Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
chapara - майстор
Филмче, аз ти предлагам да не се захващаш преди някой вещ да ти го покаже нагледно, че проба-грешка, и после на хладно 2м.под земята. Нали от 70г.и така си работят, да не стане видяла жабата че подковават коня и вдигнала и Тя копито😎
hidrazin - майстор
нед яну 22, 2023 10:53 pmAndri01 написа:
В един такъв стар контакт даже и ТИ/ Google многознайко/ не знаеш кое е фаза,кое нула!!
ЧИБА
нед яну 22, 2023 10:53 pmAndri01 написа:
В един такъв стар контакт даже и ТИ/ Google многознайко/ не знаеш кое е фаза,кое нула!!
Знам. Ама ти знаеш ли израза "глух съм като пън" ? Или по новото "Пън съм но за сметка на това глух" ? :finga:
:partyman:
P.S. Намери си мястото в строя! Макар и а е безкрайно късно...
hidrazin - майстор
нед яну 22, 2023 11:14 pmchapara написа:
... да не се захващаш преди някой вещ да ти го покаже нагледно, че проба-грешка, и после на хладно 2м.под земята.
+1
Не е кой-знае какво но е силно препоръчително някой да му покаже поне на един.
Просто на пазара в момента има изобилие от боклуци и всеки е различен.
После е елементарно.
:partyman:
kozl - майстор
Изображение
Това на снимката не е на фокус, но си мисля, че трябва да се извадят пластините за нула и фаза и тогава да се стегне проводника посредстмом винта в пластината.
А зануляването трябва да е от болта за кръстата отверка към занулителните пластини.
film - специалист
баща ми ще го сменя но му се стори че нямало как да стане с този контакт или поне не е ясно кое как се свързва. Иначе този е марка Нилсон
Но май трябваше да си взема нещо такова - https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... A/p/128224
само че според консултатите всички били еднакви #-o
Lutchezar - майстор
Няма ли някаква хартийка с този контакт? Винаги има една сгъната на ъмнайсе пъти. Или кутия? Най-гадното което съм намирал е описание и схема от вътрешната страна на кутията, иска да я срежеш внимателно и да четеш.
Като не виждам винтове, най-вероятно е с пружини клеми.
film - специалист
с пружинни клеми е но няма никаква инструкция. То и аз съм виновен че се доверявам на неподготвени консултанти
kozl - майстор
Аз им нямам доверие на пружинните клеми. Пък и не съм попадал на контакти с пружинни клеми. Само на ключове и имах проблеми с такива на Макел.
muhala - майстор
Към автора на темата: По вида на старите контакти съдя, че кабелите са ПКИ и са прекарани в тръби. Много лесно и бързо можеш да ги подмениш с нови ПВ-А1, като си прекараш по три кабела (фаза, работна нука и защитна нула) вместо два.
За един ден работа е.
krasi92 - майстор
[quote=kozl post_id=1124635 time=1674480095 user_id=59632]
Аз им нямам доверие на пружинните клеми. Пък и не съм попадал на контакти с пружинни клеми. Само на ключове и имах проблеми с такива на Макел.
[/quote]

С макен винаги има проблем щото са боТлуци.На лелегран и на шмайзер са си с клеми но по скъпичките модели и си стават мноого добре.

Тема "Смяна на стари контакти със тип шуко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: