• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Avas_co - майстор
ср яну 04, 2023 8:16 pmAndri01 написа:
"...Принципно ..."!! А ако му се е..е мамата на този"принцип"?? Спуска се механично до долу!! А това е работа само и единствено на сервиза по поддържка! Всички други тъпотии са опасни!!!
Сега, че това е работа на сервиза, е ясно.
По наредба, във всяка сграда трябва да има инструктиран по ... бла-бла.
Не говоря за вадене на хора конкретно. Малко ме мързи да пиша в момента, идеята е, че принципно трябва да има споделена отговорност, в някаква степен.
Ако има странен/несвойствен шум, наводняване, мирис на изгоряло и т.н. Трябва да се уведоми сервиза и да се прекъсне захранването.
В обществени сгради - болници, хотели и т.н. винаги има някой инструктиран, който да вади закъсали хора. Ясно защо.
Така, за спускането механично надолу, пак да кажа. Ще изплашите някой. Не стават така нещата.
Кабина, без товар или с 1-2 човека по-скоро ще се качи нагоре. Ако е претоварен, може и да пропадне.
Имат си камара защити тия пущини, не е толкова лесно да падне.
Стига толкова, сега мисля да си изпъна краката и да позяпам някое филмче.
Andri01 - майстор
Значи англичаните са по тъпи от нашите техници? Не го знаех,че е така! Това е по според инструкциите / написани/ на една английска корабна компания. За 12 етажен асансьор за 6 човека. И още други 3бр. по малки и товарен. Тука у нас нямам досег до асансьори ,освен да се возя. :partyman:
Avas_co - майстор
Уф, не съм си измислил още какво ще гледам, та ще ти отговоря последно.
Предполагам, че е леко ябълки с круши работата.
Нямам идея, на какви регулации подлежат на корабите, но със сигурност не са тези, които аз знам.
Преди десетина години се бях запознал с едно типче, инжИнерче. Бачкаше по корабите. Натресли го да поддържа хаспелите на кораба.
Та, той ми беше говорил разни неща. Обясняваше как всичко го прави по инструкцията, супер стриктно. Процедурите ми звучаха леко абсурдни, но все пак си в морето, тоест океана, че той ...
Та логично, или според мен е така де. Инструкциите са написани като за индианци(без да се обиждаш), супер стриктно, стъпка по стъпка, че това чудо, ако се проебе, няма кой да го оправи.
В морето ли ще търсиш техник? Имам и предположение, че системите за безопасност, не са чак толкова усложнени, като при гражданските.
Хайде, лека!
tzetz009 - специалист
:?
ср яну 04, 2023 6:35 pmЕбача написа:
...............
ПОСЕРКО!
АМАДИНА ЕООД сте най-големите негодници и неграмотници сред фирмите за ремонт на асансьори в цял Пловдив и областта!
[/quote]

:? Кой си ти? Администратор? Модератор? (Протеже - едва ли!?!)

:? Докладвах (успешно) второто от общо трите ти мнения - реакция от никъде никаква !!!!! Що така :shock: :shock: :shock: !!!!!! Нима никой Модератор не чете в разделите на колегите си и не забеляза твоя "език"!!!!!

:? Играеш си на "сив кардинал", ама хората не са прости и Форума губи един по един членовете си!!!
zz_stefanov - майстор
Този ще да е втория ник на някой от тези дето се имат за крайна инстанция в форума.
Анонимността дава крила на такива.
tzetz009 - специалист
ср яну 04, 2023 10:33 pmzz_stefanov написа:
Този ще да е втория ник на някой от тези дето се имат за крайна инстанция в форума.
Анонимността дава крила на такива.
:? Що пишеш така?!? Всеки "редови" досега да е "БАН"-нат. Вземи реши поне едно майсторско Судоку !!!
ср яну 04, 2023 11:15 pmtzetz009 написа:
ср яну 04, 2023 10:33 pmzz_stefanov написа:
Този ще да е втория ник на някой от тези дето се имат за крайна инстанция в форума.
Анонимността дава крила на такива.
:? Що пишеш така?!? Всеки "редови" досега да е "БАН"-нат. Вземи реши поне едно майсторско Судоку !!!
Ти пък!!!
В редките случаи, крайни случаи, най тежкото "наказание" е било мненията да се преместят в коша.
Дори когато Шефа изрече (написа) думичката Бан, във вид на предупреждение и нахвърля условията, Банани не последваха, въпреки продължилото "престъпно" поведение.
Тук той е един. Вероятно претрупан от друга работа, а може би мързелив, не знам.
Някога, в някаква тема, му писах, че не става- не е за тая работа. На друго място моментално бих бил наказан. В този Форум нещата са странни, в това отношение. Собствениците си знаят защо.
zz_stefanov - майстор
ср яну 04, 2023 11:15 pmtzetz009 написа:
ср яну 04, 2023 10:33 pmzz_stefanov написа:
Този ще да е втория ник на някой от тези дето се имат за крайна инстанция в форума.
Анонимността дава крила на такива.
:? Що пишеш така?!? Всеки "редови" досега да е "БАН"-нат. Вземи реши поне едно майсторско Судоку !!!
Ми размисли кой ще е тоя с три поста, който обаче толкова подробно е следил форума и прави такива кратки писмени изблици.
Има хора с шизо поведение.
П. Петков - специалист
По темата:

6 мин. 30 сек.
jjsar - напреднал
Бихте ли написали все пак какво да им кажа, ако ми заявят, че с такъв стар асансьор - толкова и не пожелаят да го регулират?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Стар асансьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: