• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Достатъчни са снимките.
Просто направи каквото са те посъветвали!

Вижда се кондензът по изолацията на проводника, както поясни Хидрата- на студена повърхност и както намекна Стефанов- влажен (топъл) въздух от помещението.

Уплътни, раздели, предотврати!
aleksnp - специалист
[/quote]
Ми затвори го таблото и на входа на гофера отвън бандажирай с PVC.

По кабел може да ти тръгне вода ако е с нацепена външна изолация и има подходящият наклон. Ние от къде да знаем при дъжд и конденз отвън от къде може да влезе.
[/quote]


Не става да затворя таблото, понеже не е завършен ремонта, не пречи на никого така. Кабелът е нов и не е с нацепена изолация. Няма подходящ наклон да дойде вода, понеже влиза от долу през съчака, вижда се на снимката. Тече си и при сухо време, без да има дъжд, само да е студено навън.

Значи бандажирам гофрето на тавана там, където е прекъснато, вижда се на снимката.
Затвори го тоя комин бре!
Гофрето ти е коминот. Бандажирай, силиконизирай или кот си искаш ....инай в началото и, евентуално краят, на гофрето/комин!
...щом не можеш да затвориш таблото, макар да не разбирам защо.

пп. Я си прочети отначало темата!
В таблото трябва да уплътниш, за да няма коминен ефект.
hidrazin - майстор
съб яну 28, 2023 7:16 pmaleksnp написа:
Значи бандажирам гофрето на тавана там, където е прекъснато, вижда се на снимката.
Точно. Скоро имах случай където вода влизаше когато вали.
Имаше си подходящия наклон. Та затова питах да не би да е само при дъжд.
:partyman:
съб яну 28, 2023 7:24 pmhidrazin написа:
съб яну 28, 2023 7:16 pmaleksnp написа:
Значи бандажирам гофрето на тавана там, където е прекъснато, вижда се на снимката.
Точно. Скоро имах случай където вода влизаше когато вали.
Имаше си подходящия наклон. Та затова питах да не би да е само при дъжд.
:partyman:
Не, че пречи и там, не, че примерът ти е съвсем излишен, ама тъжителят упоменава други причини, а именно- температурни колебания и се стреми да отхвърли други причини като дъжд, поливане и н.з кво още.
miliad - майстор
Покрий горе кабела с изолационен материал. Ама да не метнеш нещо запалимо, ей.

Са може да се смеете, ама на старата къща в подпокривното, оловното гофре от инсталация го бяха покрили с пръст. Явно е имало защо.
krasi92 - майстор
Заземили са го значи
mironcho - специалист
Мишоците много обичат свежа ПВЦ изолация. Силно препоръчително е в пространството на покрива кабела да мине през метална тръба/гофра, защото ако се нарани по някаква причина и вземе да искри то прахоляка и дървото ще са супер ториво.
zz_stefanov - майстор
Това с кабела над гредореда точно заради евентуални гризачи и пожароопасност съм го приключил още първата седмица като се захванах с къщата. Гофра замазана в стената и кабела през нея. Заради това и осветлението ми е по стените, въпреки че и това създава неудобства.
Моето беше същото като на снимките.
aleksnp - специалист
След като запуших "комина" на тавана с PVC лента, конденз няма в таблото. Благодаря на всички, за помощта.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Конденз от захранващ кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: