• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Fredifredi7117 - помощник
Здравейте, имам един траф, но не ми е ясно защо са свързани първичната и вторичната намотка и кондензаторът на първичната намотка за какво е сложен??
Прилагам снимки, благодаря много за всички отзиви!!
Прикачен файл:
20221230_224554(3).jpg
fbr - майстор
Явно за първи път виждаш трансформатор, който е с разделени първична и вторична намотки върху двете рамена на ядрото. Имаше един лаф "каквото пише по книгите не расте на полето". Мисля е на място в случая. А кондензатора е да компенсира индуктивната съставна на тока през трафа.
iliya_i - майстор
Не са разделени. Половината първична е на едната макара, а другата половина на другата. Вторичната съответно също.
Това за връзката между първична и вторична с ом-метър ли го премери или само с гледане?
ESPACE - майстор
А магнитопровода къде е?
DundyTheCroc - майстор
Кондензатора е на първичната, 1,2 и 3 са изводите на първичната, 4 и 5 на вторичната.
http://vprl.ru/index/transformatory_ts10/0-18
Djack - специалист
Магнитопровода е изрязан.
radius - майстор
Остава и да липсва :) значи имаме 2 бобини
Fredifredi7117 - помощник
чет яну 05, 2023 1:47 pmiliya_i написа:
Не са разделени. Половината първична е на едната макара, а другата половина на другата. Вторичната съответно също.
Това за връзката между първична и вторична с ом-метър ли го премери или само с гледане?
Мерси много, с омметъра между сините изводи е 0 ома, което ми е странно, макар и да вторична, а от другата страна на белите изводи е 275 ома
Fredifredi7117 - помощник
чет яну 05, 2023 1:30 pmfbr написа:
Явно за първи път виждаш трансформатор, който е с разделени първична и вторична намотки върху двете рамена на ядрото. Имаше един лаф "каквото пише по книгите не расте на полето". Мисля е на място в случая. А кондензатора е да компенсира индуктивната съставна на тока през трафа.
Вярно е че за първи път виждам, разделени, но свързани и разпределени върху двете рамена, както е написал колегата по- долу..
Fredifredi7117 - помощник
чет яну 05, 2023 3:12 pmradius написа:
Остава и да липсва :) значи имаме 2 бобини
Има си п ило о-образен магнитопровод, обаче тия бобини са с еднаква дебелина на проводника, поне видимо, явно, е разпределено по равно вторична, първична и обема е еднакъв..
  • 1
  • 2

Тема "Здравейте, този трансформатор ми е мътен.., моля пояснете..?? Мерси!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: