Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
SongBird - специалист
Здравейте,

На картинката са демонстрирани пораженията от протичане на такъв акумулатор(Vision 12V CP1270)

Дали има някакъв вид химия, която може да го оправи това, или само рязане и кримпване на нова обувка?

Изображение
lyubohar - майстор
По магазините е пълно с такива обувки.
Нищожен проблем.Не като моя на Заставата ми преди 40г.Пренасях стария акумулатор до вторични.
Обърнал се в багажника и задната седалка беше станала на нищо. :-D
dragozow - майстор
Да, разяжда и съсипва всичко, нова обувка.
SongBird - специалист
Оказва се, че нова обувка няма да стане. Срязах обувката, махнах изолацията и кабела е повреден - изглежда киселината е пътувала по капилярен път нагоре по кабела - така както е в момента не бих имал доверие на кримпа, защото не вярвам да има добър контакт между отделните жички в кабела... А, жицата е 6мм квадратни и при 600VA UPS, става дума за 50 ампера.

Няма въпрос, мрънкам само :)
Pansim1 - специалист
вт май 30, 2023 8:42 amSongBird написа:
А, жицата е 6мм квадратни и при 600VA UPS, става дума за 50 ампера.

Няма въпрос, мрънкам само :)
За 50Ампера 6мм е малко. И такъв тип обувка за 50Ампера...ама ти си знаеш :)
valentino76bs - майстор
вт май 30, 2023 8:42 amSongBird написа:
Оказва се, че нова обувка няма да стане. Срязах обувката, махнах изолацията и кабела е повреден - изглежда киселината е пътувала по капилярен път нагоре по кабела - така както е в момента не бих имал доверие на кримпа, защото не вярвам да има добър контакт между отделните жички в кабела... А, жицата е 6мм квадратни и при 600VA UPS, става дума за 50 ампера.

Няма въпрос, мрънкам само :)
Ми смени и кабела ,или скъпо...
hidrazin - майстор
нед юни 04, 2023 11:03 pmvalentino76bs написа:
Ми смени и кабела ,или скъпо...
Не бе - опасно е. Другия кран на кабела е запоен на платката.
Ще трябва поялник но с него мое да си изгорим някой пръст и да получим мехур.
Дори и да го разпоим, поле трябва да изчистим отвора на платката - опасна работа.
Може да изхвърчи горещ припой и да прецака мушамата на масата... :-D
:partyman:
P.S. Разбира се че се шегувам. Но пък познавам една камара хора с техническо образование дето няма да се справят.
pipilica - майстор
вт май 30, 2023 8:42 amSongBird написа:
А, жицата е 6мм квадратни и при 600VA UPS, става дума за 50 ампера.

Няма въпрос, мрънкам само :)
Глупости, на 600VA UPS реално е към 360-400 вата дори и на 12 волта да е са към 33 ампера.
Слагай нов кабел, ако нямаш як поялник щото на платката има бая калай отрежи малко преди платката и там го снади.
SongBird - специалист
нед юни 04, 2023 11:03 pmvalentino76bs написа:
вт май 30, 2023 8:42 amSongBird написа:
Оказва се, че нова обувка няма да стане. Срязах обувката, махнах изолацията и кабела е повреден - изглежда киселината е пътувала по капилярен път нагоре по кабела - така както е в момента не бих имал доверие на кримпа, защото не вярвам да има добър контакт между отделните жички в кабела... А, жицата е 6мм квадратни и при 600VA UPS, става дума за 50 ампера.

Няма въпрос, мрънкам само :)
Ми смени и кабела ,или скъпо...
Ами, не, кабела е левче. Това направих накрая. Таман използвах повода да си угодя с нов поялник.

Тема "Поражения от киселина на оловен акумулатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: