• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bobu - помощник
Здравейте,
Ще използвам темата за да споделя и моя проблем
Аз съм собсвеник на съдомиялна SMEG STA6448. От както съм я взел(а тя ми е първа) не съм доволен от нея - не мие добре. То не бяха такива и
онакива таблетки то не бе чудо. Съдовете трябва да ги изтрия с гъбата и после само да ги излакне машината?!? На финала виждам че горния разпръсквач(хеликоптер) не се движи- ревизирах куплунга и го наместих понеже миялната не беше нова и явно някой го е "ремонтирал" и сега на от него тече вода, но няма сила да го завърти. Долния разпръсквач се върти. При оглед дупките и тръбата са чисти - т.е. не е от там. Възможно ли е помпата да не прави добро налягане или някъде да има клапан между долния и горния разпръсквач?!?
plamen6703 - майстор
Възможно е миялна да се нуждае от почистване и профилактика. Отдели половин ден за нея и след това сподели какъв е резултата. :partyman:
lov - майстор
Има специални препарати за профилактика и почистване на съдомиялни. Слага се вътре без прибори и се пуска на най високата температура, интензивност и продължителност на програмата ако имаш такива опции. На опаковката има инструкция. Но механичното почистване също е задължително. Не може само на химията да се надяваш. Някои отпадъци не се разграждат така лесно от силната химия, а и както казваш тя е втора ръка така. Не знаеш кой как се е грижил за нея.
bobu - помощник
Според Вас проблема е в запушени тръбички?!? А как работи на 1/2 програма - тогава не работи ли само долния разпръсквач?
plamen6703 - майстор
Започни едно по едно да отхвърляш нещата, първото и най-важното, профилактирай и почисти хубаво ръчно и с препарат цялата миялна и след това ако се налага ще се мисли за други варианти. :partyman:
lov - майстор
2-3 лева ли те бъркат и да почистиш машината ами се захвана в програмите. На всичко отгоре не знаеш кой и как я е ползвал преди това.
bobu - помощник
Не ме бъркат. Ще пробвам и ще пиша. Просто се съмнявам да е толкова лесно :) Благодаря
plamen6703 - майстор
Не знам кое му е лесното, като почистването на ръка на миялната машина е най-трудната част от ремонта :-D :partyman:
bobu - помощник
Още един проблем е отсранен - оказа се че в долната част тръбите за водата пак не са свързани правилно - има нещо като фланче
и на него отвор за затягане с винт към долната част. Сгобката пак беше грешна-сложен бе винта и отгоре фланеца - така там се губеше налягане. Иначе тръбите са чисти. тестовее продължават.
optimeon - специалист
Какво се оказа в крайна сметка
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "проблем със съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: