Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
пет сеп 23, 2022 7:16 amТрифон П.Трифонов написа:
Ще се включа като слушател и в тази дискусията, понеже аудитория ми е по приятна.
Значи на Stand-by, а?
:-D
kozl - майстор
А оно попал съм на клонакис :shock:
пет сеп 23, 2022 7:05 amkozl написа:
Има риск от пожар - така е. Каква е обаче оценката от риска :?
Каква е вероятността от повреда и после каква е вероятността повредата да причини пожар :?
Ами телефоните и уреди с батерии, тях как да изключваме.
Живота е низ от компромиси.
Или ги приемаш или фъргаш телефона.
Ама като се огледам те телефоните толкова лепкави, че на некои не им се отлепват от ръцете.

Но колкото повече неща се изключат от енергията риска от пожар намалява.
А па тези разклонители по пода не са безопасни. В един от офисите се спукала мека връзка в тоалетната през нощта. Сифона запушен и на сутринта разклонителите бяха станали на бързовари. След този случай разклонителите окачих на височина по бюрата.
пет сеп 23, 2022 7:43 amkozl написа:
пет сеп 23, 2022 7:16 amТрифон П.Трифонов написа:
Ще се включа като слушател и в тази дискусията, понеже аудитория ми е по приятна.
Значи на Stand-by, а?
:-D
Естествено. пък и ако съм на работа, мога да подходя професионално.
пет сеп 23, 2022 7:53 amkozl написа:
А оно попал съм на [url=viewtopic.php?
Кака е по клонинга, но това е присъща черта на аристокрацията, та ѝ е простена разсеяността.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 23, 2022 10:38 amТрифон П.Трифонов написа:
...
Кака е по клонинга, но това е присъща черта на аристокрацията, та ѝ е простена разсеяността.
Да кажеш посиненото от мен, значи, че нищо не казваш. Най-малкото, не е професионално. Най-малкото!
пет сеп 23, 2022 12:47 pmn_a написа:
пет сеп 23, 2022 10:38 amТрифон П.Трифонов написа:
...
Кака е по клонинга, но това е присъща черта на аристокрацията, та ѝ е простена разсеяността.
Да кажеш посиненото от мен, значи, че нищо не казваш. Най-малкото, не е професионално. Най-малкото!
Извинявай, Кака- не съм имал това изнапредвид, или както там се изписва!
Аз ли не бях изразителен, ти ли си чувствителна днес...
Мир и Любов! Нищо, че Надежда отмина, София не ми допада, а Вяра не остана.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 23, 2022 12:55 pmТрифон П.Трифонов написа:

Мир и Любов! Нищо, че Надежда отмина, София не ми допада, а Вяра не остана.
Аз съм си дърво по принцип, не ме мисли, но като става дума за пожар и наводнение искам да бъда разбрана. Правилно и от всички ;-) Мънкащ пожарникар ми е анти. И много добре си знам как получих пожарникарското ОК за кръчмата
пет сеп 23, 2022 1:02 pmn_a написа:
Кака, заеби обясненията!
Темата е дублирана, а ти се включи в девствената.
Кому е нужен развиващ се клонинг? Писах, щото си тръгна на мохабет, който би трябвало да се изтрие с Темата клонинг.

Просто питах, инак, всеки има право да пише където и каквото си иска.

Не пипай пожарникарите!
Който се е заиграл, дръвцето е изял. Това шеговито и с добри чувства.
Леш има навсякъде, та.......да не ги посочваме с пръст, точно тези!
Пък ти, ако щеш!

пп. Баси, клонинга се развива по добре от СъщесТвенната!
Обикновено се тъй става.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 23, 2022 1:06 pmТрифон П.Трифонов написа:

пп. Баси, клонинга се развива по добре от СъщесТвенната!
Обикновено се тъй става.
Щото Кака пише тук, бре :-)

п.с. Не знаех за клонинга
А за другото не си много прав. По-лесно е, но не бива
п.п.с. Любимата ми съседка (и приятелка) е пенсиониран пожарникар... Пожарникар лош човек няма... Е, знаем за изключението. Някои знаем
hidrazin - майстор
Тук явно си нямаме пожарникар. Поне не такъв кой да знае какво работи и какво има в основополагащите документи свързани с неговата работа.
НАРЕДБА Iз-2377 от 15.09.2011 г. за правилата и нормите за пожарна безопасност при експлоатация на обектите
Раздел IV Изисквания при поддръжката на техническите инсталации (eлектрически, отоплителни и вентилационни инсталации
...
Чл. 36. След приключване на работния ден захранването на електрическите вериги, с изключение на това, предвидено за
захранване на консуматори с непрекъснат режим на работа, се изключва.
Но пък според същата наредба може да си оставите включени климатици, конвектори, духалки ... и други такива които имат автоматика.
Чл. 40. При експлоатацията на отоплителните и вентилационните инсталации, уреди и съоръжения не се разрешава:
...
8. оставянето без наблюдение на печки с твърдо, течно и газово гориво и други отоплителни уреди (с изключение на тези с
автоматичен режим на работа)
Което например за духалките хич не ми се нрави...
:partyman:
abracadabra - специалист
Здравейте и се развам че стана весело.
Аз не виждам много смисъл за това което питах. То затова си има прекъсвачи и може директно от бушоно да се спре тока, ако толкова настоява Бойко(така кръстих служителя в пожарната, вероятно доста си приличат).
Питах ви тук, защото дори допуснах че има наредба за "стендбай" режима на устройствата. Но, не е логично, понеже по целия свят явно това е нормалното състояние на уредите. Никъде в инстркциите за експлоатация не пише да се вади щепсела.

А, какво означава че темата е "клонинг"?

Тема "Електроуреди и Stand-by режим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: