Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pipilica - майстор
Не знам каква е разликата, знам само че 3.6 е работното напрежение и се зареждат до 4.0-4.1 волта.
Взех тая на Енхел тежи 681 грама с корпуса и свалена от зарядното е на 20.6 волта. По-късно може да я отворя да видя какви са елементите.
Ами разглобих я тежи 528 грама само елементите с държача им и платката, добре е направена вътре, заради държача не мога да видя добре но елементите са някъв power 18650-2000 зелени.
brum - майстор
10 клетки с ниско вътрешно съпротивление за 40лв си е далавера.

Аз влача от Китай едни дето са по близо 3 амперчаса и излизат горе-долу на същата цена (4-5лв/бр). Но не са годни за винтоверти, че клякат при по-голям товар. На мен ми трябват на малък ток - самоделен UPS на 12 волта за компютър. Че сегашният UPS грее и харчи една оловна батерия за 3 години.
pipilica - майстор
Ми не е 40 лв те тая взех, тя е комплект със зарядно та мое да се каже че е около 50лв ако махнем зарядното.
https://praktiker.bg/bg/Baterii-i-zarya ... C/p/126473
Ся ще видя колко време ще работи на компа и мое да взема и от другата която е 40 лв в кауфланд да ги туря в паралел. Ако взема и нея ще я изтърбуша да кажа как е вътре.
pipilica - майстор
Днеска бях до Кауфланд за друго но не се стърпех и взех две батерии 20 волта на 4А/ч и едно зарядно за тях и тва за 79лв, до неделя е валидна промоцията. Веднага я изтърбуших ми прилична китайска сглобка, пакета с платката само е 525 грама, некой преди мен е разтурял подобна щото елементите са същите.
https://static.pepper.pl/comments/raw/U ... 8446_1.jpg
Може да е полезно на някой ако се чуди дали да си вземе.
Тая предишната на Енхел дето взех държи на компа по 2.5-3 часа повече не ми се е налагало да го ползвам.
gogo7777 - майстор
В Ерата на батериите сме.......нормално е Китай да преебе пазара..... :-D
:drinkers:
Детето - специалист
Абе вие как ги мерите тези батерии, заредени или разредени :-D
gogo7777 - майстор
Заредени са по-тежки......физика 5-ти клас :lol:
:drinkers:
pipilica - майстор
вт авг 15, 2023 2:32 pmДетето написа:
Абе вие как ги мерите тези батерии, заредени или разредени :-D
Ти ме Фърли у джаза, тва сериозно ли питаш въпреки емотиконката, дали ще има разлика, ще пробвам. Мое верно да се окаже че батерията е поела 5-6 грама ток.
zz_stefanov - майстор
вт авг 15, 2023 8:30 pmgogo7777 написа:
Заредени са по-тежки......физика 5-ти клас :lol:
:drinkers:
Офф, но забравих един кулон колко грама беше
Га бе туй 5'ти клас.
:wink:
gogo7777 - майстор
Абе, материя.
Един Кулон тежи точно:.... корен четвърти от един Котлон умножено по земната гравитация.
.....аааа забравих, резултата трябва да се умножи по cos фи
:) :drinkers:

Тема "Коя батерия е по-добра." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: