Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
cliffburton - специалист
Хора помагайте ако имате познания и желание.
При мен положението е следното....:
Искам да сложа сензори за движение в двата края на коридора на мястото на девиаторните ключове. Закупил съм такива сензори VIVALUX които се монтират на мястото на ключовете.

Проблемът ми е че ФаЗаТа отива първо в осветителното тяло а не в клюовете. Който е правил инсталацията си е оставил всичкия майсторлък.
В панелка съм и не виждам никъде разпределителни кутии.
Моля помагайте!!!

Прикачен файл

00170-инфрачервен-сензор-за-движение-zulu-sr16-w-00.jpg
B0bi - специалист
Това вероятно е за цялото ти осветление в апартамента? И е неправилно (поне по съвременните норми). Обръщаш ги в таблото и си готов.
Не познавам точно този пир като устройство, но не би трябвало да му пречи, че фазата първо минава през крушката.
П.п. ... май няма за стане ...
iliya_i - майстор
Ами няма да стане с девиатор.

Но ако си беше взел плафон със сензор и трите жици в ключовете да ги вържеш на късо, ще работи.

То за това първо се пита и като се изясни постановката се купува.

Сега си харчил пари за нещо, което трябва да му търсиш приложение другаде.
cliffburton - специалист
Идеята е да не хваща кучето. Ако е плафон ще хваща всичко.
cliffburton - специалист
пон авг 21, 2023 6:03 pmB0bi написа:
Това вероятно е за цялото ти осветление в апартамента? И е неправилно (поне по съвременните норми). Обръщаш ги в таблото и си готов.
Не познавам точно този пир като устройство, но не би трябвало да му пречи, че фазата първо минава през крушката.
П.п. ... май няма за стане ...
Не е за цялото осветление. Вчера се опитах да го оправя но тогава се променя на всички останали помещения.
iliya_i - майстор
пон авг 21, 2023 9:23 pmcliffburton написа:
Вчера се опитах да го оправя но тогава се променя на всички останали помещения.
Проблема ти не е фазата. Промлема ти е девиатора.
Тези ПИР-ове дето се мъчиш да насадиш, девиаторни ли са?

Знаеш ли каква е разликата между обикновен ключ (схема 1) и девиаторен (схема 6)?

И при тази диаграма на насоченост, към тавана ли ще ги обърнеш, за да не виждат кучето?
Изображение
hidrazin - майстор
ДеЦка му работа…
Всички си мислят че е както в тъпото смартфонче - некст, некст и … стрден пръст. :-D
:partyman:
valentino76bs - майстор
Това изпълнение може да стане с такива сензори които не искат нула и се слагат на мястото на ключовете.
Ще работи по време и е хиляда пъти по удобно за коридор от колкото девиаторите.Окабеляването го имаш ,схемата е елементарна.
valentino76bs - майстор
пон авг 21, 2023 9:23 pmcliffburton написа:
пон авг 21, 2023 6:03 pmB0bi написа:
Това вероятно е за цялото ти осветление в апартамента? И е неправилно (поне по съвременните норми). Обръщаш ги в таблото и си готов.
Не познавам точно този пир като устройство, но не би трябвало да му пречи, че фазата първо минава през крушката.
П.п. ... май няма за стане ...
Не е за цялото осветление. Вчера се опитах да го оправя но тогава се променя на всички останали помещения.
Така е....но кутии има .На всички панелки тука ги знам къде са но вероятно са различни при вас.
На моя ап също са така и не съм ги оправил понеже е шпакловано....даже още не съм си оправил присвяткащата лента... :-D
ESPACE - майстор
Два сензора не са ти необходими за коридора. Слагаш само единия и ще стане.

Тема "Помощ за PIR сензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: