• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nelina_london - специалист
Върнах пак старата схема .Зачудих се дали не трябва да го пусна от онлайн приложението и Алелуя ....всичко е точно .Благодаря ,Трифоне !

Обаче ,се оказа ,че само на Стендбай ,климатикът харчи 10 W ...Излиза ,че рекуператорът ,който работи на 150 м3/h ,харчи колкото двата климатика на стендбай .Това не го очаквах .
При мен, Дайко харчи 0.4W, а Мицу 2.9 заспали ватове.
Малки 7ки са, а при теб машината е по голяма.
Освен това, възможно е да работи турбинката на вътрешното в следящ режим.
Дай му време, не се шашкай! По скоро- дай си време, наблюдавай го!

Чист, истински стендбай е- машината изключена (изключена от "копчето"), направила си процедурите и.....наистина заспала.
Изключила, след като си свършила работата и дреме до нова серия- не го брой за стендбай!
nelina_london - специалист
Ами тя е изключена от копчето .Заради дисплея с термостат явно ги харчи тези ватове .Дори съм влезнала в разширените настройки и съм изключително вентилатора на вътрешното тяло ,при достигане на температурата ,защото няма нужда да ми циркулира въздуха ,при наличието на рекуператор .Все ми е едно ,за тези 4-5 лв .на месец за двата термостата, просто ми стана странно .
Прикачен файл:
Screenshot_20221124-205633_Gallery.jpg
Slavov99 - специалист
Зачетох се за тези Шелита покрай тази тема и се обзаведох с Шели ЕМ за същите цели-основна цел измерване на консумация/плюс-не минава захранването през него/ минус-цената. Това до момента. Въпрос: идеи от къде може да се намерят ДИН държачи за тях? Намирам в амазон,но доставката е по скъпа джаджата.
brum - майстор
чет ное 24, 2022 9:01 pmnelina_london написа:
Заради дисплея с термостат явно ги харчи тези ватове.
Не е дисплея. Колкото по-голяма е термопомпата (климатика), толкова по-голяма е stand by консумацията ѝ (му).

Моята е със 7 вата stand by (от тях 2 са за контролерите с които я управлявам). Обаче като почнат да падата температурите към нулата почва на 30 минути до час да развърта нещо и средната консумация се качва над 10 вата на час. И с падането ще се качва още. Щото иначе ще почнат едни студени стартове и компресора ще се скапе за няколко години. Някой термопомпи си имат подгрев на маслото за компресора точно за да се елиминират студените стартове.

Тия 10 вата обаче са несериозни на фона на WiFi-я и цялата "умна" къща у дома. Всичките контролери + сървъра правят 100-120 вата на час. И това само за да има интернет и някой да управлява къщата.
nelina_london - специалист
Brum ,онова моето не беше стендбай .Климатикът си бе изключен от копчето .Само дисплея му показва температурата и часа .
На стендбай си отива на 17 W .
Ето ,климатикът е изключително, защото е слънчево и температурата е над 26° .
Ето ,горе е моментната консумация .
Прикачен файл:
Screenshot_20221207-125251_Shelly.jpg
brum - майстор
ср дек 07, 2022 12:59 pmnelina_london написа:
Ето ,климатикът е изключително, защото е слънчево и температурата е над 26° .
Бях останал с впечатление, че си нейде из България. Тука в Лозен слънце не съм виждал от две седмици...
Slavov99 - специалист
Нелина, колко BTU е климтика? Аз се оборудвах днес с едно Шели(благодарение на тази тема) и ми дава 4w stand by
Прикачен файл:
0FF75ACA-AA11-4343-9783-17DC288793D4.jpeg
0FF75ACA-AA11-4343-9783-17DC288793D4.jpeg (93.51 KиБ) Видяна 323 пъти
nelina_london - специалист
Днес ,за първи ден има слънце от 10 дни насам .Но ,с големите прозорци и 2 часа слънце стига ,за да вдигне градусите .
Климатика е 18 000 BTU ,но дистанционното е жично -контролер на стената .Вероятно и това ,ме е 5анален и е с напор до 150 Pa има значение .
Avas_co - майстор
вт дек 06, 2022 2:55 pmSlavov99 написа:
Зачетох се за тези Шелита покрай тази тема и се обзаведох с Шели ЕМ за същите цели-основна цел измерване на консумация/плюс-не минава захранването през него/ минус-цената. Това до момента. Въпрос: идеи от къде може да се намерят ДИН държачи за тях? Намирам в амазон,но доставката е по скъпа джаджата.
Вчера, супер изморен, решавам да го видя твоето шели.
Голямо наказание е да четеш български преводи. Мъка.
Направо се почувствах тъп, с тия токови трансформатори. Голямо чудене падна, аджеба, къв ще го дървят, тия трансформатори.
След четене на документацията на английски, щях да си ударя някъде главата, като се усетих, какво наричат така.
Тия, които са ти го продали, не предлагат ли такива държачи? Доста тъпо, ако не.
Иначе джиджавката е готина! И, не ми се вижда скъпа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Предпазител за следене на електрическа консумация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: