• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lutchezar - майстор
пет яну 27, 2023 7:40 pmMamaMy написа:
Kакво толкова го мислите?
...
Няма безжично управление този :-D.
CYPER - специалист
пет яну 27, 2023 5:19 pmkrasi92 написа:
Елементарно е да пробваш. Поръчка онлаин и ако не тъ кефи до седмица връщаш без обяснения. Дават ваучер вместо кинти с които можеш да си купиш димируеми крушки от там. За Козл https://bauhaus.bg/rotacionen-dimer-tem ... d=13076210
Не съм фен на такива проби. Ако не намеря конкретна информация, че ще работи в моите условия, то нямам желание да играя на проба и грешка. И продължавам да мисля, че няма да работи.
пет яну 27, 2023 6:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Елементарно е, но отново неудобно. Би могло да се плати на специалист, което да спести пари.
Според мен, решението с "тъпата" фаза, която липсва на ключът, е елементарно, без гимнастики проба-грешка. Просто се прави както трябва.
Започвам да ценя знанията си, колкото и малко да са.
шКипера да мисли! Има шанс да се справи и сам. Обнадежден съм, има напредък.
Бих ти препоръчал да отидеш да бъдеш полезен в други теми във форума. В тази не си. Авторът на темата ти го казва.
пет яну 27, 2023 7:05 pmkrasi92 написа:
То и без това няма много голям избор на лед димери така че може да се пробва. Друд вариант е да си купи направо ви фи крушки и да си цъцка през мрежата. То май хем му се иска хем не му се иска.
Предлагаш да купя 16 WiFi крушки и да си ги цъкам всичките в App? Не благодаря.
пет яну 27, 2023 7:24 pmLutchezar написа:
Автора, в грешна концепция си за това как е свързано осветлението.

В нормалния случай:
Нулата от таблото отива на тавана на цокъл на крушка, на резбата.
Фазата през бушон идва в ключа, излиза от ключа и отива пак на тавана в цокъла на крушката, но в пъпката отдолу.

Ново изискване - заземяване на осветителните тела, заземителен проводник от таблото отива на тавана и е свързан с корпуса на осветителното тяло.

Сложно свързване с нула в ключа: все едно слагаш един нормален контакт с нула и фаза и в него закачаш ключа който управлява лампите по първоначална или друга схема.

Като го осмислиш, ще разбереш кога е сложно, защо е сложно и кога е по-добре да пуснеш 2 или 3 проводника наново до осветителното тяло за да може да го управлявал по желан от теб начин.
Концепцията не съм я правил аз, това вече стана ясно. Проводници наново също не могат да се пускат, не се прави ремонт, а просто се осъвременяват осветителните тела.
пет яну 27, 2023 7:40 pmMamaMy написа:
Kакво толкова го мислите? Ето ви двоен димер
А има ли фаза в конзолата на стената? Май няма.
И тия определено са объркали графиката, не трябва ли да е така? Дори в описанието пише: Не се нуждае от нула.

Изображение
hidrazin - майстор
пет яну 27, 2023 11:12 pmCYPER написа:
И тия определено са объркали графиката, не трябва ли да е така?
Аз графика не видях. А ти къде я видя?
Ако говориш за схемата, то тая по ли ти харесва?
Прикачен файл:
Глупости.jpg

И какво не ти харесва тоя китайски, двоен, сензорен ключ?
Работи добре и какво му плащаш за 20-тина кинта?
:partyman:
P.S. И все пак да напомня - КЛЮЧ и ЛАМБИ
CYPER - специалист
съб яну 28, 2023 12:02 amhidrazin написа:
пет яну 27, 2023 11:12 pmCYPER написа:
И тия определено са объркали графиката, не трябва ли да е така?
Аз графика не видях. А ти къде я видя?
Ако говориш за схемата, то тая по ли ти харесва?

Глупости.jpg

И какво не ти харесва тоя китайски, двоен, сензорен ключ?
Работи добре и какво му плащаш за 20-тина кинта?
:partyman:
P.S. И все пак да напомня - КЛЮЧ и ЛАМБИ
Не ми харесва, че при мен няма как да работи.
pipilica - майстор
Чета и не мога да се начудя, толкова ли е трудно да прозвъниш кабелите от ключа и от тавана до таблото, мое тоя който е правил инсталацията да е объркал кабелите. Може да е необходимо просто да размениш два кабела в таблото и да имаш фаза на ключа, кво толкова трудно има.
B0bi - специалист
Авторе, като гледам, проявяваш безмислено упорство (да не кажа инат). Чак се чудя защо още продължават да ти обръщат внимание. По твоята логика и лампите с механичен ключ не би трябвало да светят след като са разменени фазата и нулата?
Опитвам се да ти кажа, Авторе, че не е толкова трудно да се тръгне от таблото, в посока проблемният сектор на осветителният кръг и да се оправят нещата. В таблото или в някоя РК е.
Ако това е невъзможно (уш нямало такива работи), примиряваш се с възможното.
В някои натури, някои връзки са толкова сложни, та не могат да работят по правилният начин- от простото към сложното.
В един подпис, на съфорумник, на руски пише- Ако искаш да помогнеш на новобранеца, хващаш го за ръка и правиш нещата с него. И т.н. В случая, това е невъзможно, а аз се сещам за едни общонационални изрази, които точно днес не мога да си позволя.
пет яну 27, 2023 11:12 pmCYPER написа:
Бих ти препоръчал да отидеш да бъдеш полезен в други теми във форума. В тази не си. Авторът на темата ти го казва.
Твоят казус ми напомня за стажуването ми.
Главен енергетик на някогашно АПК, прави инсталация на заведение в зората на демокрацията. Само в една РК допуснал грешка- разменени кабели, към сериен прекъсвач и лампи. Осветление над бар-плот- 3/2, през една.
Няколко пъти губих отвертката, докато свърша работа, понеже нямаше как да разплета паяжината в РК, а трябваше да ходя и за бира. От друга страна, това отдалечи артрита за по късни години.
Ал_ - специалист
пет яну 27, 2023 11:12 pmCYPER написа:
16... крушки
Изхождайки от RTFM! това имах предвид, като казах да не експериментираш с легранда, а не заради наличието или липсата на фаза
Трифон П.Трифонов написа:
в някоя РК
Това според мен е най-подходящият вариант за човек, който не е наясно с нещата.
Или сваля предпазителя за осветлението, проверява спира ли и на нещо друго тока, в случая, ако се окаже, че е само за осветлението и всички фази са на тавана - обръща кабелите в таблото.
Но най добре - вика някой друг да го направи
brum - майстор
съб яну 28, 2023 1:06 amCYPER написа:
Не ми харесва, че при мен няма как да работи.
Ще работи.

Ако чакаш да намериш димер при който е дадена схема на свързване с фаза през крушките и директна нула към него ще почакаш бая.

Между фазата и нулата разликите са потенциала между земята. Като в схемата няма намесена земя не можеш да различиш кое е фаза и кое е нула. За схемата де. И преди писах - разликите са за потребителят.
krasi92 - майстор
И да му оправят кабелите пак няма да си сложи леграна щото е скъп така че няма смисъл да му се обяснява. Момчето иска да мине максимално по тънката лайсна. Все пак два полюлея и 16 димируеми крушки са си сума
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Как точно са свързани тези лампи и може ли да се добави димиращ модул?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: