Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
ivanovbg написа:
Под 5ма е а смяна, здрав е около 15.
Може и толкова да е, но се сещам, че май имаше значение и какъв е водосъдържателят.
При емайлиран май протичаше по-малък ток в сравнение с неръждаем водосъдържател, щото при неръждаем анодната пръчка се топи по-бързо.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Буфера е ръждаем. Не знам защо си мислех, че съм виждал с диоди. Взел съм електрод и в сряда ще е готова тапата за него. Ще премеря тока и тогава ще му мисля.
hidrazin - майстор
пон юни 05, 2023 10:21 pmivanovbg написа:
Под 5ма е а смяна, здрав е около 15.
Така пише в Интернет ама не му вярвай много. По няколко причини.
Токът зависи от разликата между електродните потенциали на металите от балона и електрода.
(желязо - магнезий е 0,6V а желязо алуминий е 0,2V)
Даже не знаеш какво точно ще ти продадат за магнезиев електрод.
Може да е магнезий с някакъв процент алуминий.
Може да е алуминиев с някакъв процент цинк и магнезий...
А може да ти продадат и "вечен" анод от чист халумин... :-D
:partyman:
DMN - майстор
ivanovbg написа:
Не знам защо си мислех, че съм виждал с диоди.
Тестер със светодиоди ли?
Може и да има такива, а може и да се направи, ама ще трябва да има захранване за него.
Моят бойлер е с електронно управление и анодния тестер представлява течнокристален дисплей с чертички.
На мястото на ключа(по горната схема) има постоянно свързан резистор 10 ома, върху който се образува пад на напрежение и това отива към входа на един операционен усилвател и т.н.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Електрода е за бойлер теси. Първо ще го топна във вода и ще меря. Буфера е 200л на елдом и е 3-4мм дебел на пипане. Във водата ще сипя някакви добавки. надявам се с този електрод да изкара по дълго. Пък като протече ще му мисля.
ivanovbg - майстор
hidrazin да питам, с този https://vikiwat.com/tranzistor-stgw30nc ... 47-bg.html дали ще мога да включа 5 панела последователно и да захраня и един нагревател който да пъхна в буфера? Имам 5 панела по 310вата 32,8в 9,44а останали.
hidrazin - майстор
пон юни 05, 2023 11:31 pmivanovbg написа:
hidrazin да питам, ...
ЦЪК


:partyman:
ivanovbg - майстор
Това си е ръчно. Искам да го управлявам с термореле, а не постоянно да гледам температурата. Поричах си https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ec%21BG%21 но ще дойде чак края на лятото. Та до тогава да спретна нещо временно.
Chefo77 - майстор
Имай предвид, че се тества задължително на изключен нагревател. Нямам идея каква им е логиката, но на нашите нещо беше гръмнало в гаранция по този тестер и на момчетата като дойдоха (смениха го без да се заяждат), думите им бяха: "Тествал си го докато е включен, нали?" :) Е, бяха прави.
ivanovbg - майстор
Мерси, ще го имам в предвид. Понеже на първо време ще е само воден панел включен към него няма да има нагревател. Имаш ли на идея дали помпата/те ще пречат като са включени?

Тема "Аноден тестер за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: