Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

Имаме ЮПС на парното, което към което е свързан автомобилен акумулатор. Само че един ден то угася, и що да видя:

Изображение

Изображение

Та - имам следните два въпроса:

1. Как да утилизирам старият акумулатор? Защото не искам да го изхвърля където не трябва.
2. Какъв акумулатор ще е най-добре да взема? ... Чух две основни мнения - AGM VLRA или ако няма - да е някакъв тягов, но да не е автомобилен. ... Единственото условие е капацитетът му да е в рамките на позволеното на ЮПС-а.

Мерси предварително :)
Avas_co - майстор
Акумулатора, в някоя фирма продаваща такива, трябва да го вземат. Или на вторични суровини.
За другото, нямам опит.
Lutchezar - майстор
Консултирай се с продавача или сервиза на UPSа също. Не е нормално да гърми акумулатор.
zz_stefanov - майстор
И мен ме притеснява зареждачката да не гръмне и новия.
brum - майстор
Премери напреженията и виж дали има нещо нередно. Странно ми е да гръмне акумулатор. Да кипне - да. Да потече - да.

Ама за да гръмне трябва да е качил налягане, а всичките дето са минали през мен имат от къде да изпуснат налягането.
krasi92 - майстор
Като остане сух ще гръмне естественно. Ако в дясно е юпс то ми прилича на тези на техногама а те са доста добри. Профилактика си трябва преди започване на сезона
tzetz009 - специалист
:? Свързващите проводници не са си променили цвета, та едва ли е пълно късо съединение.( Същото се отнася и за белите проводници, които захранват "нещо си".)

:!: Извод : Не си купувайте "нонейм" акумулатор без (поне два) вентилационни отвори и с надпис "ULTRA POWER" !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
Само Краси е дал правилен отговор.
Акумулатор не гърми от зареждачка. На Техногама пък, освен ако не се повреди, дори няма как да го кипне. Е, има варианти, но трябва да се излъже с още по скапан акумулатор, в паралел.
Гърми празна глава, празен резервоар, празен акумулатор.......В случая, гърмят газовете, при протичане на по голям ток. Редовно, при големите акумулатори на камиони, които имат каруцари за водачи.
Харесвам обслужваемите акумулатори.

пп. Ооп, на второ гледане, забелязвам още един акумулатор, с друг размер, от друг производители вероятно с различен ампераж. Само напрежението не е достатъчно да съвпада. Ужас!
tzetz009 - специалист
вт дек 20, 2022 10:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
.........Акумулатор не гърми от зареждачка........
Само за протокола.

Традиционните "зареждачки" изключват на 13,7/13,8V.

Газо-образуването в оловен акумулатор(като този на снимките) започва на 13,1/13,2V .

:partyman: :partyman: :partyman:
chapara - майстор
Но гърми от самоправска зареждачка, доказано😁

Тема "Акумулаторът на ЮПС-а за парното изгърмя. Буквално." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: