Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Киррил - специалист
Явно това е дипломна работа свързана с ядрената енергетика.
Човека търси материали, а не да си прави вкъщи ядр. електроцентрала.
Потърси американска литература - особено на компанията "Westinghouse". Там ядрената енергетика е много развита и има много материали на тази тематика. Сега не е прието да се цитират руски източници.
Попитали българина нещо и той веднага казал, че си много прост....
чет яну 26, 2023 11:50 amКиррил написа:
Явно това е дипломна работа свързана с ядрената енергетика.
Човека търси материали, а не да си прави вкъщи ядр. електроцентрала.
Попитали българина нещо и той веднага казал, че си много прост....
Явно си умно момче.
Учебниците струват пари. Вероятно ги има и в библиотеката. Безплатно беше някога, но не за всеки, а такива с потенциал.
Много неща могат да се намерят в нета, но не всичко. Евентуално да си купиш онлайн.
Инвестицията в знания- образование, е личен избор, а плодовете са резултат от положен труд.
Недей да бъдеш така краен! Монетата има две страни- днес си върху (по корем), утре си възнак.
fantom - специалист
чет яну 26, 2023 11:59 amТрифон П.Трифонов написа:
чет яну 26, 2023 11:50 amКиррил написа:
Учебниците струват пари. Вероятно ги има и в библиотеката. Безплатно беше някога, но не за всеки, а такива с потенциал.
Много неща могат да се намерят в нета, но не всичко. Евентуално да си купиш онлайн.
Инвестицията в знания- образование, е личен избор, а плодовете са резултат от положен труд.
Недей да бъдеш така краен! Монетата има две страни- днес си върху (по корем), утре си възнак.
Ако имаш желание за четене, всичко може да се намери! и безплатно...
чет яну 26, 2023 5:57 pmfantom написа:
Ако имаш желание за четене, всичко може да се намери! и безплатно...
Безплатно?! Всичко?!

Една лека задача, за теб, много ми е нужна една книга.
"Наръчник по карбуратори".
Предполагам, няма да е трудно и....искам точно тази книга!
Онлайн или поне безплатно да е, но не подарък!
Andri01 - майстор
Имаш я. Стига да я намеря. Издание някъде от около 82/83-та .
kr1100 - майстор
чет яну 26, 2023 6:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
...Една лека задача, за теб, много ми е нужна една книга.
"Наръчник по карбуратори".
Предполагам, няма да е трудно и....искам точно тази книга!
Онлайн или поне безплатно да е, но не подарък!
Ами то карбураори има веч само по грези, резачки и косачки., а генератори. По колите нЕма веч. Може би имам още останаа планка за регулировка на поплавковата камера на Вебер че. То и от двукамерен до двукамерен има разлика в управлението на 2 ра клапа. Карбуратор - лакома работа..
То и не е само до регулиране , ами повече е профилактика и после регулиране. Изхабяват се конусните игли и гнездата на поплавковата камера. Е има ремонтни комплекти.Ама разглобяване, сглобяване, изкривяване на капак, гарнитурка.... Жигльорите също се сменят.
Пичуи, не е въпроса в карбуратора, а в унуй, дето можело всичко да се чете безплатно.

За книгата- няма нужда да ми я търси някой, който и да е.
Искам я онлайн, че моята се прокъса, дорде имаше автомобили с карбуратори.
Шегувам се, просто опитвам да опровергая Фантома или поне да го предизвикам.
Инак, наистина си я имам. Протрити корици и мазни петна има по друга, също на автомобилна тематика, но по тясно специализирана.

Знанието не е безплатно, Фантоме, Сашо, Пича...
Последните двама ги е занимавала темата точно 19 минути.
torbalan - Дървен философ
чет яну 26, 2023 11:50 amТрифон П.Трифонов написа:
чет яну 26, 2023 8:31 amЧираче написа:
ср яну 25, 2023 9:46 pmtorbalan написа:
До колкото помня не работеше в АЕЦ-а, а в една от сателитните фирми. Общак.
Изкривена и тенденционна ти е паметта. :? Ама нали трябва да се плюе..... Вярно е само това, че работех в АЕР. Но работното ми място в 99% беше АЕЦ. Като н-к цех на около 120 човека персонал съм извършвал ремонт на почти всички съоръжения от БПС, през 1-4 блок, 5и6 блок, до Бризгални басейни. Това означава ремонт на всички помпи, арматура, съдове под налягане, турбини, доста работи в ЗСР, и т.н. Ако за теб това е "общак", здраве му кажи. А ти не беше ли някаква писарушка в ИЛК? Нещо като чистачките - и те са в състава на АЕЦ. :lol:
Предлагам Торбалан да се скрие някъде, поне за известно време. Дори да се оправдае с паметта си, някак повече вярвам на Чирака. Инак, има кой да ме прощава, ако не съм прав.
Обикновено, стремежът да очерниш някого, е продиктуван от собствената си ниска самооценка.

Трудовете, любезно предоставени от Гого, са по полезни за четене, от такава широка аудитория.
Благодаря ти, Гого!
Защо да се крия. Ако не бях се обадил - чирачето нямаше да признае, че е работило в треторазрядна фирма, а не в АЕЦ-а. В тази фирма могат да режат железа и да заваряват. Дори аз съм им ползвал услугите - там си поръчах капака за шахтата на сондажа.
Да, работното му място е било на площадката на АЕЦ-а.

И между другото - да работиш в АЕЦ-а не е нищо особено. В близо 100% от случаите е въпрос на връзки.
Много по-важно е какво работиш там.
чет яну 26, 2023 8:53 pmtorbalan написа:

И между другото - да работиш в АЕЦ-а не е нищо особено. В близо 100% от случаите е въпрос на връзки.
Много по-важно е какво работиш там.
Торби, шурето си плати, за да не работи там. Дали е сгрешил или не, не мога да преценя, а и не е моя работа.
Личните нападки, ми показват че на някого му е вътрешно, без да ви познавам. Грозна картинка, при познанство, да се упоменават факти.

Оооп, Сашо е на линия.
И си отиде. Явно е прагматичен Пич.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет яну 26, 2023 9:14 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
чет яну 26, 2023 8:53 pmtorbalan написа:

Защо да се крия. Ако не бях се обадил - чирачето нямаше да признае, че е работило в треторазрядна фирма, а не в АЕЦ-а. В тази фирма могат да режат железа и да заваряват. Дори аз съм им ползвал услугите - там си поръчах капака за шахтата на сондажа.
Да, работното му място е било на площадката на АЕЦ-а.

И между другото - да работиш в АЕЦ-а не е нищо особено. В близо 100% от случаите е въпрос на връзки.
Много по-важно е какво работиш там.
Добре. А ще кажеш ли тук ти какво точно работиш в АЕЦ?

Тема "Въпроси за турбини, парогенератори..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: