Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Купих го за 145 лв. от битак. Когато го отворих, бяха повредени всичките крайни транзистори и техните драйвери. Намерих си транзистори и драйвери. Стана ясно, че има и други повредени компоненти. Някои видях, други измерих... Търся сервизно описание на инвертора.
Прикачен файл:
Growatt 3000-S.jpg Growatt 3000-S
Прикачен файл:
Growatt 1.jpg Power board
hidrazin - майстор
съб дек 03, 2022 9:26 pmatanas_ko написа:
Стана ясно, че ...
...е време да си купиш нов инвертор. Толкоз.
:partyman:
brum - майстор
Търсиш в google. Може да изскочи нещо. С чакане някой тук да ти пусне документи шансовете са ти малки. Форума е доста постен от към информация за фотоволтаични системи. Даже отделна секция няма :) .

А за Growatt конкретно - в България ме съмнява да се е появил сервиз. Преди година се пращаха до чужбина. Или при гаранционна машина ти пращаха компоненти за подмяна. Та сервизни документи - трудна работа.
zz_stefanov - майстор
Съжалавам, но как може да си купиш такова нещо от битак.
vlax - майстор
То може,ама цената е висока. :)
:partyman:
Разчитал е на Lucky Strike и се е надявал на елементарен дефект.
brum - майстор
Ако си търсих занимавка и аз бих го взел. Само дето аз нямаше да питам тук за схеми и сервизни инструкции.

Това е рисково за ремонт. Да го пуснеш под напрежение от 80-100 волта прав ток и да чакаш да видиш дали ще захапе. Има си тръпка :) .
Благодаря на всички, които ми казаха нещо! Наистина се надявам на някакво сервизно. Да, тръпката е важна за през целия ни живот. :yawinkle:
Avas_co - майстор
Държиш ли да си го правиш сам?
Ако не, мога да те насоча към човек, който почти сигурно ще го оправи.
Но няма да е бързо, търсят го супер много.
Шанса ти е, че може да му стане интересно и да ти го оправи по-бързо.

Тема "Ремонт на соларен инвертор Growatt 3000-S" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: