Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
brum - майстор
Да. Като спазиш фаза, нула и земя.
TeoIvanov - помощник
пон фев 06, 2023 10:57 ambrum написа:
Да. Като спазиш фаза, нула и земя.
А четвъртият каква роля ще играе ?

Прикачен файл

9E01BA16-8938-4DC6-90FF-8E5EF01B34F6.jpeg
DMN - майстор
TeoIvanov написа:
Разкачам кабелите за компресора от платката и ги връзвам на моето управление ?
Доколкото виждам - имаш две твои управления - едното за температура, другото за влажност.
Добре са опаковани, аз ако бях на твое място, щях да ги снимам и разопаковани, така може би хората, които искат да ти помогнат, по-добре ще се ориентират - кое-какво.
brum - майстор
Няма да стане това дето ти го разправям. Има някакъв "стартер" на черният кабел. Не съм наясно каква му е ролята и как се свързва.
TeoIvanov - помощник
пон фев 06, 2023 11:17 amDMN написа:
TeoIvanov написа:
Разкачам кабелите за компресора от платката и ги връзвам на моето управление ?
Доколкото виждам - имаш две твои управления - едното за температура, другото за влажност.
Добре са опаковани, аз ако бях на твое място, щях да ги снимам и разопаковани, така може би хората, които искат да ти помогнат, по-добре ще се ориентират - кое-какво.
В едното ще се включва влагоуловител и овлажнител, а в другото самата витрина и евентуално нещо за затопляне ако се наложи да вдигам градусите в витрината.

Прикачен файл

DBE3C161-2F57-450B-A7AE-F4F2066535A6.jpeg
TeoIvanov - помощник
пон фев 06, 2023 11:29 ambrum написа:
Няма да стане това дето ти го разправям. Има някакъв "стартер" на черният кабел. Не съм наясно каква му е ролята и как се свързва.
Още един въпрос, вчера докато се правих на майстор и откачах и закачах кабели, има ли възможност да съм преебал нещо компресора. Че сега тръгва за 1 минути и после дава грешка и спира?
preslav - майстор
Компресор трудно се преебава, но не е невъзможно.
Тия външни управления нямат ли си инструкции за свързване?
Предполагам трябва да елиминираш изцяло оригиналната платка и да ползваш само външните управления.
Този хладилник няма ли си точен модел, да не се окаже и някакъв инвертор?
TeoIvanov - помощник
пон фев 06, 2023 3:01 pmpreslav написа:
Компресор трудно се преебава, но не е невъзможно.
Тия външни управления нямат ли си инструкции за свързване?
Предполагам трябва да елиминираш изцяло оригиналната платка и да ползваш само външните управления.
Този хладилник няма ли си точен модел, да не се окаже и някакъв инвертор?
Те външните управления са лесни, въпроса е първо са изолирам фабричния терморегулатор.
Прикачен файл:
2DF7A478-3798-48E8-9E91-1636E1914F95.jpeg
2DF7A478-3798-48E8-9E91-1636E1914F95.jpeg (108.73 KиБ) Видяна 300 пъти
brum - майстор
С тази платка не е инверторен.

Ама това "старт реле" дето е закачено за компресора не знам как се управлява. Някой дето е наясно с хладилната техника ще се обади и ще разкаже.
ky-kyy - майстор
Виж из продавалниците някой Мраз. Намират се работещи, за 20-30 лева. Аз в един такъв суша рибици и луканки и всякви мезелъци,стават перфектни, без никакви регулатори.

Тема "Терморегулатор на хладилник Privileg" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: