Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
B0bi - специалист
Даам, първо - фазомер.
Второ - разкачваш при едната лампа и двете жици.
Трето - установяваш коя е фазата. Очаква се да има такава и при разкачени всички жички на ключове. На кръстатия не е необходимо и препоръчително, да не вземе да ги объркаш после.
Четвърто - закачваш си фазата на мястото й. Между другата жица и свободната клема на лампата би могъл да измериш тока, за който питаш. Сигурен ли си, че знаеш как се мери ток? Препоръчвам ти да попиташ ако не си съвсем сигурен.

Прикачен файл

IMG_20230531_183822.jpg
yanko78 - специалист
ср май 31, 2023 6:53 pmDMN написа:
yanko78 написа:
Как да обясня, че да ме разберете, че НИЩО не е променяно по инсталацията. НИЩО ново не е включвано.
ДВЕТЕ лампи са еднакви и мига заедно. Как така и двете ще са дали фира едновременно и ще мигат едновременно.
Телата РАБОТЯТ НОРМАЛНО, в съседния ни апартамент.
КАК СЕ ПРОВЕРЯВА ЗА УТЕЧКА???
Ако намеря майстор който да разреши проблема, нямаше да се бутам тук. Ако мога пък сам да го разреша, още по добре.
yanko78, мисля че достатъчно любезно си дадох мнението по твоя проблем, което мнение явно не заслужаваш, щом ми повишаваш тон!
Рядко си позволявам да пиша така, но ти явно това заслужаваш:
-Абе, Разбирачо! Как пък никой не можа да те разбере?
Що мислиш, че ти като не разбираш, другите, които ти писаха не те разбират?
Неразбиращият си ти, щото не вдяваш какво ти пишем!
Те за това ти мигат не една, а две лампи, па нека барем ти светне някоя друга лампа, та се усетиш и малко си промениш отношението! Никой не ти е длъжен!
Моите лампи не мигат!
ivanovbg написа:
Най мразим да обяснявам на слепец какво е червен цвят.
+10
Не разбирам огорчението ти, от моите изказвания.
Показваш ми схеми на свързване, теории, ако нещо е разместено фаза/нула, при положение, че 100 пъти обясних, че нищо не е променяно и просто лампите са започнали да мигат.
Обясняваш ми, че имало в лампите някакъв шунт, а аз отново 100 пъти написах, че лампите, в съседния ни апартамент, си работят както трябва.
Съгласен съм с насоките на всеки и се съобразявам, но няма връзка с това което даваш като насоки и настоящия случай. В друга ситуация, не отричам, че не са правилни.
Утре взимам фазомер и ще меря, както ми казвате.
Мислех си, че има някакъв начин да се прозвънят кабелите и да се открие къде е проблема.
Пише се и за влажни помещения, тапети и т.н. които подминах, защото, не касаят конкретния казус.
Не се напрягайте толкова. Форума е направи си сам. Задоволството от това, сам да се справя, ще е доста по голямо, от това, тъпите лампи да заработят като хората. Просто ме изяжда от вътре, че не мога да се справя.
Да не говорим, че това са бутафорни лампи, ей така за красота, имам си основно осветление, което се ползва.
Ай на здраве и не се напрягайте толкова. Утре драмата продължава.
brum - майстор
Я, я - влажни тапети споменаваш. Да си правил някакви ремонти преди проблема? Дупки в таван/стена за монтаж на нещо? Влажни стени/тавани от течове?
yanko78 - специалист
ср май 31, 2023 9:53 pmbrum написа:
Я, я - влажни тапети споменаваш. Да си правил някакви ремонти преди проблема? Дупки в таван/стена за монтаж на нещо? Влажни стени/тавани от течове?
:)) Нищо не съм правил, някой в коментарите беше споменал, че при лепене на тапети, често се случвало да има утечка.
zz_stefanov - майстор
ср май 31, 2023 9:53 pmbrum написа:
Я, я - влажни тапети споменаваш. Да си правил някакви ремонти преди проблема? Дупки в таван/стена за монтаж на нещо? Влажни стени/тавани от течове?
Нещо се е променило което yanko78 не може да забележи.
ivanovbg - майстор
Янко, колегата много точно ти е обяснил проблема с неговите схеми. Затова трябва фазомер. При разкачени кабели от плафона и ключовете фазомера не трябва да свети на нито една от жиците към него. Сигурен съм че ще свети от едната. На кабела дето не свети е утечката. Това че не е пипана инсталацията нищо не значи, още когато е правена е свързана погрешно, но тъй като е намало утечка е нямало и проблем. Утечката може да е причинена от много неща. Дори и от нова картина. Просто по случайност пирончето дето си забил в стената случайно е пробило кабела например. Може на комшията отгоре да му е протекла пералнята и да е намокрило кабела, не е задължително да тече силно, а просто да е овлажнило. Може и хлабав или нагорял кабел в нулата на таблото също да причини такъв проблем. Ако кабелите вървят по пода и случайно преполиване на цветето в ъгъла може да причини утечката. При всички случаи първопричината е неправилно/немарливо свързване.
yanko78 - специалист
ср май 31, 2023 10:13 pmzz_stefanov написа:
ср май 31, 2023 9:53 pmbrum написа:
Я, я - влажни тапети споменаваш. Да си правил някакви ремонти преди проблема? Дупки в таван/стена за монтаж на нещо? Влажни стени/тавани от течове?
Нещо се е променило което yanko78 не може да забележи.
:) Започвам да се съмнявам, жена ми да не си е хванала любовник ентусиаст и той да е бърникал нещо :)
brum - майстор
Хлебарка в разклонителна кутия трудно се вижда :) .



Та очаквай неочакваното. Дадоха ти достатъчно жокери. Виж кое е фазата горе. Ако има постоянна фаза горе почваш да търсиш къде по нулата има проблем. Може да е всичко.
petromaniq66 - специалист
Какво да търсите проблема в нулата, няма ли фаза няма проблеми, няма и ток. Утечки и ала бала...прекъсвайте фазата от ключовете, както е писано в книгите, а не преди беше така а сега е друго. Пуснал фаза директно и търси утечката във форума.
B0bi - специалист
Янко, заеби ги. Нищо не знаят. Аз ще ти кажа: утечка се намира с клечка. Но магическа. Трябва да си я направиш сам, но няма кой да ти каже. Виждаш, че тук са само егоисти (иначе професионалисти). Уж знаят, ма си траят как се прави клечка магическа за утечка. Решението е едно: ругай наред и никого не слушай какво ти казва. Изпълни почина на форума - направи си сам ... магическа клечка.
Все пак се пази! Тук може да се ебаваш с всички ни, колкото си искаш. Но тока от майтап не разбира! Ако само те фрасне - добре. Ще ти е за урок. Но недай си Боже те гепи ... няма да има развръзка (много рядко пуска!).

Тема "Откриване на утечка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: