Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq66 - специалист
Въпросният явно няма подобни защити, след като е "заработил" и гръмнал 40А предпазител. Разбирайте - предпазителя гори последен ,
след като всичко силово е пробило да не стане пожар.
kozl - майстор
ср юни 07, 2023 8:36 ampetromaniq66 написа:
Разбирайте - предпазителя гори последен ,
след като всичко силово е пробило да не стане пожар.
Ако е тъй то и трафа е повреден и тогава може ли да се мисли за ремонт :?
Обаче са заминали и двата транзистора, но в магазина от който пазарувах нямаха такива.
JJSploit
brum - майстор
ср юни 07, 2023 11:25 amkozl написа:
Ако е тъй то и трафа е повреден и тогава може ли да се мисли за ремонт :?
Трансформатора гори по-бавно от предпазителят. Обикновено заминават полупроводниците (стават цели проводници, както чичо Тошо се шегуваше едно време) и след тях гори предпазителят. Ако има претоварване което е продължило във времето първо ще е видимо по пистите (ще си личи, че са греели) и чак тогава може да се мисли за заминал трансформатор.

Това разбира се ако трансформатора не е първопричината, но такъв случай до сега с импулсно захранване май не съм срещал.
petromaniq66 - специалист
А туй дето клати мосфетите как му се е отразило, примерно 24V? Да фърляме боб файда няма.
miliad - майстор
Трафа е здрав. Проверен е вече.
Проверил съм и всички транзистори по схемата, закупил съм и необходимите , остава да ги запоя и ако тръгне- тръгне.
Не изключвам да е изгоряло и нещо от микроскопичните елементи, но по тях аз лично нищо не мога да направя.
А икономически е неизгодно този инвертор да отива в сервиз, с оглед на неговата цена и стойността на услугите.
За сега това е положението.
petromaniq66 - специалист
Не те пращам в сервиз, а жокер "Обади се на приятел" , който разбира. Ясно е китайските ментета правени от жълтури в час по трудово не са рентабилни за ремонт. То кое ли е след като стоките в хранителните магазини имат по-голям срок на годност 😁.
Pansim1 - специалист
пон юни 12, 2023 9:12 ambrum написа:
Това разбира се ако трансформатора не е първопричината, но такъв случай до сега с импулсно захранване май не съм срещал.
Има...имаааа...в китайските заваръчни техники не е изключение. :-D

Към автора на темата - така не се прави ремонт. В подобен преобразувател без необходимата техника и познания, изобщо няма смисъл да пипаш. :partyman:

Тема "Ремонт на инвертор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: