Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
пон сеп 26, 2022 8:39 amkozl написа:
Мисля си каква е разликата на влагата при 180 гр. и при над 200 :?
А до какво, по различно от 20+ градуса, може да доведе това повишение на Т?
kozl - майстор
пон сеп 26, 2022 8:52 amТрифон П.Трифонов написа:
пон сеп 26, 2022 8:39 amkozl написа:
Мисля си каква е разликата на влагата при 180 гр. и при над 200 :?
А до какво, по различно от 20+ градуса, може да доведе това повишение на Т?
нед сеп 25, 2022 10:46 amDj_VeRsAcE написа:
При рябота на 200 градуса и нагоре след около 15 минути изключва (пада ДТЗ). При работа на 180 градуса работи изправно.
:roll:
Туй го четохме.
Какво вършат тези 20 градуса, та да падне ДТЗ?
Между другото, влагата, в комбинация с висока Т, също е причина за да се случи нещо, с още по пълна сила.
А кажи де?
пон сеп 26, 2022 8:39 amkozl написа:
пон сеп 26, 2022 7:44 amantonioven написа:
А за влагата отделена от храната помислихте ли? Случвало ми се е два пъти да ми изключва ДТЗ от това.
Мисля си каква е разликата на влагата при 180 гр. и при над 200 :?
Правилно мислиш.
Човека е много прав, понеже влагата засилва ефекта на температурното разширение при материалите- коефициента.

Според мен, за да сработва ДТЗ, факторите са няколко.
По метода на отхвърлянето би могло да се разбере кой е дефектният нагревател, или верига на нагревател.
Johny - майстор
Много задълбахте в разни посоки. Има три нагревателя /горен , долен и на вентилатора/. И трите могат де се включват поотделно и по този начин може да елиминира всеки от тях, докато открие причината. За влагата забравете, защото експеримента може да се провежда без да има манджа вътре. И..... утечка не се мери с мултицет!
Eхееее, интересно, Версачето е бил активен вчера, но след бурното развитие, темата няма пълен завършек.
С какво се търси, Джони? За автомобили ползвах мултицет. Тук токът не е подходящ, та ми е интересно.
goran67 - специалист
съб окт 08, 2022 8:13 amТрифон П.Трифонов написа:
Eхееее, интересно, Версачето е бил активен вчера, но след бурното развитие, темата няма пълен завършек.
С какво се търси, Джони? За автомобили ползвах мултицет. Тук токът не е подходящ, та ми е интересно.
С пробна лампа 220 V.
Не, категорично против съм!
Не може да е толкова просто.
Дали няма по сложен и интелектуален подход?
goran67 - специалист
съб окт 08, 2022 4:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
Не, категорично против съм!
Не може да е толкова просто.
Дали няма по сложен и интелектуален подход?
:)
Johny - майстор
съб окт 08, 2022 8:13 amТрифон П.Трифонов написа:
Eхееее, интересно, Версачето е бил активен вчера, но след бурното развитие, темата няма пълен завършек.
С какво се търси, Джони? За автомобили ползвах мултицет. Тук токът не е подходящ, та ми е интересно.
Аз ли съм прост или на тебе нещо не ти е ясно, какво има да търси - дали или кога ще изключи фурната?! Това се определя ВИЗУАЛНО. А утечка или пробив се хваща най лесно с контролна лампа, както каза колегата по-долу. Класика в жанра!
kozl - майстор
вт окт 11, 2022 10:07 pmJohny написа:
съб окт 08, 2022 8:13 amТрифон П.Трифонов написа:
Eхееее, интересно, Версачето е бил активен вчера, но след бурното развитие, темата няма пълен завършек.
С какво се търси, Джони? За автомобили ползвах мултицет. Тук токът не е подходящ, та ми е интересно.
Аз ли съм прост или на тебе нещо не ти е ясно, какво има да търси - дали или кога ще изключи фурната?! Това се определя ВИЗУАЛНО. А утечка или пробив се хваща най лесно с контролна лампа, както каза колегата по-долу. Класика в жанра!
Според автора ДТЗ-то я хваща утечката, но при Т>180°.
С пробната лампа при каква Т ще я хване :?
Повечето писали се усъмниха в нагревателите.
А то има и други компоненти във фурните:
пон сеп 26, 2022 5:21 ampreslav написа:
Не е обезателно да е нагревател - всички токопроводящи елементи, които се нагряват може да са причина за пробив към корпус. Окабеляване, клеми, ключове, терморегулатори, вентилатори, таймери и т.н. трябва да се огледат визуално и по метода на изключването да се види кой е дал фира.
А дали може да е свързано с охлаждащия вентилатор, който да се включва при загряване над определена Т :?
Да ама Dj_VeRsAcE-то явно откри проблема или смени фурната и веке форума му е безинтересен, а ние да се чудим ква е причината и кой от писателите е уцелил в десетката :wink: :-D

Тема "Проблем с фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: