• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Иванов, махни от опита тая пластмасова четка за зъби.
Магнита (колкото щеш голям) го залепи на нещо метално.
Например острие на нож (така няма да ти трябва лепило) и дръж ножа за металната част.
И да не забравя - първо си намокри ръката за да разредиш някакво евентуално статично електричество.
:partyman:
P.S. Може и в твоя вариант с четката ама ПЪРВО четката към водата да видим какво става и после с магнита.
Не както в твоя клип - първо четката с магнита и после само четката - статичното електричество не го има постоянно.
Разрежда се.
(Току що пробвано с магнит от хард диск и държан с ръка макар и с ясен резултат. Влияе на водата колкото на умрял кон.)
Последния поне има истински мухи в главата.
ivanovbg - майстор
1. Като го залепя за нож или нещо метално, това магнитче ще разсее доста магнитното поле и не знам какъв ще е ефекта.
2. Както видя ръката ми по никакъв начин не повлия на водата така че аз съм разреден и съм стъпил на плочките.
3. Четката в сравнение с мойта маса дори да е заредена би трябвало да се разреди през мен за части от секундата особено като я държа с гола ръка. Ако си обърнал внимание нарочно взех най вътрешната която дори беше опряна на стената. Отделно тя контактува в чашата с другата четка и самобръсначката
4. Пробвах го и като с едната ръка се държах за чешмата, но нямаше как да го снимам, щот нямам стойка за телефона. Тогава забелязах, че като въртя към топлата вода ефекта намалява и спира и като връщам към студената се възобновява
5. Моята вода е предварително обработена от магнитите на тръбите в мазето. Нямам необработена вода на чешмата освен престоялата в бойлера.
6. В Брезник имаме извор на желязна вода - много железна, като желязото е в усвоима форма за организма. Препоръчва се употребата при желязодефицитна анемия, но под лекарски контрол. Възможно е питейната вода да е с повишено съдържание на желязо щот вероятно може някой извор да се влива в язовира без да се знае официално. Нямам лаборатория да го установя.
Готвиш се за цирка или направо от там се явяваш?
Голям човек си или мерките за вменяемост не те фащат?!

Извинявай, но все пак.......след такива писания....!!!
ivanovbg - майстор
чет фев 01, 2024 1:32 pmТрифон П.Трифонов написа:
Готвиш се за цирка или направо от там се явяваш?
Голям човек си или мерките за вменяемост не те фащат?!

Извинявай, но все пак.......след такива писания....!!!
Какво им е на писанията? Даже Хидразин се затруднява да ги обори. Лесно да кажеш, че такова животно нема, ма я го докажи!!!
hidrazin - майстор
чет фев 01, 2024 1:16 pmivanovbg написа:
1. Като го залепя за нож или нещо метално, това магнитче ще разсее доста магнитното поле и не знам какъв ще е ефекта.
Залепи го тогава на СТЪКЛЕНА ЧАША бре. Не че нещо медно или алуминиево ще разсее магнитното поле. Използвай СТЪКЛО.
2. Както видя ръката ми по никакъв начин не повлия на водата така че аз съм разреден и съм стъпил на плочките.
Да, не си зареден. О.К.
3. Четката в сравнение с мойта маса дори да е заредена би трябвало да се разреди през мен за части от секундата особено като я държа с гола ръка. Ако си обърнал внимание нарочно взех най вътрешната която дори беше опряна на стената. Отделно тя контактува в чашата с другата четка и самобръсначката
Пак грешка. Четката е била заредена и поставена в отличен изолатор - стъклена чаша. И не, няма да се разреди за част от секундата - справка клипа дето качих, Там държи пръчката с ръка и тя не се разрежда веднага.
4. Пробвах го и като с едната ръка се държах за чешмата, но нямаше как да го снимам, щот нямам стойка за телефона. Тогава забелязах, че като въртя към топлата вода ефекта намалява и спира и като връщам към студената се възобновява
Пробвах преди малко - статичното електричество привлича и топлата вода.
5. Моята вода е предварително обработена от магнитите на тръбите в мазето. Нямам необработена вода на чешмата освен престоялата в бойлера.
Обработено ти е нещо друго но не и водата.
6. В Брезник имаме извор на желязна вода - много железна, като желязото е в усвоима форма за организма. Препоръчва се употребата при желязодефицитна анемия, но под лекарски контрол. Възможно е питейната вода да е с повишено съдържание на желязо щот вероятно може някой извор да се влива в язовира без да се знае официално. Нямам лаборатория да го установя.
За да ти дърпа магнита водата, в нея трябва да имаш толкова железни съединения, че да не става за нищо. Примерно да тече каша от ръжда. :-D
Та залепи магнита на СТЪКЛО - чаша, шише, парче джам... Гледам че не си само с пластмасови чаши...
За сега нищо не си доказал освен че пластмасовата ти четка може да се наелектризира.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Еййй, Тома Неверний, ей да видиш на това видео как фенерчето не привлича водата ако не е с магнита към нея. Ако беше наелектризирано щеше да я привлича от всички страни нали??? Обръщам с магнита и пак привлича.
https://dox.abv.bg/download?id=3f4b9c9d7c# - Линк за сваляне
hidrazin - майстор
Стъкло и магнит. Колкото мощен намериш. Никакви пластмаси!
:partyman:
ivanovbg - майстор

Ееее, много претенции. То нали пластмасата е една и съща дето я държа. Нали електростатичното напрежение е повърхностно и обхваща цялата повърхност. Наелектризирах фенерчето с вълнен чорап и много по силно дърпа водата от която и да е страна. Като го оставя и ръката ми я привлича, тоест и аз се наелектризирах. Взех и един гребен и той така. Няма значение как е обърнат. Земи един учебник по физика за 7-8 клас и пак го прочети! Може да те е хванала склерозата. Аз съм дотук с експериментите, смятах, че тествах достатъчно.
:partyman:
hidrazin - майстор
чет фев 01, 2024 6:46 pmivanovbg написа:
Аз съм дотук с експериментите, смятах, че тествах достатъчно.
Ти да, аз - не.
Имам някакви "идеи/съмнения" по дадения "прецедент".
Имам и ясно и коректно разработени (вече) методи за тестване.
Проблем - сега ми е "студено", мързи ме, трябва да набавя някои лабораторни "необходимости" за да направя по-реална проба.
Кога - не знам. Важното е че искам да я направя. И вероятно ще я направя.
Както обещах и направих ТУК.
:partyman:
P.S. Па ако искаш "анализите" да са по-реални, мое да пратиш едно шише от твоята "обработена" вода. :)
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Пералня и съдомиялна - много твърда вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: