Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Кери - помощник
Нужно ми е да развъртя един 4kw трифазен електродвигател без да го товаря (да проверя работи ли, как са му лагерите, предавките, които задвижва), но разполагам с 230в монофазно захранване и споменатия 2.2 kw инвертор.
Ще се получи ли или инвертора ще изключи?

Серията е AB Powerflex 4M.
Avas_co - майстор
Накратко, няма да стане.
ESPACE - майстор
Пробвай. Вържи го в звезда, задай максимума на инвертора пък току виж завъртял. Ако не тръгне, а имаш подръка 3 товарни резистора с ниско съпротивление може и тях да свържеш.
Кери - помощник
пет окт 07, 2022 9:02 amESPACE написа:
Пробвай. Вържи го в звезда, задай максимума на инвертора пък току виж завъртял. Ако не тръгне, а имаш подръка 3 товарни резистора с ниско съпротивление може и тях да свържеш.
Проблема е, че няма как да го пробвам. Когато пристигна там (друг град) имам малко време за тест и ако се получи купувам чудото и това си е. Не трябва да разчитам на случайност.

пет окт 07, 2022 8:11 amAvas_co написа:
Накратко, няма да стане.
А надълго защо няма да стане?
Мотора ще консумира повече ток ли ?
И това ще доведе до изключване на инвертора?
Трябва да погледна, но май инвертора може да ограничи тока на фазите - тогава няма ли да стане?
Пусковият е голям. Зависи как е настроен инвертора на претоварване.
hidrazin - майстор
пет окт 07, 2022 10:17 amКери написа:
Проблема е, че няма как да го пробвам. Когато пристигна там (друг град) имам малко време за тест и ако се получи купувам чудото и това си е. Не трябва да разчитам на случайност.
Тъй като гледам става дума за покупка по обява и ще ходиш в друг град да го купуваш?
Ами вместо тези циркове продавача да осигури трифазно захранване от някой комшия/близък магазин/фирма...
За колко ще му се бодне един кабел и няма да изгори кой-знае колко ток за една проба.
:partyman:
Avas_co - майстор
пет окт 07, 2022 10:17 amКери написа:
пет окт 07, 2022 9:02 amESPACE написа:
Пробвай. Вържи го в звезда, задай максимума на инвертора пък току виж завъртял. Ако не тръгне, а имаш подръка 3 товарни резистора с ниско съпротивление може и тях да свържеш.
Проблема е, че няма как да го пробвам. Когато пристигна там (друг град) имам малко време за тест и ако се получи купувам чудото и това си е. Не трябва да разчитам на случайност.

пет окт 07, 2022 8:11 amAvas_co написа:
Накратко, няма да стане.
А надълго защо няма да стане?
Мотора ще консумира повече ток ли ?
И това ще доведе до изключване на инвертора?
Трябва да погледна, но май инвертора може да ограничи тока на фазите - тогава няма ли да стане?
Защото ти трябва доста по-голям инветор за този мотор, поне 5,5kW. Този най-вероятно ще забие в токоограничение.
Отделно, как я мислиш тая работа? Закачаш инвертора и мотора и юруш на Маруся. Едва ли.
Пък и има много неизвестни, тоя мотор пренавиван ли е? Че там е, майка плаче.
Виждал съм 5,5 kW, пренавиван. Ми кротна се с 11kW инвертор, че тока на мотора отиваше в небесата.
Някой като иска да печели пари, да подсигури условия за проба.
Така звучи все едно, че ще купуваш котка в чувал.
krasi92 - майстор
Вземи си инвертора и го пробвай на двигателя. Сподели резултата. Малко е съмнително да тръгне монофазно захранване на стандартен двигател трифазен но не пречи да опиташ
ESPACE - майстор
Ами вместо инвертор вземи един кондензатор и го завърти тоя двигател на монофазно захранване

Тема "Честотен инвертор 2.2kw на електромотор 4kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: