• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DominatorX - напреднал
Здравейте пред страшна дилема съм.
Взех Stibel Eltron Universal EL 80L като замисълат беше да се монтира хоризонтално в баня дълга 2.05 - ширина 1.17 см, като сами разбирате че с тези габарити на квадратен бойлер - стибела ще дойде най-ниска точка на 2.20 метра от пода и ще издава от стената на 48см.... не знам дали е хава това и още днес се разрових да го връщам, понеже хич не бях наясно за тънкопрофилните бойлери и съотвено обмислям да сменяв Стибела с Аристон Ariston VELIS EVO 80 EU Добро решение ли е това?
В ЕМАГ гледам, че пишат че не са качествени, не държи вода много много топла, бързо изстивал, бавно загрявал, протичал на втората година... Вашите мнения?
Заслужава ли си действително да "Жервтвам" Стибела за друг тънкопрофилен?
Алтернатива е да виси над вратата на късата страна, но така забравям за смяна на сухия нагревател.
Стибел е правен в Словакия.. а го купих главно защото е НЕМСКИ, но ако имах мястно нямаше да се чудя дали да го монтирам или не.
Технически пак имам, но не знам дали е практично за тази баня да слагам стибела.

Ще помоля за мнения.
Благодаря!
iliya_i - майстор
За момента смяната на нагревателя не ти е фактор.
Не е нещо, дето се прави често. Та ако се наложи евентуално, бойлера може да се свали и пак да се качи.

Купил си си нов бойлер, пък вече за ремонти мислиш...
DominatorX - напреднал
Това е еквивалентно да кажеш следното - купил си си кола, а вече мислиш как да помпиш гумите..
Мисли се в перспектива за обслужване итн.
Като габарити ми идва твърде голям.
Днес гледах на живо в Практис Електролукс този модел Electrolux EWH 80 SI Wi-Fi Dry 65л / 2.0 kW
Ами.... нищо общо като габарити е в пъти по-компактен, пък макар и да е made in PRC....
Гледа се компактността.
Ако банята ми беше широка, нямаше да пускам въобще такава тема или да го мисля....
Обаче при ширина 1.17 на банята и при височина след слагане на опънат таван, бойлера Стибел ще дойде на височина 2.15см от пода...

точно отсреща ще има душ рамо вградено което ще надстърча от стената на същата височина 2.15 от пода от стената на 54см, сиреч като се прибави и бойлера на 48 от стената, ще има разстояние между тях от точно 15см....
Отделно ще ми седи като навес над главата, ако е монтиран по дължината на стената за да може да се обслужва, другия вариант а пак на късата страна над вратата да се монтира и ще е като "козирка" на отстояние 2,15 от пода и странично на 48.....

Сега се върнах от Практис - гледах и този Electrolux, EWH 100 SI, 80 литра, 2000W, Сух нагревател, правен е в Китай, но е адски компактен!
iliya_i - майстор
нед фев 26, 2023 1:54 pmDominatorX написа:
Това е еквивалентно да кажеш следното - купил си си кола, а вече мислиш как да помпиш гумите.
Не е еквивалентно на помпане на гуми.
Еквивалентно е на основен ремонт на двигателя.
Нагревател не се сменя всеки ден, всеки месец или всяка година.

Ако се наложи ЕВЕНТУАЛНО (което не е сигурно) все ще се намери начин.
Не може това да ти е основен приоритет в избора.
Ама щом от сега мислиш за него жалко, че затвориха градските бани.

Ама прави каквото там си решиш!

ПС:
На дъщеря ми 80 литра бойлер не и стига за едно къпане. :lol:
С 65 литров, се боя, че и жената ще ме бие.
DominatorX - напреднал
нед фев 26, 2023 3:04 pmiliya_i написа:
нед фев 26, 2023 1:54 pmDominatorX написа:
Това е еквивалентно да кажеш следното - купил си си кола, а вече мислиш как да помпиш гумите.
Не е еквивалентно на помпане на гуми.
Еквивалентно е на основен ремонт на двигателя.
Нагревател не се сменя всеки ден, всеки месец или всяка година.

Ако се наложи ЕВЕНТУАЛНО (което не е сигурно) все ще се намери начин.
Не може това да ти е основен приоритет в избора.
Ама щом от сега мислиш за него жалко, че затвориха градските бани.

Ама прави каквото там си решиш!

ПС:
На дъщеря ми 80 литра бойлер не и стига за едно къпане. :lol:
С 65 литров, се боя, че и жената ще ме бие.
Мда, склонен съм да не се занимавам с глупости - купил съм качествен бойлер Немски правен в Словакия, (пред еквивалентните правени в Китай - Аристон и Електролукс, Атлантис )
ще се монтира хоризонтално и въпреки това мисля пак ще е с по-голям капацитет на водата и качество.
Темата я затварям.
Идеята ми дойде от факта че ще "захлупи" малката баня, не от другаде.
Поздрави!
нед фев 26, 2023 4:32 pmDominatorX написа:
...
Поздрави!
Нормално, да не ти пука!
При други обстоятелства, сигурно и аз да бях се изхвърлил като.... на мокър пясък, но...
На бачкането, всичко е Стибел. Няколко пъти гаранцията и бачка.
За обема; наистина 80 л. е малко, но с такива 80 л. съм оставал учудена някаква женска, която изобщо не се интересуваше от размера (обема) , а от количеството (ми пак нещо подобно), в случая. Изпратих я окъпана и напарена.
За да не "спекулират" разни хейтърчета, бойлерът ми е 500+80, за нерез и......кот доди.

Ако трябва да изхейтим някого с щерка, то ко да го мислим, след като птиченцето така или иначе излита от гнездото?! Знае, че му пада дерта и е голямата работа. Дано е спастрил чеиза!
iliya_i - майстор
нед фев 26, 2023 8:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ако трябва да изхейтим някого с щерка, то ко да го мислим, след като птиченцето така или иначе излита от гнездото?! Знае, че му пада дерта и е голямата работа. Дано е спастрил чеиза!
А, Труифоне, то не са знае.
Туй дето птиченцето така или иначе излита от гнездото, беше едно време.
Току виж докарала някой заврян (доведен, поканен) зет.
Ама и е рано още, та не съм сигурен, дали сегашния бойлер ще е жив до тогава.

Аз за всеки случай съм подготвен с една гарсониерка за баба и дядо.
Пък после той (затя де) да му мисли.
нед фев 26, 2023 8:35 pmiliya_i написа:
Бе и аз съм "художник", та опазил ни Шефа!
Здраве да само!
DominatorX - напреднал
нед фев 26, 2023 8:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 26, 2023 4:32 pmDominatorX написа:
...
Поздрави!
Нормално, да не ти пука!
На бачкането, всичко е Стибел. Няколко пъти гаранцията и бачка.
Искаш да кажеш че не са качествени ли?
Какво мислите за Теси - сега сериозно - 50 санта Стибела срещу само 28 си е.... оферта в тясна баня пък било и над главата / пърдон над вратата - Стибела? TESY BelliSlimo Dry GCR 80 27 24D E31 EC (305065)
valentino76bs - майстор
Моите наблюдения от тези бойлери(аристон,теси) с двата кожуха е ,че много бързо започват да свирят като локомотиви ....още на 1ва година .При нас водата е много варовита и понеже двата съда са с малък диаметър предполагам варовика много бързо се "катери" нагоре. Ако трябва да си купувам бойлер бих си взел такъв ,че при евентуален проблем да вляза в кварталната железария и да си купя каквото му трябва .....
  • 1
  • 2

Тема "Бойлер STIEBEL ELTRON" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: