Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
juvesan - специалист
нед яну 08, 2023 4:12 pmbrum написа:
Ще изключи (или евентуално изгори) ако докараш по-високо напрежение от максималното на MPPT входа. Стига се филмира - пускай и се радвай на "безплатният" ток. Изтърва хубавото слънчево време от Коледа до днес от чудене.
Да, ама я ми кажи какво принципно ще направиш, ако имаш подобен казус: ще свалиш от покрива 6 броя панели с размер 2270*1130 или ще помъкнеш обратно новия ти мрежов инвертор във фирмата, подсмърчайки, че не става работата но не по тяхна вина.... :? :butthead:
Pansim1 - специалист
нед яну 08, 2023 7:20 pmjuvesan написа:
Да, ама я ми кажи какво принципно ще направиш, ако имаш подобен казус: ще свалиш от покрива 6 броя панели с размер 2270*1130 или ще помъкнеш обратно новия ти мрежов инвертор във фирмата, подсмърчайки, че не става работата но не по тяхна вина.... :? :butthead:
Ми...сгрешил си. Това е. Аз също имам по-голяма мощност на панелите от колкото МППТ контролера, но максималния ток от панелите не превишава тока на контролера /МППТ/
Та сега отивай във фирмата от която си купил инвертора и се моли да ти го сменят за подходящ. Или пиеш една студена вода и пускаш. Каквото- такова :partyman:
juvesan - специалист
сега отивай във фирмата от която си купил инвертора и се моли да ти го сменят за подходящ. Или пиеш една студена вода и пускаш. Каквото- такова :partyman:
Имам оферта, но не съм го купил. Затова и ровя толкова....срока изтича :-D
П.с. пускам....ама как мразя такива хора, които връщат по гаранция агрегати и компресори и казват : ама аз видях, че нещо се прегрява и изключва , ама си мислих, че му е зор докато наеме и ще се оправи по някое време.... :axe:
brum - майстор
Щом е на оферта питай продавача дали с панелите дето си намисли да слагаш ще има проблеми.
juvesan - специалист
нед яну 08, 2023 10:23 pmbrum написа:
Щом е на оферта питай продавача дали с панелите дето си намисли да слагаш ще има проблеми.
Хубаво, но би трябвало да имам вяра на неговата квалификация...което обаче е трудна работа.....все пак знам за великата поговорка:каквото и да ти говорят знай, че става дума за пари.... :weedman:
hidrazin - майстор
Ами тогава остава да кажеш какви панели с какъв инвертор си решил да ожениш...
Може пък тук да получиш верен отговор.
:partyman:
juvesan - специалист
hidrazin написа:
Ами тогава остава да кажеш какви панели с какъв инвертор си решил да ожениш...
Може пък тук да получиш верен отговор.
:partyman:
:-D Мъча се аз точно това, ама не съм споменавал имена , че току някой "изреве" че се прави реклама :)
добре, ще пробвам...
панела е 545 ватовия, инвертора ....
всъщност не очаквах, че мога да изпадна до положението този въпрос да звучи, все едно питам "ако сложа дизел в бензинова кола" ...все очаквах, че тези функции на входния кръг са описани...ама явно не :)
Гложди ме въпроса : какво , дявол да го вземе става, ако минеш НАД максималният ток , но си ПОД тока на късо в каталога ? :? :?

Прикачен файл

Inverter.png
Inverter.png (32.9 KиБ) Видяна 576 пъти

Прикачен файл

Панел .png
hidrazin - майстор
пон яну 09, 2023 10:03 amjuvesan написа:
панела е 545 ватовия, инвертора ....
Панела е ясен - Yingli Solar
Какъв е инвертора? Не ми качвай части от описанието а точния модел.
Въобще не е ясно като са преписвали на български дали или с колко са излъгали.
:partyman:
juvesan - специалист
пон яну 09, 2023 4:26 pmhidrazin написа:
пон яну 09, 2023 10:03 amjuvesan написа:
панела е 545 ватовия, инвертора ....
Панела е ясен - Yingli Solar
Какъв е инвертора? Не ми качвай части от описанието а точния модел.
Въобще не е ясно като са преписвали на български дали или с колко са излъгали.
:partyman:
добре, ето линка... той е стар модел , https://www.ginlong.com/global/1p_inve ... 4584.html
:drinkers: Solis...китаец, като за вкъщи :weedman:
hidrazin - майстор
пон яну 09, 2023 5:07 pmjuvesan написа:
Solis...китаец, като за вкъщи ...
Всичко оригинално е китайско. Ако не е китайско значи е менте. :-D
Няма проблеми да "ожениш" този инвертор с тези панели.
Лятото ще имаш леки допълнителни загуби - вероятно по-малки от 0,5%
На двата входа по 5 панела от посочените.
Успех!
:partyman:

Тема "Характеристики нa DC входа на инвертор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: