• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
B0bi - специалист
Някак си логично ми звучи, че пусковия кондензатор не е необходимо да се сменява. Нали си тръгва нормално и той не участва по-нататък при работата. От работния зависи ... @fbr го е обяснил.
Да дадеш 250лв за пренавиване, при положение, че ти е казано, че не е наложително такова и сега да се скъпиш за 10лв, не звучи разумно.
gogo7777 - майстор
Аз пък си мисля, че въобще пусковия кондензатор е ВЕЧЕ излишен. Ама това знае само майстора пренавил мотора........измерил-в норми, пренавил и установил грешки, махнал центробежния.....и знам ли к'во още. Май си е спестил време и е навил мотора за работа с един кондензатор. Ако е свързан по схемата на капачката е нормално да няма мощност....вероятно и грее
Това може да се установи с мерене на съпротивлението между намотките.
:drinkers:
Razer_86 - специалист
ср май 10, 2023 6:53 pmB0bi написа:
Някак си логично ми звучи, че пусковия кондензатор не е необходимо да се сменява. Нали си тръгва нормално и той не участва по-нататък при работата. От работния зависи ... @fbr го е обяснил.
Да дадеш 250лв за пренавиване, при положение, че ти е казано, че не е наложително такова и сега да се скъпиш за 10лв, не звучи разумно.
Не е въпроса в парите колега. Вчера пак ходих при майстора. Майсторе дай да сменим кондензаторите, той го замери отчете малко под 10А на празен ход. Мотора вика чук, нищо няма да пипаме. Кондензаторите вика нямат нищо общо с мощността на мотора. Те се слагат за да може мотора по лесно да стартира и да не падат бушоните по време на работа. Ако го няма работния кондензатор вместо 10А ще дърпа 15А и бушона ще падне. Така ми обясни майстора.
B0bi - специалист
Дали ще пада 16 апмеров (еле пък по-голям) бушон от 15 А :? Ти на какъв го включваш? На какъвто е някакъв контакт (някъде си)? С удължител? Да не би удължителят ти да е кофти - дълъг и тънък?
Razer_86 - специалист
Удължителят ми е 10м 3х1.5 дали пък не е от него незнам. Иначе колко обекти съм обиколил досега не ми се е случвало да падне някъде бушон. :?
B0bi - специалист
Едва ли е от удължителя тогава, но ако имаш начин пробвай да натовариш машината без него-директно включена в контакт.
А някаква възможност майстора ти да премери тока, когато е натоварена и започва да губи мощност (обороти)?
gogo7777 - майстор
Мотора си е намерил майстора :lol:
Razer_86 - специалист
съб май 13, 2023 11:02 pmB0bi написа:
А някаква възможност майстора ти да премери тока, когато е натоварена и започва да губи мощност (обороти)?
В режим на товар тока не би трябвало да превишава 12А тъй като термичната защита в момента е настроена на 12А и ако ги превиши би трябвало да изключи.
Прикачен файл:
IMG_20230514_154245_copy_804x1072.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230514_154051_copy_993x744.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230514_154014_copy_778x1038.jpg
hidrazin - майстор
нед май 14, 2023 4:03 pmRazer_86 написа:
В режим на товар тока не би трябвало да превишава 12А тъй като термичната защита в момента е настроена на 12А и ако ги превиши би трябвало да изключи.
Зависи с КОЛКО ще превиши настройката.
Примерно ако мотора дърпа 14-15А ще изключи, ама след 1-2 часа...
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с монофазен мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: