Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Dj_VeRsAcE - напреднал
Здравейте!
Имам следния проблем при известна работа на фурната пада ДТЗ. При рябота на 200 градуса и нагоре след около 15 минути изключва (пада ДТЗ). При работа на 180 градуса работи изправно.
Моля за съвет къде да търся проблема.
п. с. Фурната е Горение.
MamaMy - майстор
Пробил нагревател. Или го сменяте или откачвате (заземяването ДТЗ) в контакта и го занулявате по класическият начин. Тогава при утечка ще се получи късо и видимо ще проличи къде е пробил. Има и относително малък шанс да се закрепи за известно време.
Струва ми се, че е долен нагревател, ако въобще е нагревател.
Dj_VeRsAcE - напреднал
Разглобих цялата печка и след съответните измервания не установих видимо и с мултиметър да има прекъснат нагревател, и да има окъсяване към корпус. Единственото логично (за мен) да не отхвърлям вероятна причина в един от трите нагревателя е при температурно разширение да окъсява. Но от друга страна защо на по ниски градуси работи безупречно?
Ще огледам отново всичко може да съм пропуснал нещо.
Приемам всякакъв съвет.
krasi92 - майстор
За да разбереш кой нагревател е ги включи по отделно на максимална температура и ще разбереш кой е дефектния. Другият начин е да огледаш за деформации на някои. Горният би трябвало да е двоен
muhala - майстор
Един чушкопек правеше подобни изпълнения и директно го изхвърлих.
Щом ДТЗ-то пада, значи има защо. Има дефект. Не си рискувайте живота заради 90-100 кутии цигари.
preslav - майстор
Не е обезателно да е нагревател - всички токопроводящи елементи, които се нагряват може да са причина за пробив към корпус. Окабеляване, клеми, ключове, терморегулатори, вентилатори, таймери и т.н. трябва да се огледат визуално и по метода на изключването да се види кой е дал фира.
kozl - майстор
нед сеп 25, 2022 10:46 amDj_VeRsAcE написа:
Имам следния проблем при известна работа на фурната пада ДТЗ. При рябота на 200 градуса и нагоре след около 15 минути изключва (пада ДТЗ). При работа на 180 градуса работи изправно.
Моля за съвет къде да търся проблема.
п. с. Фурната е Горение.
ДТЗ-то комбинирано с предпазител ли е?
Фурната за вграждане ли е?
Има ли "турбо" нагревател (до вентилатора)?

А нагревателя може да не е прекъснал, а при повече нагряване да опира в корпус.
Може да се пробва фурната на 200 гр. като се шунтира ДТЗ ако има отделен предпазител и да се следи тока преди и след загряване.
Ако тока се увеличева при 200 гр. - дефектен нагревател.
antonioven - специалист
А за влагата отделена от храната помислихте ли? Случвало ми се е два пъти да ми изключва ДТЗ от това.
kozl - майстор
пон сеп 26, 2022 7:44 amantonioven написа:
А за влагата отделена от храната помислихте ли? Случвало ми се е два пъти да ми изключва ДТЗ от това.
Мисля си каква е разликата на влагата при 180 гр. и при над 200 :?

Тема "Проблем с фурна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: