Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MamaMy - майстор
А може просто да занесеш статора на бобиньор, да го пренавие с медна жица и да имаш истински мотор.
Lutchezar - майстор
Тези мотори не бяха ли 40-60 лева с някаква гаранция?
Пренавиването май ще струва повече, може и лагери да смени, но заслужава ли си?
Особено след като и Трифон предлага цяла!

На мен ми се струва че има опечена намотка от снимките, но може да е от светлината.
CYPER - специалист
съб май 13, 2023 1:42 pmMamaMy написа:
А може просто да занесеш статора на бобиньор, да го пренавие с медна жица и да имаш истински мотор.
Отличен съвет, не знаех че има и такава услуга. Ще видя какво ще кажат.
съб май 13, 2023 11:10 pmLutchezar написа:
Тези мотори не бяха ли 40-60 лева с някаква гаранция?
Пренавиването май ще струва повече, може и лагери да смени, но заслужава ли си?
Особено след като и Трифон предлага цяла!

На мен ми се струва че има опечена намотка от снимките, но може да е от светлината.
Намирам го за 122лв в БГ

Изображение
MamaMy - майстор
Той пак е с алуминиева намотка и не е ясно колко ще изкара. Бях купил помпа за пералнята която изкара едно пране. Като я свалих пак се оказа, че кабела на статорната намотка се е скъсал. Развих една витка и при опит да го запоя на обувката разбрах защо се къса. Боядисан в жълто алуминий. Самата помпа чудесно изработена и хитър дизайн. Ротора е постоянен магнит и се намира в херметичен пластмасов корпус. Статора се нанизва отгоре върху корпуса на щипка. Няма семерини или някакви уплътнения. Може да я ремонтираш (пренавиеш) дори без да я сваляш. Ако знаех нямаше да си губя толкова времето за втори монтаж-демонтаж. Пренавиха ми я с медна жица и вече 3 или 4 години няма никакви ядове.

Тема "Ремонт на мотор на прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: