• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
Тя жената си има специални функции.
Двама електротехници, поправяли жиците, качени на един стълб, и спорели жестоко. По едно време покрай тях минала, възрастна жена, която им казала:
- Ама не се карайте, така работата не върви!
Единият я погледнал и казал:
- Госпожо, ще ни донесете ли ей онази жица там?!
Женицата отишла, донесла жицата, а онзи се развикал:
- Аз,казах ли ти, че това е нулата, а!
Lutchezar - майстор
Много на място е този виц, браво!

Автора, това се учи 7клас някъде, спал ли, блял ли си, или си бягал от училище, ама от форуми и клипчета няма да го разбереш. Някоя книжка ще ти трябва.
hidrazin - майстор
пон яну 30, 2023 5:46 pmТрифон П.Трифонов написа:
Грубиян!
Стига бре, не мой все сериозно. Трябва и от време на време по някоя шега.
А към CYPER - ако мислиш че съм те обидил, моля за извинение.
И поздрави на опитното зайче. :-D
:partyman:
P.S. Никога, ама никога не карай някой да държи така немонтиран ключ, контакт, димер ... или каквото и да е там.
CYPER - специалист
Да ползвам темата да питам.
Отворих един контакт понеже не работеше и вътре свободно си стояха ей тия 2 кабела. Някой има ли идея за какво са? Може би радио точка от едно време? Премерих уж 3.6V AC по тях.
Предполагам контакта е сложен за декоративна цел, понеже до него има същия, но работещ.

Изображение
Изображение
brum - майстор
Коаксиален кабел за телевизия. Странно е, че са два.
kozl - майстор
вт яну 31, 2023 7:33 ambrum написа:
Коаксиален кабел за телевизия. Странно е, че са два.
Мое би не са два, а един с прекъсване :roll:
Т.е. аз имах полска TV розетка за такова свързване с изход в розетката и прехвърляне към съседната стая. Обаче техниците от Близу ми я изхвърлиха, защото "Пазарът ми е много по-добър от пазара Ти" :-D
kozl - майстор
вт яну 31, 2023 2:25 amCYPER написа:
Да ползвам темата да питам.
Отворих един контакт понеже не работеше и вътре свободно си стояха ей тия 2 кабела. Някой има ли идея за какво са? Може би радио точка от едно време? Премерих уж 3.6V AC по тях.
Предполагам контакта е сложен за декоративна цел, понеже до него има същия, но работещ.
Радио точките от едно време не бяха с коаксиален кабел.
До некое време при новостроящите сгради се залагаше само гофрирана тръба с цел после да се изтигля кабел през нея. Но след серия от проблеми с изтеглянето почна да се залага и кабел. При стари проекти, които съм срещал и какъвто е тук където живея има заложена до апартамента тръба за TV и друга тръба с два проводника в нея за телефон.
И двете нефункционални за допълнителна употреба. По тази с проводниците за телефон нищо друго не можах да изтегля, а по тази за телевизия, оператора отказа, защото няма достъп до кабела. Тръбата е прекарана отвесно през дневните до сутерена, т.е. кабелът ще минава изцяло през индивид.имоти и оператора няма контрол.
А вече вероятно и не може да се ползва, защото някои са затапили конзолите, а тръбата е от конзола до конзола през етаж.

А това какво си премерил зависи и от това с какво си мерил :wink:
hidrazin - майстор
вт яну 31, 2023 2:25 amCYPER написа:
Отворих един контакт понеже не работеше и вътре свободно си стояха ей тия 2 кабела. Някой има ли идея за какво са? Може би радио точка от едно време? Премерих уж 3.6V AC по тях.
В някои блокове през соца монтираха във всеки вход локална инсталация за телевизия и радио.
На покрива се слагаха само две антени - една за телевизия и една за радио.
От там в таванските помещения се монтираха усилватели на сигнала.
Нататък е ясно магистрални кабели и отклонения към хола на всеки апартамент.
Там слагаха контакт с две букси - една за радио и една за телевизия.
И това от първо лице - моя блок е от тези. Даже нямам спомени някога да е работила.
Ако настояваш може да поровя и да ти снимам такъв контакт.
Бяха нещо ТАКОВА.
Нямам си на идея защо някой е пльоснал там обикновен контакт.
Може би при някой ремонт за да им е всичко в един тон/цвят/модел.
:partyman:
вт яну 31, 2023 8:43 amkozl написа:

А това какво си премерил зависи и от това с какво си мерил :wink:
Ако кабелот е бил радиоточков, а той не е, с каквото и да мери, ще си остане само с упражнението.
По коаксиален ми е светил фазо.....както вече е прието да се указва, но не съм опитвал точни измервания.
В сниманата конзола, вероятно ли е да се разчита на нея и като РК на коаксиален кабел?
kozl - майстор
вт яну 31, 2023 12:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
В сниманата конзола, вероятно ли е да се разчита на нея и като РК на коаксиален кабел?
Ако въпроса е до мен, аз съм отговорил вече в тази тема:
вт яну 31, 2023 8:26 amkozl написа:
вт яну 31, 2023 7:33 ambrum написа:
Коаксиален кабел за телевизия. Странно е, че са два.
Мое би не са два, а един с прекъсване :roll:
Т.е. аз имах полска TV розетка за такова свързване с изход в розетката и прехвърляне към съседната стая. Обаче техниците от Близу ми я изхвърлиха, защото "Пазарът ми е много по-добър от пазара Ти" :-D
Т.е. розетката е с вграден разклонител в случая балун трафче.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Как точно са свързани тези лампи и може ли да се добави димиращ модул?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: