Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
yanko78 написа:
Всички жизи от ключовете в коридора 2бр девиаторни и 1 бр кръстат, са разкачени и продължава да мига.
Прикачен файл:
2023-05-31_132310.jpg
2023-05-31_132310.jpg (22.88 KиБ) Видяна 501 пъти

Е, ако схемата е такава, то какво пречи на мястото на нулата да е свързана фазата и като разкачиш всички ключове, фазата да си стои постоянно на лампите?
Трябва да се провери дали има фаза на плафона все пак, иначе как да стане?
Според мен, преди е нямало проблем, щото плафоните са имали някакъв шунт вътре на входа си(кондензатор примерно), който с времето си е променил параметрите и....сега проблем.
Може и друго да е разбира се, но без измервания, как да се разбере?
yanko78 - специалист
ср май 31, 2023 1:27 pmJacomo написа:
Възможно е по индукция от съседен кабел да зарежда кондензаторите на захранването и да премигне като се разредят. Пробвай да откачиш нулата от кръга на осветлението дали пак ще мигат. Пробвай също да сваляш предпазителите на всички останали кръгове, докато спрат да мигат, да видиш дали някой влияе. Наскоро да си включил нов уред, чийто кръг минава покрай кръга на осветлението?
Откачих нулата на тялото и спира да мига. Свалях един по един останалите предпазители и никаква промяна.
DMN написа:
yanko78 написа:
Всички жизи от ключовете в коридора 2бр девиаторни и 1 бр кръстат, са разкачени и продължава да мига.
Прикачен файл:
2023-05-31_132310.jpg

Е, ако схемата е такава, то какво пречи на мястото на нулата да е свързана фазата и като разкачиш всички ключове, фазата да си стои постоянно на лампите?
Трябва да се провери дали има фаза на плафона все пак, иначе как да стане?
Според мен, преди е нямало проблем, щото плафоните са имали някакъв шунт вътре на входа си(кондензатор примерно), който с времето си е променил параметрите и....сега проблем.
Може и друго да е разбира се, но без измервания, как да се разбере?
Как да обясня, че да ме разберете, че НИЩО не е променяно по инсталацията. НИЩО ново не е включвано.
ДВЕТЕ лампи са еднакви и мига заедно. Как така и двете ще са дали фира едновременно и ще мигат едновременно.
Телата РАБОТЯТ НОРМАЛНО, в съседния ни апартамент.
КАК СЕ ПРОВЕРЯВА ЗА УТЕЧКА???
Ако намеря майстор който да разреши проблема, нямаше да се бутам тук. Ако мога пък сам да го разреша, още по добре.

Това е захранването на тялото
Изображение
ivanovbg - майстор
Или си купи фазомер или викай майстор, той поне ще има фазомер. Най мразим да обяснявам на слепец какво е червен цвят.
Последна промяна от ivanovbg на ср май 31, 2023 3:01 pm, променено общо 1 път.
brum - майстор
При всички свалени предпазители и продължаващо мигане няма какво да търсиш при теб.

За да мига остава варианта за силно електромагнитно полее и то индуцира напрежение в кабелите към лампите. Съседа ти може да е пуснал нещо ново.

Та трудно е да разбереш от къде идва проблема. Но ако искаш да решиш проблема - сложи по един резистор между фаза и нула на двете лампи. 100 килоома, 1 ват. Когато лампите са пуснати ще повиши консумацията с грубо 0.5 вата на лампа.

И си вземи фазомер преди да пипаш кабелите. Ей тъй, за всеки случай. Два лева е. Най-прост - отверка с лампичка в нея търси.
yanko78 - специалист
ср май 31, 2023 2:59 pmbrum написа:
При всички свалени предпазители и продължаващо мигане няма какво да търсиш при теб.
Може би, не сме се разбрали.
При свален предпазител за осветлението, лампите спират да мигат.
При вдигнат и свалени останалите, пак си мигат.
brum - майстор
Е па вземи си фазомер и виж има ли фаза на лампите при изключени копчета.

При извадени жици на девиаторните ключове пак ли мига?
yanko78 - специалист
ср май 31, 2023 3:58 pmbrum написа:
Е па вземи си фазомер и виж има ли фаза на лампите при изключени копчета.

При извадени жици на девиаторните ключове пак ли мига?
Пак мигат
brum - майстор
Мери дали има фаза горе при изключени лампи тогава. После още насоки. С фазомер.

Сградата с трипроводна инсталация ли е? Има ли земя, фаза и нула или само фаза и нула влизат в главното табло?
yanko78 - специалист
ср май 31, 2023 5:36 pmbrum написа:
Мери дали има фаза горе при изключени лампи тогава. После още насоки. С фазомер.

Сградата с трипроводна инсталация ли е? Има ли земя, фаза и нула или само фаза и нула влизат в главното табло?
Сградата е нова, три проводна. Има си и на осветителните кръгове земя. Ще премеря, имам 5 фазомера сигурно, но инструментите на са ми при мен. Утре ще купя и премеря и с фазомера. На мултицета играе при премигване напрежението, ако е от значение.
DMN - майстор
yanko78 написа:
Как да обясня, че да ме разберете, че НИЩО не е променяно по инсталацията. НИЩО ново не е включвано.
ДВЕТЕ лампи са еднакви и мига заедно. Как така и двете ще са дали фира едновременно и ще мигат едновременно.
Телата РАБОТЯТ НОРМАЛНО, в съседния ни апартамент.
КАК СЕ ПРОВЕРЯВА ЗА УТЕЧКА???
Ако намеря майстор който да разреши проблема, нямаше да се бутам тук. Ако мога пък сам да го разреша, още по добре.
yanko78, мисля че достатъчно любезно си дадох мнението по твоя проблем, което мнение явно не заслужаваш, щом ми повишаваш тон!
Рядко си позволявам да пиша така, но ти явно това заслужаваш:
-Абе, Разбирачо! Как пък никой не можа да те разбере?
Що мислиш, че ти като не разбираш, другите, които ти писаха не те разбират?
Неразбиращият си ти, щото не вдяваш какво ти пишем!
Те за това ти мигат не една, а две лампи, па нека барем ти светне някоя друга лампа, та се усетиш и малко си промениш отношението! Никой не ти е длъжен!
Моите лампи не мигат!
ivanovbg написа:
Най мразим да обяснявам на слепец какво е червен цвят.
+10

Тема "Откриване на утечка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: