Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MamaMy - майстор
Не искахме да ти го кажем директно, но идеята е тъпа. Значи няма да къртиш мазилката, но ще разваляш душамето да прекараш кабели? Под дъските неможе да се мандахерцат голи жици. Трябва да са в метално гофре (против гризачи и против пожар). Провери цената на гофрето. Прецени колко ще струва разковаване на всички первази, душамето и обратното редене и боядисването им. Това с мазилката и каналите ще ти се стори песен. Ново табло така или иначе искаш да слагаш, направо смени старото.
chapara - майстор
Примера със събарянето е неравностоен!!!
Аз не съм си съборил къщата, защото държа да е в този селски вид. Ноо, ел инсталацията има други не селски правила. Ако кажеш че си и с гредоред, край! После мостоваци и някое изхвърлено табло. Ей, не си играй с живота на руска рулетка. Аз вкарах над 200м. гофре и над 800м.кабел, но за няколко живота и поколения напред. Това вдига цената и на имота! Кабелите си имат път, който по презумция трябва да се знае, те не се пускат от долу на горе и по диагонал. Тези неща явно сефте ги чуваш?

Но може да го направиш в БГ както искаш, за разлика от целия цивилизован свят. Ако щеш слушай.

От мен:Успех :yawinkle:
zz_stefanov - майстор
Нова, оразмерена инсталация без разни трасета под дюшемето и т.п.
Това е основен ремонт, сега е моментът да се направи.
MamaMy - майстор
съб юни 10, 2023 10:43 pmfilm написа:
...под дюшемето... под дюшемето ...
С тази реплика показваш колко много си далече от нещата колега. Да не си мислиш, че под дъските е огромна кухина и ще разковеш средна дъска и готово? Дъските се кръстосват с гредите и на всяко кръстовище са заковани. Получени са квадрати по 0,6м до 1м максимум. Всяка дъска застъпва предната и скрива пироните. Успех :butthead:
film - специалист
съб юни 10, 2023 11:18 pmMamaMy написа:
Не искахме да ти го кажем директно, но идеята е тъпа. Значи няма да къртиш мазилката, но ще разваляш душамето да прекараш кабели? Под дъските неможе да се мандахерцат голи жици. Трябва да са в метално гофре (против гризачи и против пожар). Провери цената на гофрето. Прецени колко ще струва разковаване на всички первази, душамето и обратното редене и боядисването им. Това с мазилката и каналите ще ти се стори песен. Ново табло така или иначе искаш да слагаш, направо смени старото.
колко да струват нови первази.. Иначе естествено че кабелите ще са в гофре. Дюшемето е старо, може и да се подмени. И естествено че е по лесно от замазване и шпакловане на стени. Но явно няма да намеря никой, като гледам и настроението във форума. Така отидох в сервиз за пълнене на климатика и оня вика - най добре смени всичко за 1500 лв и ще се оправи :?
Работи и само след зареждане
MamaMy - майстор
Ти си знаеш. Всеки има право на лош вкус. :lol: Като купиш новото душаме, платиш за изцикляне и лакиране, напиши тук колко е цялата сума да се посмеем и ние. Цената на новата инсталация ще ти се стори като джобни на първокласник. :lol:
Ако си решил да си разбиеш главата в стената, никой не може да те спре.
chapara - майстор
Ще ти кажа нещо, като приятелски съвет, без да се обиждаш, относно настроенията.
Ние сме се събрали, хора с добри намерения, почти никой не познава никого лично! Не сме слуги на дявола, изказваме се по съвест. Правим го напълно безвъзмездно в полза на хората.
Понеже е често явление да влизат хора само и само да получат удобрение на собствения си казус, макар да е опасен, винаги се започва с едни и същи реплики.
Ами всеки по съвест ти го каза, утре ще се включат още и още, но по съвест.
А теб те е страх да вземеш решение без да питаш, знам! Направи го както искаш, но вече не ти стискааа. Нямаш познания, личи си и по избора ти на майстор! Спри се, с пръдня боя не става.
Ще отгатна нещо😎
Ти вече си боядисал стените, скочил си преди да кажеш ,,хоп"🙄😊🧐
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 10, 2023 8:35 pmfilm написа:
.... После минават до стената под дюшемето. Влизат в стаите пак под дюшемето ...
Това няма как да стане. Правиш си канали в мазилката
film - специалист
И като направя нова инсталация пак няма да има достатъчно разпределителни кутии. Да е гипскартон, добре - нови кабели зад картона. Но тук говорим за 7 нови контакта и всеки казва - нова инсталация, изкърти канали навсякъде(в нашия край нямат машината за канали!) и после замазвай и шпакловай. Тогава по лесно и съвременно е гипскартон. За който вече обясних че не искам да слагам защото стеснява помещението.
Щом варианта да се направят новите контакти на отделни бушони отпада, най добре да не пипам нищо.
Mitashki_MM - специалист
Аз при подобна ситуация постъпих по следния начин - разкарах старото табло с 4-те винтови бушона и там без проблем влезе кутията за новото с 10 предпазителя. Към кухнята където са големите консуматори си пуснах 3 нови линии а за стаите по един нов кръг от контакти. Старите кабели си ги прегледах, зачистих, преизолирах където се налагаше и си ги ползвам. Копал съм само във варовата мазилка и не ми се стори бог знае колко сложно. Не знам как ти хрумна, че разбишкването на дюшемето е по-лесно от това да копнеш малко в мазилката.

Тема "Поставяне на допълнителни контакти в стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: