Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
Някой да има схема на аноден тестер за бойлер?
DMN - майстор
Схема на свързване на анодния тестер ли?
ivanovbg - майстор
На самия аноден тестер. Монтирам защита на един буфер и да не меря с мултицета да го проверявам от време на време, да натисна само едно копче. Или откъде мога да си купя такъв и да го монтирам.
DMN - майстор
ivanovbg написа:
и да не меря с мултицета да го проверявам от време на време, да натисна само едно копче.
Ами, ако правилно те разбирам и става дума за такъв аноден тестер от линка, то той работи точно така - натиска се копчето и тогава отчита състоянието на анодната пръчка.
Свързва се последователно - изход на анодна пръчка - тестер - корпус на бойлер.

https://www.delta-elis.com/bg/3-1646-%D ... %D0%BC.htm
hidrazin - майстор
Уфффф... То и аз не разбрах за какво точно става дума.
Най-елементарен милиамперметър.
:partyman:
DMN - майстор
Иначе тестерът работи така - като не е натиснато копчето му, тестерът прави директна електрическа връзка на анодната пръчка с корпуса и не показва нищо.
Като се натисне копчето, тогава се разединява директната връзка и тестерът отчита тока, който протича между анодната пръчка и корпуса, и така показва състоянието й.
пон юни 05, 2023 8:52 pmhidrazin написа:
Най-елементарен милиамперметър.
:partyman:
Да,да.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Това го знам, но не знам каква е схемата, а да меря тока с уреда всеки път като искам да проверя електрода изисква повече усилия. Друго си е пипаш копче и джам пада :-D Ако имате и схемата мога да си я направя, ако ли не ще си купя готовото.
DMN - майстор
Ами то това е схемата, а по-горе описах как работи.
Прекъсвачът "К" трябва да затваря веригата постоянно, за да може да работи анодната защита, а да отваря веригата само когато трябва да се прави проверка.
Амперметърът трябва да е за някакви много малки стойности - милиамперметър.
Преди време го мерих тоя ток, но съм забравил колко беше - може и милиампер да няма или един два, не си спомням :?
Ама май е по-добре направо готов тестер.
:partyman:

Прикачен файл:
1685991517606.jpg
1685991517606.jpg (116.68 KиБ) Видяна 456 пъти
:partyman:
ivanovbg - майстор
Под 5ма е а смяна, здрав е около 15.

Тема "Аноден тестер за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: