Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Не видиш ли- пуснал си две еднакви теми.
Обикновено, при нетърпеливи темообразуватели, в комбинация с по бавен нет, се получава така.
Почваме да пишем в едната, докато някой не види девствената и бойййй.
шоп - майстор
чет сеп 22, 2022 4:43 pmabracadabra написа:
Въпроса ми е:
-Струва ли ви се нормално това?
За над 20 години служба съм гасил само един пожар тръгнал през нощта от многофункционално устройство ( прегледахе записите) и един пожар в клон на банка, но там може би причината там бе от авариийно осветление.
Да наблъскаш всичко с кабелии разклонители по земята за мен също не е решение.
Обаче аз не съм ДПК, а гася пожари. Ще питам инспекторите по ДПК дали има такава наредба. Лично аз мисля, че няма такава.
Оптималното е всичко да се гаси от главнто табло и да има отговорник за това. Дори в много стари соц. сгради като училища и децки градини това е направено, прави се и много се държи на него. Изключението е кръга на хладилници и фризери където има кухненски блокове.
Nimi - специалист
На няколко места съм правил захранването на таблата(без дежурните кръгове) да минава през контактор управляван от алармата. Чисто и лесно.
abracadabra - специалист
съб сеп 24, 2022 10:05 amТрифон П.Трифонов написа:
Не видиш ли- пуснал си две еднакви теми.
Обикновено, при нетърпеливи темообразуватели, в комбинация с по бавен нет, се получава така.
Почваме да пишем в едната, докато някой не види девствената и бойййй.
Не е от интернета, нито от компютъра... Да, възможно е да се получи забавяте и да цъкне човек още веднъж.
Не виждам сега друга такава, може модератор да я е изтрил.
Баш Майсторо - специалист
пет сеп 23, 2022 1:49 pmhidrazin написа:
Тук явно си нямаме пожарникар. Поне не такъв кой да знае какво работи и какво има в основополагащите документи свързани с неговата работа.
НАРЕДБА Iз-2377 от 15.09.2011 г. за правилата и нормите за пожарна безопасност при експлоатация на обектите
Раздел IV Изисквания при поддръжката на техническите инсталации (eлектрически, отоплителни и вентилационни инсталации
...
Актуалната Наредба е 8121з-647/01.10.2014г. Обърнете внимание на чл. 9 и чл. 12, ако ви интересува. https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMate ... dMat=89048
Става въпрос за по-големите обекти и системите и уредите, които са под непрекъснат режим на работа не се спират.
sts - специалист
Наредба 8121з-647 от която има линк в поста преди
мен питащия да прочете:

Чл. 36. След приключване на работния ден захранването
на електрическите вериги с изключение на това,предвидено
за захранване на консуматори с непрекъснат режим на работа,
се изключва.
Питащият няма какво да коментира а трябва да се изпълни
предписанието на проверяващия.
krasi92 - майстор
А предписанието е?????. Разклонители с копче😀😀😀. Как това място е работило толко години без тези разклонители. Предполагам е стара сграда на държавната администрация.
tzetz009 - специалист
пон сеп 26, 2022 7:04 pmkrasi92 написа:
...... Предполагам е стара сграда на държавната администрация.
:) Старо училище с каратаван (заради който изтръпват пожарникарите) !

:partyman: :partyman: :partyman:
Много обичам покриви- специалитет са ми, пък и височинната работа ми е тръпка.
Обичам шоколад, обичам и лимоната, ма от едно време.
Баш Майсторо - специалист
Не му трябват разклонители с копче, гаси се от шалтери и предпазители. На мен ми е интересно щото старите бушони да не развиваш, дърпаш шалтера и готово, ама сега при новите автоматични, ако стане проблем би трябвало да изключи и да не стане пожар или бъркам? Отделно че старите витлови ли бяха, като изгори и му турят една по дебела тел и за това вместо Бушона гори инсталацията или уреда и става белята. Бе чувал съм че вързан поп мирно село, аз и вкъщи смъквам автоматичните, като ни няма повече време освен на хладилника.

Тема "Електроуреди и Stand-by режим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: