• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Razer_86 - специалист
ГОТОВО!!! Проблема е решен! Свалих шайбата на мотора и я занесох на стругар да я намали с 10мм (от ф90 на ф80). По този начин увеличих въртящия момент на двигателя (принципа на колелото със скорости). Оборотите на машината малко паднаха, но за сметка на това сега няма спиране :idea: :-D
БЛАГОДАРЯ на всички колеги които се включиха по темата, получи се много добра дискусия и аз научих нови неща за двигателите и ще се радвам ако темата помогне и на някой друг закъсал като мен :lol: :partyman:
Поздрави!
valentino76bs - майстор
съб май 20, 2023 9:16 amRazer_86 написа:
ГОТОВО!!! Проблема е решен! Свалих шайбата на мотора и я занесох на стругар да я намали с 10мм (от ф90 на ф80). По този начин увеличих въртящия момент на двигателя (принципа на колелото със скорости). Оборотите на машината малко паднаха, но за сметка на това сега няма спиране :idea: :-D
БЛАГОДАРЯ на всички колеги които се включиха по темата, получи се много добра дискусия и аз научих нови неща за двигателите и ще се радвам ако темата помогне и на някой друг закъсал като мен :lol: :partyman:
Поздрави!
За мен тази тема не даде ясен резултат!
Имаше хиляда увъртания и глупости!
Конструктивно машината е направена така да работи, сметната е ....всичко друго са свободни съчинения и преразкази от хиляда и една нощ!
Единствената вина е на собственика.
И естествено като един майстор не може да разбере и да го направи има и други, да не е само той....
Razer_86 - специалист
съб май 20, 2023 10:16 amvalentino76bs написа:
Конструктивно машината е направена така да работи, сметната е ....
Забравил съм да отбележа една много важна подробност. Машината не е заводска!!! Машината е самоделка!!!
И не съм я правил аз, така я купих с този проблем преди една година като човека ми обясни че това било нормално (аз тогава хал хабер си нямах от такива машини).
Така че не се знае конструктора в коя кръчма и на колко ракии е бил когато я е смятал... :partyman:
Ето и снимка на машината:
Прикачен файл:
IMG_20230502_102859_copy_826x1101.jpg
valentino76bs - майстор
нед май 21, 2023 11:31 amRazer_86 написа:
съб май 20, 2023 10:16 amvalentino76bs написа:
Конструктивно машината е направена така да работи, сметната е ....
Забравил съм да отбележа една много важна подробност. Машината не е заводска!!! Машината е самоделка!!!
И не съм я правил аз, така я купих с този проблем преди една година като човека ми обясни че това било нормално (аз тогава хал хабер си нямах от такива машини).
Така че не се знае конструктора в коя кръчма и на колко ракии е бил когато я е смятал... :partyman:
Ето и снимка на машината:
IMG_20230502_102859_copy_826x1101.jpg
Е добре де то твоето бива бива ама чак пък толкова не бива,това си е жива подигравка и гледане на сеир!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Проблем с монофазен мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: