• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mavryt4o - майстор
Привет на всички. Питането ми е в заглавието. Има ли трипозиционен ключ който може да пуска два трифазни мотора? Примерно позиция 1 пуска мотор 1 и мотор 2 не работи.Позиция 0 изключено и позиция 2 пуска мотор 2 и едно не работи. Ключ за реверс на трифазен мотор дали ще е подходящ? Всеки линк към нещо конкретно ще ми е полезен. Идеята ми е да не преправям инсталацията много. Имам вече монтирано едно пв за единия мотор. Благодаря
tzetz009 - специалист
УМ ШАЛТЕР HAGER SFT340 - 40A, 3P

Прикачен файл:
SFT340-800x700.jpg
SFT340-800x700.jpg (31.95 KиБ) Видяна 880 пъти
:partyman: :partyman: :partyman:
valentino76bs - майстор
нед ное 27, 2022 9:21 pmmavryt4o написа:
Привет на всички. Питането ми е в заглавието. Има ли трипозиционен ключ който може да пуска два трифазни мотора? Примерно позиция 1 пуска мотор 1 и мотор 2 не работи.Позиция 0 изключено и позиция 2 пуска мотор 2 и едно не работи. Ключ за реверс на трифазен мотор дали ще е подходящ? Всеки линк към нещо конкретно ще ми е полезен. Идеята ми е да не преправям инсталацията много. Имам вече монтирано едно пв за единия мотор. Благодаря
Ще стане но ти трябва още едно пв.
gogo7777 - майстор
https://aliteh.bg/bg-product-details-1620.html

И както каза valentino76bs ще трябва ПВ и за втория двигател, като ги свържеш така, че да им ползваш само контактора и защитата.
krasi92 - майстор
То или ум шалтер или ПВ. За какво и двете заедноПросто след пускателя слагаш ум шалтера и готово
valentino76bs - майстор
ПВ цена много под 100 лв, може би има ключ.....и най важното с второ ПВ може да пуска 2 различни по мощност мотора така защитите ще им ще са ефективно настроени.
gogo7777 - майстор
пон ное 28, 2022 7:42 amkrasi92 написа:
То или ум шалтер или ПВ. За какво и двете заедноПросто след пускателя слагаш ум шалтера и готово
Е не е ли по-добре с ключ да управлява контактори? А и цената.......що да не останат кинти за оркестъра примерно :wink:
:drinkers:
hidrazin - майстор
пон ное 28, 2022 9:31 amgogo7777 написа:
Е не е ли по-добре с ключ да управлява контактори?
Става. Два контактора и ключ с три позиции.
Ся защити на двигателите - според това колко са ти :скъпи и ценни".
Примерно на двата контактора по една термична защита според моторите е приемливо. Намират се за под 20 кинта.
:partyman:
mavryt4o - майстор
Благодаря ви за отговорите. Спрях се на най-простия за мен вариант още едно ПВ.Мисля че е и най-доброто решение двата мотора да са самостоятелни. Бъдете здрави и си помагайте както до сега. 🙂
  • 1
  • 2

Тема "Какъв ключ се ползва за превключване на два трифазни мотора?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: