Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте майстори,
Имам следния проблем: дадох фурната за смяна на нагревател, след което я вързах както си беше (пак аз я свързвах когато бе закупена), но с проверка на фазомера установих, че има ток по корпуса. На допир слава богу не се усеща :D
Та къде би могъл да е проблема?
Ел инсталацията е двужилна, кабелът е трижилен със заземяване. Вързал съм ги с триканална лустер клема - фаза с фаза, нула с нула, заземяване в третия отвор (Само не знам трябва ли да има мостче към нулата, както при контактите [-( )
Направи ми впечатление,че нулата на печката е тъмна и прегоряла и леко като мазна, а фазата и заземяването са лъстящи.
Ще съм благодарен, ако някой може да помогне. Казаха ми да разменя фазата с нулата, но същата работа. #-o
Прикачен файл:
1678474006897.jpg заедно с кабелите за плота
hidrazin - майстор
пет мар 10, 2023 8:34 pmalabala1bg написа:
... заземяване в третия отвор (Само не знам трябва ли да има мостче към нулата, както при контактите ...
Да.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Баш с тая ще му падне бушона
hidrazin - майстор
нед мар 12, 2023 9:31 amgogo7777 написа:
Баш с тая ще му падне бушона
Баш с две такива нищо няма да пада и ще работи добре.
:partyman:
Кики - специалист
Баш пък две петички няма ли да са му много? или да има резерв а? може и с една петичка ако я разреже на двойка и тройка, ей тогава всичко ще е таман и ще му артисат пари, а не клеми
kozl - майстор
пон мар 13, 2023 11:54 pmКики написа:
Баш пък две петички няма ли да са му много? или да има резерв а? може и с една петичка ако я разреже на двойка и тройка, ей тогава всичко ще е таман и ще му артисат пари, а не клеми
Габровска работа....
Ма на Габровеца - 2 ка ми се сака да му пиша во бележника.
Аз шъ са пробвам от една петица да изкарам две двойки и шъ докладвам за успех/неуспех.
Ама 2 +3 :? Ми се чини невъзможно за моята възможност :rolleyes:
Ама габровската "нано" тънкания догде мое да стигне :?

А м-у другото фазата ли зачезна или авторо :? :-D
iliya_i - майстор
пон мар 13, 2023 11:54 pmКики написа:
Баш пък две петички няма ли да са му много? или да има резерв а? може и с една петичка ако я разреже на двойка и тройка, ей тогава всичко ще е таман и ще му артисат пари, а не клеми
Аз па виждам, че му трябва една петтица за нулата и една тройка за фаза. На снимката са осем жици.
А като ще се правят икономии, да взема две двойки, че по евтини и да натъпче където каквото може.

Тема "фаза по корпуса на фурната" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: