• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
CYPER - специалист
чет яну 26, 2023 8:30 pmkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/rotacionen-dimer-leg ... d=13066790. Можеш да пробваш с този.
Този и всеки друг димер ключ за стена иска фаза.
CYPER - специалист
чет яну 26, 2023 8:45 pmАл_ написа:
чет яну 26, 2023 6:40 pmCYPER написа:
Със сигурност не пипам кабели, за които не съм се убедил на 100% че няма фаза и мога да падна от стълба.
Ти това ли разбра от цялата приказка? Наистина намери някой, който да ти го направи. Ще е по-добре от това да дадеш 100 лв за пробата с легранда
Аз затова чета и се информирам, за да знам че който и да е стенен димер-ключ не ми върши работа поради липса на фаза.
И сам ще го направя без да ме бие тока :mrgreen:
kozl - майстор
чет яну 26, 2023 10:02 pmCYPER написа:
чет яну 26, 2023 8:30 pmkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/rotacionen-dimer-leg ... d=13066790. Можеш да пробваш с този.
Този и всеки друг димер ключ за стена иска фаза.
нед яну 22, 2023 11:41 pmCYPER написа:
На изхода на ключа, където са 2 кабела се появява фаза при изключено осветление и обратното няма фаза при включено осветление.
Е са нали си писал, че си я открил фазата в ключа. Има ли или я нема фазата :?
чет яну 26, 2023 10:05 pmCYPER написа:
чет яну 26, 2023 8:45 pmАл_ написа:
чет яну 26, 2023 6:40 pmCYPER написа:
Със сигурност не пипам кабели, за които не съм се убедил на 100% че няма фаза и мога да падна от стълба.
Ти това ли разбра от цялата приказка? Наистина намери някой, който да ти го направи. Ще е по-добре от това да дадеш 100 лв за пробата с легранда
Аз затова чета и се информирам, за да знам че който и да е стенен димер-ключ не ми върши работа поради липса на фаза.
И сам ще го направя без да ме бие тока :mrgreen:
Нищо не си разбрал от прочетеното, обаче трупаш самочуствие като читател. И за кво са ти съвети, чети и не питай.
CYPER - специалист
чет яну 26, 2023 10:31 pmkozl написа:
чет яну 26, 2023 10:02 pmCYPER написа:
чет яну 26, 2023 8:30 pmkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/rotacionen-dimer-leg ... d=13066790. Можеш да пробваш с този.
Този и всеки друг димер ключ за стена иска фаза.
нед яну 22, 2023 11:41 pmCYPER написа:
На изхода на ключа, където са 2 кабела се появява фаза при изключено осветление и обратното няма фаза при включено осветление.
Е са нали си писал, че си я открил фазата в ключа. Има ли или я нема фазата :?
чет яну 26, 2023 10:05 pmCYPER написа:
чет яну 26, 2023 8:45 pmАл_ написа:

Ти това ли разбра от цялата приказка? Наистина намери някой, който да ти го направи. Ще е по-добре от това да дадеш 100 лв за пробата с легранда
Аз затова чета и се информирам, за да знам че който и да е стенен димер-ключ не ми върши работа поради липса на фаза.
И сам ще го направя без да ме бие тока :mrgreen:
Нищо не си разбрал от прочетеното, обаче трупаш самочуствие като читател. И за кво са ти съвети, чети и не питай.
Има фаза, но тя се връща по неутралата при прекъсната верига. Върши ли ми работа?
Аз си питам, пък който има желание ще отговори :)
hidrazin - майстор
чет яну 26, 2023 11:10 pmCYPER написа:
Аз си питам, пък който има желание ще отговори
Разбира се - ОТГОВОР
:partyman:
P.S. Само дето не е ...ик, а е ...ък
brum - майстор
чет яну 26, 2023 10:02 pmCYPER написа:
чет яну 26, 2023 8:30 pmkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/rotacionen-dimer-leg ... d=13066790. Можеш да пробваш с този.
Този и всеки друг димер ключ за стена иска фаза.
Колко пък да иска фаза. Ключа му е все тая дали е на нулата или на фазата.

Но виж - на човека дето хване фазата няма да му е все тая.

Точно този димер е като космически кораб. Толкова електронни компоненти в димер не бях виждал. Има си процесор и софтуер. Малко на въпреки ми идва за димер.
CYPER - специалист
пет яну 27, 2023 12:05 ambrum написа:
чет яну 26, 2023 10:02 pmCYPER написа:
чет яну 26, 2023 8:30 pmkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/rotacionen-dimer-leg ... d=13066790. Можеш да пробваш с този.
Този и всеки друг димер ключ за стена иска фаза.
Колко пък да иска фаза. Ключа му е все тая дали е на нулата или на фазата.

Но виж - на човека дето хване фазата няма да му е все тая.

Точно този димер е като космически кораб. Толкова електронни компоненти в димер не бях виждал. Има си процесор и софтуер. Малко на въпреки ми идва за димер.
Това свободни съчинения ли са или факти?
Казваш на димера за монтаж на стена фаза му не трябва, така ли?
kozl - майстор
Аз па твърдя, че има димери, на които им е необходима постоянна фаза и постаянна нула, за да работят и точно тези са неподходящи. Другите работят през веригата на освет.тяло и ще станат и при твоята ситуация.
Аз дори си ползвам старите димери за лампи с НЖ, като една от крушките е с НЖ, я другите са дим.LED.
Пък ако целия кръг на осветлението е с постоянна фаза към осветителите, аз съветвам за промяна на връзките в ап.табло.
И понеже от авторските писаници лъсва липса на необходимите качества за това, то разумно препоръчвам с това да се заеме опитен специалист.
brum - майстор
пет яну 27, 2023 12:23 amCYPER написа:
Това свободни съчинения ли са или факти?
Казваш на димера за монтаж на стена фаза му не трябва, така ли?
Да, факт е. Променливият ток тече в две посоки и му е все тая коя е нула и коя е фаза. И да размениш фазата с нулата тоя димер на Легранд ще работи. Връзва се като едновремешните димери. В него влиза една жица и излиза една жица.


Има дето искат постоянна фаза и постоянна нула. Този горе на Легранд не иска. С такива съм у нас.
Lutchezar - майстор
Но авторът е постнал ключ с безжично управление че иска да сложи. А тук му се обяснява че този Легранд работи.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Как точно са свързани тези лампи и може ли да се добави димиращ модул?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: