• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ники274 - специалист
Ronin написа:
Екранировката няма отношение ама никакво спрямо наличието на трансмитер на сот Незнам колегата в кой сот е работил за да изцепи тая глупост....!
То от този ти коментар се вижда колко разбираш.В цял свят произвеждат екранирани кабели за каквото се сетиш и накрая някой "профи" като теб ще сподели,че всичко това е напълно излишно...... Мисли преди да споделиш такова нещо.За най-прост пример сложи един уред на половин метър от трансмитера и виж какво напрежение ще се индуктира.. Имал съм случаи и bravo и ls серията да ми сработва от трансмитер.
DSC не са единствените които се занимават с алармени системи и трансмитери,че да ми ги даваш за пример.Има трансмитери които им се регулира мощността и сигурно не можеш да се сетиш защо,понеже на DSC трансмитерите няма такова нещо.
Трябвало всичко така да се прави както било написано в книгите..... 100% в книжката ти пише да заземяваш,ама това не си го правил никога нали?

В заключение да ти кажа малко от моя опит относно DSC и Телетек,като ги спомена.Вземи 864 и на двете системи.Натоварваш им допълнителните модули на макс.Всички възможни разширители са монтирани,брой датчици и т.н.Познай колега коя централа лети и коя мисли по 5 секунди докато обработи информацията.Да не говорим,че на не толкова натоварено DSC съм имал случаи да ми замръзва за една минута-ни приема ,ни предава :lol:
nivanov - специалист
Ники274 написа:

То от този ти коментар се вижда колко разбираш.В цял свят произвеждат екранирани кабели за каквото се сетиш и накрая някой "профи" като теб ще сподели,че всичко това е напълно излишно...... Мисли преди да споделиш такова нещо.
\

Хайде сега велики мислителю, вземи ни обясни какво означава диференциален сигнал и как точно му влияе индуцирано ЕДН ...
toni_g79 - специалист
Ето аз какви съм си купил,и съм доволен http://cgi.ebay.com/WIRELESS-HOME-SECUR ... 5add60e6c5
Има и други видове в зависимост колко и какви датчици искаш,монтирането и програмирането стават много лесно :)
Ники274 - специалист
nivanov написа:
Хайде сега велики мислителю, вземи ни обясни какво означава диференциален сигнал и как точно му влияе индуцирано ЕДН ...
nivanov ако ще казваш нещо казвай,а не само да се заяждаш.Аз което съм написал е от опит.Случвало ми се е и за това го споделям.А ти защо се обади не се разбра изобщо.Вземи обясни къде според теб е този диферинциален сигнал и за какво го споменаваш,има ли компаратор,цифрова или аналогова е обработката,крайния сигнал каква стойност е в стендбай и каква при сработване.Може ли индуцираното напрежение да му смени нивото независимо дали е цифров или аналогов .Абе с две думи направи една лекция въз основа на опита си ако можеш.

Пп а може би идеята ти е за адресеруемите централи
Ronin - специалист
Ники274 Пишеш глупости и гледаш през твоята камбанария само че тя не е най-високата нито най-красивата.Я кажи на каква основа ти се гради опита и на колко обекта, за да спреш да се излагаш.Задай конкретен въпрос и аз ще ти отговоря конкретно,вместо да среляш на посоки се огледай и виж ако имаш възможност колко колеги екранират кабелите на предавателите си ? Като видя обект изграден с телетек подаряваме нова централа само и само да си нямаме разправии с телетек.Дори 1727 на парадокс е в пъти по-добре от който и да е телетек.....и изобщо немога да се сетя за по голямо недоразумение от продуктите на телетек еле пък да ги сравнявам с други....! В тоя тон на мисли ти подарявам няколко CA60 с едно условие ,ела да си ги вземеш лично и да се запознаем.......пък аз ще ти покажа колко знам...!
Ще те запозная с Варненски техници които работят в Пловдив и какво мислят за телетек и изобщо мненията ми в тоя форум са с едничка цел да помагаме на всички които искат да си помогнат сами и да си опазят имуществото,все ми е тая какво пишеш .....Професионалистите знаят за какво става въпрос.....
Ronin - специалист
Ники274 написа:
nivanov написа:
nivanov ако ще казваш нещо казвай,а не само да се заяждаш.Аз което съм написал е от опит.Случвало ми се е и за това го споделям.А ти защо се обади не се разбра изобщо.Вземи обясни къде според теб е този диферинциален сигнал и за какво го споменаваш,има ли компаратор,цифрова или аналогова е обработката,крайния сигнал каква стойност е в стендбай и каква при сработване.Може ли индуцираното напрежение да му смени нивото независимо дали е цифров или аналогов .Абе с две думи направи една лекция въз основа на опита си ако можеш.

Пп а може би идеята ти е за адресеруемите централи
Ники274 Пак казвам задай въпросите си един по един смислено и аз ще ти отговоря от името на колегата защото нищо не ти се разбира....Според мен термините компаратор,цифрова или аналогова обработка,краен сигнал,стойност в стенбай,индуцирано напрежение и ниво нямат никакъв смисъл затова обясни по подробно за предавателя говорим или за централа......или действаш според принципа като не ти повярват ги объркай..!
Ники274 - специалист
Обектите които съм правил са много,централите всякакви модели-това има ли значение?А колегите от Варна може и да ги знам.Както и да е
Ronin щом искаш да отговаряш вместо колегата nivanov давай-човека спомена диференциални сигнали и индуктирано напрежение,подхвърли темата и замина,а очаквах да сподели нещо със знания или опит поне.
nivanov - специалист
Екранирания кабел в 99% от случаите се слага, за да предпазиш околните уреди от твоя сигнал, не обратното ;-) и в 99% от тези случаи е заради калпаво направена твоя техника :> Основно идеята е, че диференциалния сигнал е имунизиран от външни шумове, поради простата причина, че шума се индуцира еднакво и в двата проводника и само повдига нивото на сигнала, субтрактора накрая го елиминира без никакви проблеми:
Изображение
И изобщо - http://en.wikipedia.org/wiki/Differential_signaling, четивото е доста полезно по темата :>
Ники274 - специалист
Само където двата проводника са с различен потенциал,съответно и индуктираното напрежение ще е различно във всеки от тях.Когато е екраниран кабела напрежението което се индуктира е върху екранировката и така предпазва информационната линия от смущения..В момента даваш пример с дифернциален усилвател,който следи линията,а след него електрониката защитена ли е от трансмитера?Най-прост пример-сложи една клавиатура до 30-40см от трансмитера ,пусни го да излъчи и виж за ко иде реч.Виждал съм алармена система да "умира" като излъчи трансмитера.След като си изстреля пакетите и алармата отново тръгва да работи нормално :lol:
nivanov - специалист
За това се ползва двойка проводници в един кабел, за да не са с различен потенциал проводниците, индуцираното и в двата проводника напрежение е еднакво, от там нататък субстрактора си вади само сигнала, без шума.
В нас трансмитера се намира вътре в кутията на самата аларма, проводниците са неекранирани, единственото на което се отразяваше докато кутията ми беше плаваща, беше една китайска лампа с ПИР датчик, всичко друго си бачкаше като хората ;-) Сега и на нея не и влияе вече :-)
За да ти влияе на самата аларма - значи платката и е опроводявана от някой некадърник, който изобщо не е мислил за това ;-) и ще дава ядове независимо дали проводниците към нея са екранирани или не.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "монтиране на алармена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: