• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
CYPER - специалист
съб яну 28, 2023 1:49 ampipilica написа:
Чета и не мога да се начудя, толкова ли е трудно да прозвъниш кабелите от ключа и от тавана до таблото, мое тоя който е правил инсталацията да е объркал кабелите. Може да е необходимо просто да размениш два кабела в таблото и да имаш фаза на ключа, кво толкова трудно има.
Вероятно не е трудно, но не ми се занимава при положение, че намерих готови решения за димиране.
Вариант 1: SMART БЕЗЖИЧЕН TRIAC ДИМЕР EBELONG ERC301 220V 300W LED 1.5A 433MHZ + WIRELESS КИНЕТИЧНИ КЛЮЧОВЕ

Вариант 2: RF TRIAC, PUSH ДИМЕР ЗА КОНЗОЛА 350VA, 1.5A, 220-240V AC + дистанционно за 1 или повече зони (има няколко вида)

Връзвам димера в самото осветително тяло и съм готов.
съб яну 28, 2023 3:05 amB0bi написа:
Авторе, като гледам, проявяваш безмислено упорство (да не кажа инат). Чак се чудя защо още продължават да ти обръщат внимание. По твоята логика и лампите с механичен ключ не би трябвало да светят след като са разменени фазата и нулата?
Механичните ключове и димерите по един и същи начин ли работят?
Димирането по преден или заден фронт може ли да работи по нулевия проводник?
Ако димирането не се интересуваше кой кабел е фаза и кой нула, то защо в инструкциите на абсолютно всеки един димер изрично пише, че трябва фаза?
съб яну 28, 2023 10:14 ambrum написа:
Ще работи.

Ако чакаш да намериш димер при който е дадена схема на свързване с фаза през крушките и директна нула към него ще почакаш бая.

Между фазата и нулата разликите са потенциала между земята. Като в схемата няма намесена земя не можеш да различиш кое е фаза и кое е нула. За схемата де. И преди писах - разликите са за потребителят.
И ти ли се опитваш да ме убедиш, че трябва да обърна фазата и нулата в таблото?
Или, че всеки димер ще работи с обърната фаза и нула?
съб яну 28, 2023 1:27 pmkrasi92 написа:
И да му оправят кабелите пак няма да си сложи леграна щото е скъп така че няма смисъл да му се обяснява. Момчето иска да мине максимално по тънката лайсна. Все пак два полюлея и 16 димируеми крушки са си сума
Момчето :mrgreen: Благодаря за комплимента, отдавна не го бях чувал :prayer:
Иначе както написах по-горе решението го намерих вече.
А темата продължава просто като дебат може ли димер за стена да работи само с нула, понеже някои потребители се опитват да наложат тази идея.
А аз още не съм се убедил, че може и продължавам да участвам.
krasi92 - майстор
Дай обратна връзка като нагласиш полилеите.
ПреФтасал путманик, че и втора употреба.
brum - майстор
съб яну 28, 2023 3:59 pmCYPER написа:
И ти ли се опитваш да ме убедиш, че трябва да обърна фазата и нулата в таблото?
Или, че всеки димер ще работи с обърната фаза и нула?
Нищо не искам да те убеждавам. Твърдя, че ще работи.

А за обръщането на фаза и нула в таблото - то е ясно, че е правилното.
Lutchezar - майстор
Човекът пренася плюс и минус върху фаза и нула, няма си идея каква е схемата на стандартната инсталация и си мисли че знае всичко. Нека си троши главата по опитния път. Сам ще се убеди кое работи, кое не с експерименти. Само да не затрие някой.
kozl - майстор
съб яну 28, 2023 6:52 pmbrum написа:
съб яну 28, 2023 3:59 pmCYPER написа:
И ти ли се опитваш да ме убедиш, че трябва да обърна фазата и нулата в таблото?
Или, че всеки димер ще работи с обърната фаза и нула?
Нищо не искам да те убеждавам. Твърдя, че ще работи.

А за обръщането на фаза и нула в таблото - то е ясно, че е правилното.
Правилно може да се приеме, че ще е ако по целия кръг е така. Понеже липсва информация е възможно и да не е правилният начин. Ако има други конзолни кутии за ключове по кръга с изведена постоянна фаза в ключа, топравилното е ще е съобразявайки и цветове, ако има такива, да се правят промени и в РК.
Относно убеждавянето - нема смисъл. Котка по гръб не пада. То това да не се спазват обозначения и предписания е некъв компромис, подобно както и това да не се оправя инсталацията с постоянна фаза към осв.тяло щото требе си познания и опит, па мое се наложи и къртене с кърпеж и т.н.
Козлин, той, аФторът, вече го каза- от известно време темата вече е само лалане, а ти го потвърждаваш. Няма лошо.
чет яну 26, 2023 6:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
......
Схема на сериен прекъсвач!!! Чудо голямо. Какво обръщане в таблото, след като тази част от осветителния кръг не ти е ясна? А какво ще стане в останалата?!!
...
Още на втора страница.
viewtopic.php?f=11&t=69591&start=10#p1124995
Същественото приключва на следващата, с препратка към началната.
Дори човекът има епизодични проблясъци, които идват да ти обяснят някои положения относно фазата.
CYPER - специалист
нед яну 29, 2023 9:26 amkozl написа:
Относно убеждавянето - нема смисъл. Котка по гръб не пада. То това да не се спазват обозначения и предписания е некъв компромис, подобно както и това да не се оправя инсталацията с постоянна фаза към осв.тяло щото требе си познания и опит, па мое се наложи и къртене с кърпеж и т.н.
А всъщност какво убеждаване визираш, понеже няколко човека в темата поддържат различни позиции и авторът съвсем се обърка кой какво иска?

Аз днес от любопитство ще вържа една димируема крушка за един димер, който ми е останал и ще тествам дали наистина няма значение къде влиза нулата и къде фазата. Мисля да ползвам щепсел и директно в котантка:

Изображение
Lutchezar - майстор
Само ако не ти е занулен контакта, пробвай с 2ка щепсел, не такъв като на снимката.
нед яну 29, 2023 5:12 pmLutchezar написа:
Само ако не ти е занулен контакта, пробвай с 2ка щепсел, не такъв като на снимката.
Щооо?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Как точно са свързани тези лампи и може ли да се добави димиращ модул?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: