Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
SongBird - специалист
Здравейте,

Искам да инсталирам един катоден отводител в таблото на термопомпата, че се притеснявам някой токов удар да не я повреди. Мисля, че повечето неща са ми ясни. Искам обаче да попитам каква е идеята на характеристиката "Номинален ток".

Примерно този КАТОДЕН ОТВОДИТЕЛ SPD-B40/1PN 40KA го дават 40А.

Каква е идеята на тази характеристика? Нали уж не трябва да пропуска изобщо ток това у-во, освен при пик (когато пък пропуска доста повече)?

Може ли да обясните? Или да препратите към нещо, което обяснява.

Мерси!
SongBird - специалист
Тъй и тъй съм започнал, искам да задам още един въпрос. Доколко според вас е нужно да се защитава нулата? Става дума за къща, сега не съм там да отворя таблото пред къщата, но - предполагам - там ще са свързани нулата и земята. От там нататък има 5 метра до къщата.

Тоест, има ли смисъл да слагам защита между нулата и земята, как мислите? Дет се вика, колко пък потенциал може да се събере между нулата и земята...
ivanovbg - майстор
Премери де, нали имаш мултицет.
prasse - специалист
вт май 23, 2023 5:21 pmSongBird написа:
Тоест, има ли смисъл да слагам защита между нулата и земята, как мислите?
Директното или индиректното попадение на мълния не подбира фаза или нула.
Необходимо е да се защитят и двата проводника!
ivanovbg - майстор
По скоро предпочита нулата, че е най горния проводник на стълба.
gogo7777 - майстор
И най-долния да е любовта е пословична
SongBird - специалист
Намерих една регулация, някаква английска беше, но щее същото тука, в нея пишеше, че ако земята и нулата са свързани на под 10 м разстояние, е ненужно да се защитава, та реших да спестя защитата между нулата и земята.

Мерси на всички за включванията.

Тема "Въпрос за катоден отводител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: