Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

В момента предоставената ми от ЕРМ мощност за подземната гаражна клетка се оказа че е ~800w, което за нищо не става. Бях в техен център с идеята да заявя по-голяма мощност. Там жената на гишето ми каза, а защо не си заявите направо трифазен, с оглед бъдещи нужди и аз захапах идеята :) Въпросът ми е: Ако предположим, че заявя 3 фази, те пък кажат, че всичко е ОК, дойдат и ми сменят електромера и предпазителя. Има ли начин кабела и гаражното табло, които са след електромера, да не се пипат и да си останат монофазни, поне до момента, в който реално ми потлябват 3те фази?
brum - майстор
Един вид може, но после за да си смениш кабела ще трябва да ги викнеш. Няма да имаш достъп сам да си подмениш кабела, защото ще трябва да го закачиш зад предпазителите дето са зад щита в него. А ключ за щита имат уж само енергоразпределителното дружество. Поне при нас е така (София).
hidrazin - майстор
съб май 20, 2023 7:12 pmKingNothing написа:
...Ако предположим, че заявя 3 фази...
Когато човек сам си го причини и оня горе не може да му помогне...
:partyman:
brum - майстор
Ааа, ама те не са заръчани! Зарежи тая работа - трифазен ток за гараж. Ако имаш какво да включи на трифазен нямаше да се чудиш. А щом се чудиш значи не ти е нужен.
moimoimoi - майстор
а какъв е проблема на автора?
800 вата е според някакъв проект,реално провери колко Ампера ти е предпазителя и ще стане ясно колко мощност може да се ползва
resistbody - майстор
съб май 20, 2023 7:12 pmKingNothing написа:
Здравейте,

В момента предоставената ми от ЕРМ мощност за подземната гаражна клетка се оказа че е ~800w, което за нищо не става. Бях в техен център с идеята да заявя по-голяма мощност. Там жената на гишето ми каза, а защо не си заявите направо трифазен, с оглед бъдещи нужди и аз захапах идеята :) Въпросът ми е: Ако предположим, че заявя 3 фази, те пък кажат, че всичко е ОК, дойдат и ми сменят електромера и предпазителя. Има ли начин кабела и гаражното табло, които са след електромера, да не се пипат и да си останат монофазни, поне до момента, в който реално ми потлябват 3те фази?
Кажи какво ти трябва в тоя гараж и ще знаеш отговора, не че 800в са ти малко... ще заваряваш ли или ще зареждаш електричка ??

Тема "Трифазен електромер към монофазно ел. табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: