Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DominatorX - напреднал
Здравейте,
Търся колеги, ако има такива във форума разбира се, нека ми пишат в темата или на ЛС,
ако притежават модела обемен бойлер Stibel Eltron Universal El, понеже имам проблем със свързването - майсторите го вързаха в режим Manual и всеки път за да се пусне да загрява бойлера, трябва ръчно да го пускам... Доста дразнещо е това!
За съжаление всички телефони в сайта на Стибел - Balmax пренасочват към един и същи номер, освен ако не се звъни на посочения за гр. София.
Идеята ми е - някой ако има такъв или е монтирал, да ми обясни как да го превключа да работи на нормален авто режим - в схемата за свързване на бойлера има джъмпери - копчета и освен това според мен трябва да се прави мост както е показано от документа тук https://balmax.com/wp-content/uploads/2 ... SAL-EL.doc

Ще бъда изключително благодарен за помощта! Иначе запазих час чак за края на Май за командироване на човек от Стибел от гр. София....

Благодаря!
hidrazin - майстор
На платката има един превключвател с три позиции E Z B
При теб на каква позиция е?
:partyman:
P.S. Само виж в каква каква позиция е и НЕ ГО ЩРАКАЙ докато бойлера е захранен че после ще има голям рев...
DominatorX - напреднал
ср май 10, 2023 9:09 pmhidrazin написа:
На платката има един превключвател с три позиции E Z B
При теб на каква позиция е?
:partyman:
P.S. Само виж в каква каква позиция е и НЕ ГО ЩРАКАЙ докато бойлера е захранен че после ще има голям рев...
Здравей,
Още не съм отворил кутията, но мисля си че майсторите са го оставили на режима който съответства на B - тоест Manual - ръчен.
Знам, че се превключва при бутнат бушон, но това достатъчно ли е, не трябва ли да се прави мост там както е посочено в зависимост от режима в който искам да го включа и чак тогава да местя копчето E Z B?

Благодаря!
hidrazin - майстор
ср май 10, 2023 10:04 pmDominatorX написа:
...Още не съм отворил кутията...
Не стига че оцвъка форума с тъпия бойлер ами сега какво чакаш, аз ли да дойда да я отворя?
И снимки аз ли пак да ти направя?
:partyman:
DominatorX - напреднал
ср май 10, 2023 10:12 pmhidrazin написа:
ср май 10, 2023 10:04 pmDominatorX написа:
...Още не съм отворил кутията...
Не стига че оцвъка форума с тъпия бойлер ами сега какво чакаш, аз ли да дойда да я отворя?
И снимки аз ли пак да ти направя?
:partyman:
Очаквам да ми кажеш какво да се прави, отварянето ясно че ще го направя.
Дотук нещо смислено каза ли ми?
Я.. чакай - НЕ!

Ето това трябваше да ми кажеш УМНИКО!
Имаш ли го бойлера, че пишеш???
Казах само тези, които го притежават да пишат!
https://i.imgur.com/UCQOs8z.jpg
Мога да чета упътвания на Английски итн, зададох ТОЧЕН и ЯСЕН въпрос - не е нужно да се отваря нещо, за да се каже това, т'ва и т'ва.
Сега к'вото и да напишеш, ще си го преместя от единия в другия крачол!
Ако толкова ги разбираше, предвид че се правиш на големия разбирач... ама така е тук всеки плюе, Българина си заслужава съдбата - НЯМА оправия от дистанционни комплексари като теб! Щеше да кажеш или по-скоро да ти влезе в кратуната, че предвид писаното от мен е ЯСНО, че не са правили мост или са пипали джъмпери и тем подобни! Форума е за'тва си цъфкам колкото си искам, хайде забрани ми т'ва? :weedman: :weedman: :weedman:
hidrazin - майстор
Така си и мислех - поредния "умник-разбирач".
Я бегай да си бараш копчето ... редовно.
:partyman:
DominatorX - напреднал
ср май 10, 2023 10:45 pmhidrazin написа:
Така си и мислех - поредния "умник-разбирач".
Я бегай да си бараш копчето ... редовно.
:partyman:
Я ходи у лево ве, отчаян от живота КОМПЛЕКСАР!
Досега каза ли ми нещо СВЯСТНО ГОСПОДИН ВСЕЗНАЕЩ?
Точно нищо..... :finga: :finga: :finga:
Andri01 - майстор
Прав си. Явно и в Google няма нищо. За това се задейства и заместителя - тъпите комплексарски селяндурски глупости. Сега ще почне пак и...така поне до 02ч след полунощ! :finga: :finga: :finga:
hidrazin - майстор
ср май 10, 2023 10:56 pmDominatorX написа:
Я ...
ЦЪК
:partyman:
P.S. И безполезния трол се появи ... тоя с нищото между ушите.
DominatorX - напреднал
чет май 11, 2023 12:17 amhidrazin написа:
ср май 10, 2023 10:56 pmDominatorX написа:
Я ...
ЦЪК
:partyman:
P.S. И безполезния трол се появи ... тоя с нищото между ушите.

Ти к'во написа - едно голямо нищо!
:finga: :finga: :finga:

Тема "Някой с бойлер Stibel Eltron Universal El, моля за мнение!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: