• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ами.....и на мен ми изглежда невероятно.
Това са около 220м2 отопляема площ, с 1 мегават, т.е, около 210 лева за сезона.

За сравнение, при мен изразходваното е малко над два пъти (2056) и само за 50м2.

Не, че е невъзможно, но пасивните апартаменти не се топлят с такива климатици.
Само си разсъждавам, не споря. Шелито ще покаже, поне на теб, а защо не и на нас.

Благодаря, Бръме!
nelina_london - специалист
brum ,не съм го свалила заради консумацията ,а поради други причини .Едната е ,че на 7ма степен, да не ровя в книжката но май напора бе 100(кРа или Ра ,че съм зле с мерните единици ) ,имаше ужасно течение на пода .Другата причина бе ,че при поставени 24° ,не работеше като инвертор ,а вдигаше температурата и вместо в облачни дни да я застопори ,както прави сега при 30 кРа ,само след час работа скачане на 25° ,а та втори етаж стигаше 27° .
Е ,ПК си ползват точно такъв климатик, но при мен консумацията е 5 kWh /m2 ,а при тях 10 kWh/m2 .
При тях е две в едно -рекуператор с климатик ,а при мен са отделни системи .Чистата квадратура е 205 м2 ,но височината на стаите е от 280 до 340 см .
nilro - специалист
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 18021GYoFC
С два такива на Tuya следя консумацията на две квартири дистанционно.
Дава моментен,дневн,месечен и годишна консумация.
Работят добре,само с една тарифа са.
Ако в даден момент спре интернета,разхода не се запаметява!

Прикачен файл

IMG_3905.JPG
IMG_3905.JPG (79.33 KиБ) Видяна 663 пъти
brum - майстор
чет ное 17, 2022 7:39 amnelina_london написа:
brum ,не съм го свалила заради консумацията ,а поради други причини.
Ясно ми е. Шума си е фактор. Това което имах в предвид е, че и аз бих го свалил на нисък дебит при такава консумация. Не би ми пукало особено за КОП-а :) .
nelina_london - специалист
nilro ,вече поръчах шелито ,но ще погледна и туята ,ако ми потрябва за в бъдеще .
brum ,шумът не ме притеснява ,защото климатика е в коридора на първи етаж ,а вторият където са спалните ,се отоплява само през отвореното стълбище през хола .Там климатик не работи .Тоест ,при спалните работи само рекуперацията и винаги е 1-2° над първия .
brum - майстор
Туя-та е платформа за IoT устройства. Всеки прави устройства които работят с нея. Но Туя-та може да спре след 2 години и устройствата дето работят с нея увисват.

Шелито е all in one - устройството и услугата са в комплект.

Кое е по-добре не мога да кажа. Но ако някой разбира от IT, микроконтролери и проектиране на устройства работещи с такива, и има желание да изработи нещо свое съм насреща за съвети и помощ :) .
nelina_london - специалист
Само са попитам дали онази схема ,която пуснах на първа страница е ОК ? Wago големите на L задължителни ли са ? Или може от климатика кабелът да влезе в шелито и от него да влезе в предпазителя .Нулевият кабел също ли прябва да мине през тройна клема ?
Купих и клемите, просто се чудя дали това е по-правилният начин ,защото повечето други схеми ,които откривам са за ключове за осветление .
hidrazin - майстор
Не са задължителни Wago клемите. Шелито поддържа проводници до 2,5mm²
Е, ако някой от проводниците е 4mm² ще е наложително да се използват клемите за да се направи преход между сеченията.
Нулевият кабел може да минава през тройка защото в Шелито няма да можеш да натикаш два нулеви проводника.
Но и без тая тройна клема Wago може. Просто към Шелито се пуска нула от някъде ... елементарно е.
:partyman:
nelina_london - специалист
Благодаря ,hidrazin .На схемата наистина изглежда елементарно, но сега разбрах защо са клемите .И понеже още не съм отворила таблото да видя колко мм2 е кабела ,съвсем по женски купих клеми в излишък ,за да имам всякакви размери ако се наложи. Ще действам Уикенда .
brum - майстор
чет ное 17, 2022 9:39 pmhidrazin написа:
Просто към Шелито се пуска нула от някъде ... елементарно е.
Стига да е на същото ДТЗ :) .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Предпазител за следене на електрическа консумация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: