Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Използвах търсачката по темата и открих само тази информация:
чет яну 15, 2015 1:18 pmditronix написа:
Микровълнов е от другия линк- дето е 24 лева. То си го пише там. Ами и другото е споменато- действието му не се предотвратява от прегради като при инфрачервените датчици, така че при определени случаи е възможно да се задейства индиректно. Отделно от това вероятно ще е по-податлив и на смущения от електроуреди- импулсни захранвания, уреди с електромотори. Просто тая обявена по-висока чувствителност не е нужна в случая. Ако ми остане довечера време, ще снимам моето "изпълнение", ако не-утре.
Монтирам такъв в плафон. Пробите и настройките минаха успешно, но на другия ден плафона свети непрекъснато :shock:
Свалям датчика и го сменям. Поработи десетина пъти със заводскиге настройки и в момента в който му зададох TIME 90 секунди с микроключетата и запецна в положение постоянно включено осветление.
Заводсткте настройки са SENCE=8 м; TIME=5 сек; LIGHTH=2000 лукса.
Еми пробвах с намалена чувствителност, с различна осветеност и време и все достигам до постоянно светене. Изключвам включвам захранването, прищраква 2 пъти и гасне плафона. Създавам движение и като включи датчика повече няма изгасване, докато не рестартирам. И понеже това ми го прави с втори еднакъв с първия датчик изглежда нещо му влияе. Пробвах и без LED крушки в плафона - пак същото.
Интересно защо в началото на инсталирането проработиха и двата :? Пробвах със захождане от колко растояние включват на различна чувствителност и всичко беше много по-добре от PIR датчик, до момента в който микровълновите решават, че няма да изключват по непонятни за мен причини.
Нямам опит с тези микровълнови датчици. В Г коридор бях инсталирал 2 микровълнови, така, че покриха цялата зона на коридора. Работиха месеци и опа настана момент да не изключват. Свалям пробвам поотделно работят, заедно зациклят включени. Понеже нямаше в близките магазини от същия модел, смених единия с PIR със същия външен вид и сега е така и работи. Има мъртва зона, но тя се усеща само в положение застой. Ако се минава през коридора първо се пресичат зоните с покритие та светлина има.
Та и тази случка ме навежда на мисълта, че има нещо гнило в тези датчици.
ky-kyy - майстор
Ако ти се дават стотина пари, слагай датчици за присъствие.
Ако се поразровиш в сайтовете на жълтата раса, сигурно ще се намерят и на почти нормална цена.
kozl - майстор
вт фев 28, 2023 11:14 amky-kyy написа:
Ако ти се дават стотина пари, слагай датчици за присъствие.
Ако се поразровиш в сайтовете на жълтата раса, сигурно ще се намерят и на почти нормална цена.
Такива не съм и разглеждал до сега. Стават ли ако са покрити от стъклото на плафона?
zz_stefanov - майстор
Микровълновите гледат и през прозорците и май през някои врати.
kozl - майстор
Имам на терасата плафон заводски с такъв датчик. Лови пердето през прозореца като се залюлее.
Все се каня да го сменям с плафон с ПИР, че все пак ми е пред спалнята и дразни.
А сваления ще го окача в мазето. Там няма кого да дразни.
zz_stefanov - майстор
Сензорите за присъствие ги дават, че са PIR с по висока резолюция и от там по чувствителни на по малките движения. Идеята е да се ползват там където човек прекратява да се движи (тоалетни и т.п.). За коридор не знам дали има смисъл.
С тях не съм се заигравал, защото навсякъде все са ми били монтирани масовите по евтини PIR или микровълнови.
kozl - майстор
Е сега след проба на датчика, който свалих от плафона и го пробвам в гаража с фасунга и LED крушка на земята - работи - включва, изключва :?
Взех пистоля от Лидъл, тоя с програмируемото подгряване и го позагрех датчика до Т да пари на пипане - и пак работи :shock:
Ми немам идея какво му пречи да работи там де го бех инсталирал :?
Стманобетонови стени отвсякъде - затворена стълбищна площадка, без естествена светлина.
kozl - майстор
Ново развитие по темата.
Датчиците, за които писах са такива:

Прикачен файл:
1257_2304.png

Вчера пробвах с такъв:

Прикачен файл:
Mikrowave sensor-228x228.png
Mikrowave sensor-228x228.png (41.97 KиБ) Видяна 960 пъти

Оставих го работещ някъде на половината чувствителност по врътката. На по-голяма пак забиваше постоянно включен. Но горния тип датчик и на най-малка чувствителност забиваше.

Това е текст от упътването и на двата вида сензори.
1. Монтажът да се извършва от квалифицирано лице.
2. Да не се монтира в-у грапави или неустойчиви повърхности.
3. Не поставяйте непосредствено пред сензора предмети, които биха възпрепядствали правилната му работа.
4. Не инсталирайте близо до метал или стъкло, тъй като това може да повлияе на правилната работа на сензора.
5. Моля не отваряйте корпуса на сензора преди да спрете захранването му, ако след монтаж забележите проблем.
6. За да избегнете повреда на продукта, моля при монтаж на сензора поставете предпазител с номинален ток 6А.
т.3 тука не ми е ясно, кое е отпред и кое отстрани на този сензор, но понеже е в плафона вътре, то отвсякъде е нарушено изискването по тази точка.
т.4 и нея съм я нарушил - яко. Първо плафона е с метална основа, второ капака му е стъклен #-o

Обаче аз поради тази причина и замисъла на изпълнение купих първия, монтирах го в металния плафон със стъклен капак и с удължител го изпробвах в коридора на мазетата. Правих проби при различна чувствителност, за да се уверя практически каква му е чувстителността. И всичко беше супер. Значително превъзходство в чувствителност спрямо PIR датчиците.

т.6 - през АП 3А, щото нямаше налични 2А в ТМТ.

И моята мисъл клони, че забиването на датчиците е по причина на нещо, което е на снимката на етажното табло, откъдето изведох захранването на плафона.

Прикачен файл:
Етажно разпред табло.jpg
juvesan - специалист
Значи аз доста се поборих с такива датчици. имам И като твоите и едни други, за "елегантен" монтаж. Като твоите имам няколко , монтирани в обикновенна пластмасова кутия. Навън. Доволен - слагам сензора за осветеност на независимо от осветеноста, слагам и едно умно смарт реле на tuya или ewelink и.... така. Имам и монтиран в пластмасов плафон - от дъжда става луд :) А относно светенето когато му падне - явно всички са така - ако сложих и наблизо има стена НЯКОИ екземпляри си действат според свое мнение - според мен зависи от температурата... а този от снимката срещу него има врата на офис - когато клиента се доближи ОТВЪТРЕ на 2 метра пали лампите :)

Прикачен файл

IMG_20230308_095135.мащабирано.jpg
IMG_20230308_095135.мащабирано.jpg (68.04 KиБ) Видяна 723 пъти

Тема "Микровълнови датчици за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: