• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
съб фев 03, 2024 10:34 pmhidrazin написа:
чет фев 01, 2024 6:46 pmivanovbg написа:
Аз съм дотук с експериментите, смятах, че тествах достатъчно.
Ти да, аз - не.
Имам някакви "идеи/съмнения" по дадения "прецедент".
Имам и ясно и коректно разработени (вече) методи за тестване.
Проблем - сега ми е "студено", мързи ме, трябва да набавя някои лабораторни "необходимости" за да направя по-реална проба.
Кога - не знам. Важното е че искам да я направя. И вероятно ще я направя.
Както обещах и направих ТУК.
:partyman:
P.S. Па ако искаш "анализите" да са по-реални, мое да пратиш едно шише от твоята "обработена" вода. :)
Точно във времето е проблема. Като престои и си губи свойствата. Затова и от бойлера не лепи. Между другото като къртех сифона в банята тествах и с брадвата. Налита и на немагнитно желязо мамка и, но трябва да в по масивно и да се поизточи. Искаш ли клипче?

П.П. Днес внука ни беше на гости, та сина каза, че бойлера вече почти не се чува като загрява, но от водата продължавало да побелява като изсъхне, но само с влажен парцал се маха. Там централизирано монтирах скъпото, а магнити има само на миялна и пералня.
hidrazin - майстор
съб фев 03, 2024 10:45 pmivanovbg написа:
Точно във времето е проблема. Като престои и си губи свойствата. Затова и от бойлера не лепи. Между другото като къртех сифона в банята тествах и с брадвата. Налита и на немагнитно желязо мамка и, но трябва да в по масивно и да се поизточи. Искаш ли клипче?
Всичко искам. Ей тъй, да има... :-D Включително и вода. Мое и престояла ама да няма гъби, водорасли, мухъл, чехълчета, амеби...
Само да е от теб и от сърце ... чер дроб, бъбрек, далак, топки (изстискани)... :shock:
:partyman:
P.S. Па за онова дето се била намагнетизирала отсега забравяш!
Ал_ - специалист
съб фев 03, 2024 10:45 pmivanovbg написа:
Налита и на немагнитно желязо мамка и
Дано не налети и на вас!
Хм, някой пробвал ли е да загрява бойлер с индукционен котлон?
ivanovbg - майстор
съб фев 03, 2024 10:54 pmhidrazin написа:
съб фев 03, 2024 10:45 pmivanovbg написа:
Точно във времето е проблема. Като престои и си губи свойствата. Затова и от бойлера не лепи. Между другото като къртех сифона в банята тествах и с брадвата. Налита и на немагнитно желязо мамка и, но трябва да в по масивно и да се поизточи. Искаш ли клипче?
Всичко искам. Ей тъй, да има... :-D Включително и вода. Мое и престояла ама да няма гъби, водорасли, мухъл, чехълчета, амеби...
Само да е от теб и от сърце ... чер дроб, бъбрек, далак, топки (изстискани)... :shock:
:partyman:
P.S. Па за онова дето се била намагнетизирала отсега забравяш!
Знаеш,че не съм голословен https://dox.abv.bg/download?id=d2fc77d8b1# - Линк за сваляне Като си ги сваляш си ги пази, че след седмица ги трият, а и аз не ги пазя, щот винаги мога да снимам ново.
Може и да не се е намагнатезирала, но определено харесва желязото :-D :-D :-D

И снимка на монтираното устройство да не почнеш да ми доказваш нещо с други модели:
Сори, много са му големи снимките с камерата. Следващия път като слизам в мазето.
ivanovbg - майстор
Видя ли Хидразине? Нищо не казваш. Е малко те поизлъгах, магнита е залепен от другата страна на брадвата :-D
hidrazin - майстор
нед фев 04, 2024 12:06 pmivanovbg написа:
Видя ли Хидразине? Нищо не казваш. Е малко те поизлъгах, магнита е залепен от другата страна на брадвата :-D
Е какво да казвам? Ще чакам да ми пратиш вода. Ще ти се обадя кога за да не зеленяса докато се наканя. :-D
Виж сега, по принцип всички вещества имат някаква магнитна чувствителност.
В системата SI се два като безразмерна величина.
Например желязото има обемна магнитна чувствителност 200 000
Никелът има магнитна чувствителност 600
Водата има магнитна чувствителност -0,000009035
Бакърът (метална мед) има магнитна чувствителност -0,00000963
PVC-то (найлонът) има магнитна чувствителност -0,00001071
Доста по-голяма от тази на водата и бакъра.
Демек парче найлон трябва да е влияе от магнит повече отколкото вода (чиста/дестилирана).
Твоята вода вода за се влияе от магнит чак толкова, трябва да е бъкана със соли/примеси дето са магнитно чувствителни.
Например железни. Това дето писах и по-рано.
За това и ще ми пратиш вода.
:partyman:
hidrazin - майстор
нед фев 04, 2024 2:12 pmivanovbg написа:
Ето да се образоваш https://bulgariatravel.tv/landmark/get/179
Какво да се образовам бе? Това не е вода а разтвор на химически съединения.
Това не става нито за готвене, нито за пиене (освен ограничено за медицински цели).
И за къпане е доста съмнителна. И колата си не бих мил с такава. :-D
:partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Пералня и съдомиялна - много твърда вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: