Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
пон авг 21, 2023 9:23 pmcliffburton написа:
пон авг 21, 2023 6:03 pmB0bi написа:
Това вероятно е за цялото ти осветление в апартамента? И е неправилно (поне по съвременните норми). Обръщаш ги в таблото и си готов.
Не познавам точно този пир като устройство, но не би трябвало да му пречи, че фазата първо минава през крушката.
П.п. ... май няма за стане ...
Не е за цялото осветление. Вчера се опитах да го оправя но тогава се променя на всички останали помещения.
В повечето панелки осветлението може да се раздели на 2,3 кръга ......т.е. в тоя бушон влизат две или три жици.При теб как е? Виж пробвай да ги разделиш ако е така гледай единствено в банята да не ти остане лампата с постоянна фаза и да нямаш някои занулени лампи! От там нататък е ясно.
cliffburton - специалист
пон авг 28, 2023 11:25 pmvalentino76bs написа:
Направи чертеж на коридора с местата на ключовете

Прикачен файл

СхемаКоридор.jpg
СхемаКоридор.jpg (65.72 KиБ) Видяна 834 пъти
cliffburton - специалист
вт авг 29, 2023 7:23 amvalentino76bs написа:
пон авг 21, 2023 9:23 pmcliffburton написа:
пон авг 21, 2023 6:03 pmB0bi написа:
Това вероятно е за цялото ти осветление в апартамента? И е неправилно (поне по съвременните норми). Обръщаш ги в таблото и си готов.
Не познавам точно този пир като устройство, но не би трябвало да му пречи, че фазата първо минава през крушката.
П.п. ... май няма за стане ...
Не е за цялото осветление. Вчера се опитах да го оправя но тогава се променя на всички останали помещения.
В повечето панелки осветлението може да се раздели на 2,3 кръга ......т.е. в тоя бушон влизат две или три жици.При теб как е? Виж пробвай да ги разделиш ако е така гледай единствено в банята да не ти остане лампата с постоянна фаза и да нямаш някои занулени лампи! От там нататък е ясно.
В предпазителя влиза само една жица. На шината с НУЛАта са повече.
B0bi - специалист
Измъчи ни бе човек. Питаш, казва ти се какво да направиш, ти все нещо друго ... Вържи трите проводника заедно (на късо) в едната конзола, виж кои други два проводника в другата конзола светват лампата (без транзитния чифт) чифт и монтирай единия датчик на тях. Виждам, че те е страх от обърната фаза, та за това ги го казвам. Ако заработи - слагай и втория по схемата.
cliffburton - специалист
вт авг 29, 2023 12:47 pmB0bi написа:
Измъчи ни бе човек. Питаш, казва ти се какво да направиш, ти все нещо друго ... Вържи трите проводника заедно (на късо) в едната конзола, виж кои други два проводника в другата конзола светват лампата (без транзитния чифт) чифт и монтирай единия датчик на тях. Виждам, че те е страх от обърната фаза, та за това ги го казвам. Ако заработи - слагай и втория по схемата.
Извинявай друже!!!
Не съм искал, да те ядосвам.
Човека ме пита и аз му отговарям. Иска ми схема, на коридора и му правя такава. Нищо друго....
Ще пробвам, но мога само през уикендите. Точно този уикенд, обаче имам друг ангажимент. Щом направя пробата, ще пиша. :prost:
valentino76bs - майстор
Има и друго решение .Вътре в самата лампа да сложиш един микров. датчик.Имам свалени някъде такива ако не ме домързи ще ида да ровя да ги снимам.
B0bi - специалист
Ти ще си чакаш ред на опашката :lol: при всичко налично, обяснено и (уж) разбрано, аз ще чакам три седмици :cool: Ти се буташ с някакви нови тъмни идеи дето ще му хващат кучето :axe:

:partyman:
cliffburton - специалист
Taкaaaa.....
Най-накрая стигнах до сензорите. Вчера монтирах единият и проработи. Обаче както очаквах обхвата му е доста преувеличен в книжката. Писали са , но явно ако си срещу него.... ако си в страни както е в случая е около . А все пак е коридор и монтажа е на стената в кутията на ключа....
Както и да е.... реших да сложа и в другия край на коридора както си бях планирал и тук се появи проблем.
След като изтече времето(един цикъл) загасва и веднага светва и така понякога един цикъл а понякога два или три и чак тогава загасва. Реших че е от разликата в таймерите - единия ключ загасва но, другия още не и опитах да ги настроя на еднакво време от тримерите, но не се получи. Не мога да ги нацеля да са точно с едно и също време двата.
Някой да се сеща какво може да се направи???

П.П. Мисля си дали не може да се исползват в единият сензор-ключ само IR-сензорчето и светлинния сензор с в ръзка към другия директно към платката???
iliya_i - майстор
пон сеп 18, 2023 5:55 pmcliffburton написа:
Някой да се сеща какво може да се направи???
Още в началото няколко човека ти казахме, че не може да се направи.

После се появи един теоретик, явно без никаква практика.

Сложи си плафон с датчик и ще ти свършат мъките.
Те и без това тези пак ще ловят кучето, но и ще светят когато си искат.
B0bi - специалист
вт авг 22, 2023 12:38 pmТеоритикът с известна практика написа:
____________
Има вероятност незадействания пир да се активира след пропадане на напрежението и ... ще стане каша - ще се включват последователно без край.
Пробвай и пиши.
"Той" има и друга алтернатива, но - като за този форум: "заеби всички свои идеи и ходи в магазина за нещо не точно каквото ти се иска ..."

Тема "Помощ за PIR сензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: