Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
Обади ми се, или дай телефон да ти звънна аз, че с тези писаници нищо не разбирам
0898607267
пет юни 02, 2023 4:03 pmbrum написа:
Хубаво. Значи при разкачени кабели към ключовете мигането продължава (тук надявам се да е при всички разкачени ключове). При сваляне на предпазителите - мигането спира. Ключовете прекъсват фазата, не нулата.

Между предпазителите, лампите и ключовете има едно нещо - разклонителната кутия. Остава в нея да търсиш утечката. Как се търси кутията - с детектор на напрежение/кабели търсиш къде стига кабела от ОТ-то. От там трябва да тръгват и кабелите към ключовете.
Бръме, не е "хубаво", а е хубаво да прочетеш внимателно от начало.
Не е конкретно упоменато, но както и други предположиха, възможно е фазата да оди направо у Ледовете. Ключовете прекъсват каквото прекъсват. Друго е какво трябва да прекъсват и е хубаво да прекъсват каквото трябва. ЧЕти бре!
Така, при постоянно захранени Ледове, при утечка в "земя", след ключ.....
Предположиха го люде, къде са по напред у материята.
yanko78 - специалист
Огромни благодарности на ivanovbg, за отделеното време, най-вече огромното търпение (над 1 час). С негова помощ, локализирахме кабела който дава утечка. За в момента, е разкачен и изолиран. Предстои, да намеря специалист, който да види в повече подробности, какво е възможно и най подходящо да се направи. Дали ще може да се възстанови инсталацията, без да се кърти или там каквото трябва, да си се направи.
Няма ли да споделите с форумната общественост, какъвто е смисълът?
yanko78 - специалист
пет юни 02, 2023 6:43 pmТрифон П.Трифонов написа:
Няма ли да споделите с форумната общественост, какъвто е смисълът?
Аз съм лаик и ходих само с кабели, фазомери, мултицети. Едва ли ще дам ясен и смислен отговор. Ако той прецени, може да обясни, нямам нищо против.
ivanovbg - майстор
Да споделя и аз. Инсталацията е правилно свъзана. Ключове прекъсват фазата. Проблема е в кабела от последния девиаторен ключ до разклонителната. Дори и разкачен от двете страни на него има 120в. Лошото е че е някъде в мазилката вероятно има утечка към кабел с фаза. При външна замяна на въпросния участък всичко е нормално. С червено съм отбелязал проблемния участък. Не съм наясно с разположението, но в съседния апартамент има ремонт и с някоя по дълга бургия ... Сещате се.

Прикачен файл

2023-05-31_132310.jpg
2023-05-31_132310.jpg (16.89 KиБ) Видяна 354 пъти
iliya_i - майстор
пет юни 02, 2023 7:35 pmivanovbg написа:
Дори и разкачен от двете страни на него има 120в. Лошото е че е някъде в мазилката вероятно има утечка към кабел с фаза.
... Сещате се.
Аз пък се сещам, че това не е утечка а индукция. С паралелен на осветителното тяло резистор или кондензатор (както вече се каза многократно) проблема ще се реши.
ivanovbg - майстор
Едва ли. 7години не е имало индукция.
yanko78 - специалист
Седя си и размишлявам и ми идва идея, че сградата адски сляга и във всички стаи има напуквания. Предполагам, че може би, при тия слягания, някъде жиците са се смачкали и са укъсили.
brum - майстор
Бре, при нас няма ни едно напукване за 15 години...

С уред за засичане на кабели можеш да проследиш от къде минава снопа. Пък виж дали има напуквания по неговият път. Ама много ме съмнява тая работа...

Тема "Откриване на утечка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: