• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
пон май 15, 2023 7:42 pmzz_stefanov написа:
Трифоне, това не е нагревател :)
Значи е в реда на нещата. Не вреда, а В, нали?
valentino76bs - майстор
Абе майстора ли нещо, ти ли нещо .... :? някой от вас двамата не бива и ни качва на черешата!


Кондензаторите в ред ,намотките в ред,центробежния в ред , механиката в ред(всъщност за нея не знам)

Остава проблем в ротора!
1% от моята практика за такъв тип мотори!
gogo7777 - майстор
За мен измерените съпротивления въобще не са в реда на нещата. Нито пък тия 10А при минимално натоварване. Майстора си е оставил ръцете при пренавиването и сега шикалкави....бил "чук" мотора..... :lol: :lol: :lol:

Бих пробвал да пусна мотора само с работен кондензатор, без пусковия и центробежния изключвател.....ама
fbr - майстор
вт май 16, 2023 11:02 amgogo7777 написа:

Бих пробвал да пусна мотора само с работен кондензатор, без пусковия и центробежния изключвател.....ама
И без механиката след двигателя.
Razer_86 - специалист
вт май 16, 2023 11:02 amgogo7777 написа:
За мен измерените съпротивления въобще не са в реда на нещата. Нито пък тия 10А при минимално натоварване.
Аз че съм зелен зелен съм си затова ако бъркам някъде при замерването поправете ме. За първи път замервам някакъв АД и нямам никаква представа какви трябва да са му нормалните стойности. Ако знам че тока му е под 20А на празен ход ще замеря и него(мултицета ми е до 20А).
И другото което ми стана странно е че по време на работа на W2 има фаза :? Демек през центробежника и пусковия кондензатор протича ток. Нали при пуска след достигане на определени обороти центробежника трябва да прекъсне веригата към пусковия кондензатор?
Прикачен файл:
IMG_20230516_131940_copy_667x889.jpg
Прикачен файл:
IMG_20230516_132008_copy_673x897.jpg
gogo7777 - майстор
Ами мериш без да си разкачил кондензаторите и центробежния, а трябва. На W2 не трябва да има фаза след развъртането. Това означава, че центробежния изключвател не изключва и пусковия кондензатор работи непрекъснато.
fbr - майстор
Последователно на пусковата намотка имате два паралелно свързани кондензатора, единия от които е с центробежен изключвател. При стартиране на ел двигателя през пусковата намотка тече тока на двата паралелно свързани кондензатора. След развъртане, клона на пусковия кондензатор се изключва от центробежния изключвател и през пусковата остава да тече тока, установен само от работния кондензатор.
Razer_86 - специалист
вт май 16, 2023 2:11 pmgogo7777 написа:
Ами мериш без да си разкачил кондензаторите и центробежния, а трябва. На W2 не трябва да има фаза след развъртането. Това означава, че центробежния изключвател не изключва и пусковия кондензатор работи непрекъснато.
Мерих ги два пъти - разкачени и закачени едни и същи стойности и в двата случая. Ако центробежния не изключва и пусковия кондензатор работи постоянно няма ли да грее, че дори и да изпляска този кондензатор :?
gogo7777 - майстор
Ще грее естествено. Ще изпляска мотора не кондензатора.
Разкачи кафявия кабел на пусковия кондензатор от клема W2 и пусни мотора. Ако мотора бръмчи и не тръгва, докосни с разкачения кабел на клема U2 само за секунда-две и пак го махни. Остави мотора да работи известно време и виж дали грее....Внимавай само да не те тресне тока при манипулацията :drinkers:

ПП.....махни също и ремъка от шайбите.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Проблем с монофазен мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: