Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
За имане има. Едни чок гюзел боТлуци са си занулени и си е означено L иN.
hidrazin - майстор
ср яну 25, 2023 8:42 pmkrasi92 написа:
Едни чок гюзел боТлуци са си занулени и си е означено L иN.
Ти сериозен ли си? Я като падне случай снимай някой такъв.
Иначе един познат си беше донесъл еФтини чок гюзел...
Оказаха се ... двупроводни. Без заземителни пластини.
:partyman:
B0bi - специалист
пон яну 23, 2023 4:08 pmmuhala написа:
Към автора на темата: По вида на старите контакти съдя, че кабелите са ПКИ и са прекарани в тръби. Много лесно и бързо можеш да ги подмениш с нови ПВ-А1, като си прекараш по три кабела (фаза, работна нука и защитна нула) вместо два.
За един ден работа е.
Не е много сигурно. По завоите като се запъне и изправя завоя барабар с мазилката ... понякога.
Lutchezar - майстор
Четейки тази тема разбирам как се доближаваме до Европа, по-точно онази нейна част, където нямаш право да смениш ключ и контакт а само да сменяш крушки. Всичко останало го прави лицензиран електротехник, "направи си сам" иска и знания и мислене, но и двете вече отстъпват на гледане на клипчета.
kozl - майстор
чет яну 26, 2023 8:11 amLutchezar написа:
Четейки тази тема разбирам как се доближаваме до Европа, по-точно онази нейна част, където нямаш право да смениш ключ и контакт а само да сменяш крушки. Всичко останало го прави лицензиран електротехник, "направи си сам" иска и знания и мислене, но и двете вече отстъпват на гледане на клипчета.
Инпернета е като гоуема кофа. Едни пущат полезни неща, други пълнат с боклук.
Има клипчета и клипчета. Има и такива подробни с много пояснения - внимавай с това, внимавай с онова - сложно, дълго и отегчително. За тва давай нещо кратко "чекрък, прас и готово" :-D
Примерно автора пита как да си свърже контакта, а ние му "пускаме клип" за 3 проводна инсталация.
Lutchezar - майстор
Защото когато светът е минал в 21ви век, къщата на автора е останала в 19ти. Случва се. Ама клипчета се гледат да са по-нови и с повече лайкове. Ако не разбираш, как ще разбереш кой клип е правилен, кой ако го повториш ще убие някого?
lyubohar - майстор
Светът е минал в 21 век,а ние си оставаме в 19-ти!
Ами замислете се-34 години липса на адвкватно образование и култура води до това-да не можеш един контакт да вържеш и 50 поста!
чет яну 26, 2023 8:11 amLutchezar написа:
Абсолютно.
Все повече съм учуден на въпросите в някои теми, което ме правят благодарен на някогашната образователна система.
Любо, ами схемата със серийният прекъсвач, в съседната тема?!
muhala - майстор
ср яну 25, 2023 2:35 pmЧираче написа:
...А какво ще се случи, ако по някаква причина се прекъснат едновременно и двата кабела, които са свързани някъде с нулата? Офазяване на корпуса на уреда може да се получи когато има връзка на работната част, която е под напрежение, с метална част на корпуса. Или нещо греша?
Прав си. Ако се прекъснат и двете нули, нищо няма да стане, защото ток до корпуса няма как да стигне.
Единстено ако се прекъсне общата нула от електромера до таблото ти, където си разделил нулите, може да стане проблем.
Чираче - майстор
пет яну 27, 2023 5:54 pmmuhala написа:

Прав си.
Не ми се спори....

Тема "Смяна на стари контакти със тип шуко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: