• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
Прикачен файл:
Shark.gif
Shark.gif (735.09 KиБ) Видяна 448 пъти
hidrazin - майстор
пет яну 05, 2024 7:23 pmAndri01 написа:
Shark.gif
Така е за глухите водолази.
И такива без топче в свирката… :lol:
Добре че си го запомнил….
:partyman:
miroki - майстор
Имам една дилема за фурна за вграждане със щепсел и котлони без щепсел. Но са кримпнати едни къси обувки.
Направо в контакта ги вкарах, във другата дупка за кабел, но със сила излиза единия кабел. Кримпнатото е късичко и не влиза добре във втората дупка за кабел на контакта. А и диаметъра е различен и не се стяга едното добре.
Сложих ваго клеми, но късите обувки едвам влизат. После пък не излизат. Не знам дали им е достатъчно. Но понеже клемите са по-дебели, другите кабели се клатят. Явно разширява и другите гнезда. Заради тях контакта седи изваден. Че няма място. Пуснах всичко на макс, нищо не загря, но...
Дали ще намеря контакт с хубави болтчета да стегна двата кабела заедно? И така да хвана котлона? Че старите бяха такива, но сегашните ...
zz_stefanov - майстор
съб яну 06, 2024 10:54 ammiroki написа:
Имам една дилема за фурна за вграждане със щепсел и котлони без щепсел. Но са кримпнати едни къси обувки.
Направо в контакта ги вкарах, във другата дупка за кабел, но със сила излиза единия кабел. Кримпнатото е късичко и не влиза добре във втората дупка за кабел на контакта. А и диаметъра е различен и не се стяга едното добре.
Сложих ваго клеми, но късите обувки едвам влизат. После пък не излизат. Не знам дали им е достатъчно. Но понеже клемите са по-дебели, другите кабели се клатят. Явно разширява и другите гнезда. Заради тях контакта седи изваден. Че няма място. Пуснах всичко на макс, нищо не загря, но...
Дали ще намеря контакт с хубави болтчета да стегна двата кабела заедно? И така да хвана котлона? Че старите бяха такива, но сегашните ...
Ми махни щепсела и премини на твърда връзка. Ако е гаранционна фурната питай дали няма да отпадне гаранцията. Това с гаранцията при различни марки е различно.
miroki - майстор
Не ми се занимава да питам производители, за това исках да ползвам фабрично предложеното. И ще ми трябва контакт за щепсел, плюс твърда връзка.
Другия вариант, който не ми се искаше, да се мъча да ги завинтя при кабелите на фурната.
BLUEPUPIL - майстор
пет яну 05, 2024 6:55 pmsts написа:
BLUEPUPIL виждам,че не сте наясно с материала.
Колегата Хидразин написа,че не разбирате а Вие
сам си повярвахте.
Точно, конкретно, какво, защо,
аргументация, доказателства?

:?: :?: :?:
Не се дискредитирайте като се
позовавате на Хидразин той е
тотален и комплексиран shit.
пет яну 05, 2024 6:55 pmsts написа:
Сега и аз като специалист с професионална
застраховка и печат призовавам всички четящи
във форума да не приемат написаното за елект-
рическите инсталации от Вас за "чиста" монета.
Дайте да локализираме „примесите“.
Не заради мен, а за да не вкарваме
четящите форума в неясноти.
Отново!
Точно, конкретно, какво, защо,
аргументация, доказателства?

Включете се да вдигнем нивото,
че неграмотните ел. хиени пак
са гладни и загрозяват темата.
:)
Ако трябва ме поправете или
дайте по-полезни ел. съвети
на тези, които си строят къща.

:arrow: Дори направете още една стъпка
и ги посъветвайте какви „претенции“
да предявят към част „електро“ още
на ниво проект.

:idea: Градивно и полезно!
:wink:
Lutchezar - майстор
съб яну 06, 2024 5:50 pmmiroki написа:
Не ми се занимава да питам производители, за това исках да ползвам фабрично предложеното. И ще ми трябва контакт за щепсел, плюс твърда връзка.
Другия вариант, който не ми се искаше, да се мъча да ги завинтя при кабелите на фурната.
При фурна или контакт с щепсел, отварям уреда и сменям кабела с мой. Понякога са на винтови клеми, понякога кабелни обувки, тогава кримпвам обувки на новия кабел. При гаранционен проблем просто закачаш обратно оригиналния кабел с щепсела. Обикновено връзката е с отделно капаче точно за лесен достъп.
miroki - майстор
Може и това да направя. С капаче е на фурната и на винт и е тънък кабел. Може да се махне. На котлоните ми се вижда по-добър. За това се отказах да закачам котлона там. А и няма букса свободна. Нито трифазна има. И ще стане същото като да закачам на един болт в контакта.
За сега седи с ваго клемите и ще видя дали ще грее, като почне да се ползва.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

Тема "Как да си направя ел. инсталацията?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: