• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Щматко, нарича се коерцитивна сила и зависи от температурата.
При определена температура изчезва. Материалите губят магнитните си свойства.
Пак опираме до липса на елементарни знания от основното образование.
Абе ти ходил ли си ВЪОБЩЕ на училище? Или направо механик.
Двойка, двойка, двойка, двойка и опять двойка!!!
Такъв ученик не трябва да се допусне до завършване!!!
:partyman:
P.S. Господ на не дава да опра до теб и за ремонт на автомобил!!! :evil:
Ще ми сложиш магнити и на гориво, и на масло, и на антифриз, и на спирачна течност, и на въздушния поток в купето…
Ма аз ти гарантирам поне 5 дена мъки без да “свършиш” … :lol:
ivanovbg - майстор
ср яну 31, 2024 9:57 pmhidrazin написа:
Щматко, нарича се коерцитивна сила и зависи от температурата.
При определена температура изчезва. Материалите губят магнитните си свойства.
Пак опираме до липса на елементарни знания от основното образование.
Абе ти ходил ли си ВЪОБЩЕ на училище? Или направо механик.
Двойка, двойка, двойка, двойка и опять двойка!!!
Такъв ученик не трябва да се допусне до завършване!!!
:partyman:
P.S. Господ на не дава да опра до теб и за ремонт на автомобил!!! :evil:
Ще ми сложиш магнити и на гориво, и на масло, и на антифриз, и на спирачна течност, и на въздушния поток в купето…
Ма аз ти гарантирам поне 5 дена мъки без да “свършиш” … :lol:
Предлагам да си спестим квалификациите и да минем на горно ниво.
В маслата и антифризите отдавна са ги сложили инженерите щот пазят агрегатите,а горивото е абонамента който плащаш за да работи агрегата. Тоест то трябва да се харчи колкото се може повече- затова не му слагат.

Това, че не зная законите на физиката, не значи, че не мога да ги ползвам. Пък мога и да ги знам щом така умело ги ползвам. Очаквам коментара по клипа. Сега отпадна и статиката. Кой закон ползвам като водата според теб няма магнитни свойства?
hidrazin - майстор
ср яну 31, 2024 10:16 pmivanovbg написа:
Предлагам да си спестим квалификациите и да минем на горно ниво.
К'ви квалификации бре?
По физика имаш кръгла ДВОЙКА защото няма по-ниска оценка.
По електротехника имаш кръгла ДВОЙКА и то по милост.
По-горно ниво - кога минеш 8-ми клас. Евентуално. А дано ама надали.
Престани да лъжеш хората! Някой може да ти се върже и да купи някой от твоите боклуци.
Мен ми е през оная. Вината ще е само и единствено твоя.
:partyman:
P.S. Да си закарам колата в сервиз с такива "майстори" ?
Опазил ме оня горе! Че те и елементарна диагностика не моят ми направи...
Ноооо... ще ме набъкат с магнити! :lol:
ivanovbg - майстор
Не съм продавател, а ползвател на такова устройство. Видели ми на клипа кранчето на мивката какъв лъскач е? Значи действа нещо.

Колко да те набъкат??? Господ дето е господ е сложил най големио магнит у земята щот е видял, че без магнит живот нема да има.

Ей ти пак линка да изгледаш новото клипче и да обясниш сега кой закон съм нарушил, че май не си го гледал. https://dox.abv.bg/download?id=5ece470d06
hidrazin - майстор
чет фев 01, 2024 12:34 amivanovbg написа:
...да изгледаш новото клипче и да обясниш...
ср яну 31, 2024 6:25 pmhidrazin написа:
Обяснявам:

ivanovbg крайно време е да прочетеш някой учебник по Физика за 7-ми или 8-ми клас както и някоя книжка от сорта на "Основи на електротехниката".
Офертата вече днес по някое време. Приготви си достатъчно кинти.
Няма само на мошеници да ги даваш. Бива и аз да те обера и да се облажа.
Така де. Твоите кинти - при наши си хора. Демек при мен. :-D
:partyman:
ivanovbg - майстор
чет фев 01, 2024 12:53 amhidrazin написа:
чет фев 01, 2024 12:34 amivanovbg написа:
...да изгледаш новото клипче и да обясниш...
ср яну 31, 2024 6:25 pmhidrazin написа:
Обяснявам:

ivanovbg крайно време е да прочетеш някой учебник по Физика за 7-ми или 8-ми клас както и някоя книжка от сорта на "Основи на електротехниката".
Офертата вече днес по някое време. Приготви си достатъчно кинти.
Няма само на мошеници да ги даваш. Бива и аз да те обера и да се облажа.
Така де. Твоите кинти - при наши си хора. Демек при мен. :-D
:partyman:
Хидразине, Хидразинее... Доказах ти, че магнита действа на водата - студената. А ти се държиш като ущипана учителка от Иванчо и почна да пишеш двойки. Даже почна да обясняваш за некви сили дето отпадали като се загреяла водата, но и там не си прав. Как може да отпадне нещо което според теб водата не притежава? То и аз като теб си помислих в началото, че нещо съм се наелектризирал, но при втория опит завъртях фенерчето да не е с магнита към водата и то спря да я привлича, обърнах го с магнита и пак почна. Та затова направих и втория клип възможно най чисто и с високо качество за да отпаднат тези съмнения.

Колкото и физиката за 8 клас да ни учи явно не всичко е в учебниците. Как има хора дето лепят разни метални предмети по телата си? Те как се намагнетизират?

За съжаление освен хора феномени има и много измамници заради парите. Предполагам затова и не вярваш на багетисти, наколенки на доктор Ливайн и подобни, защото явно си попадал само на такива. Ако не знаех, че си някъде от Казанлъшко щях да те имам за шоп с неговото велико изказване : " Такова животно нема"
Иванов, при по задълбочен анализ на хидразиновата обосновка, с голяма доза вероятност ще стигнеш до заключението, че магията му е до болка омръзнала, та съвсем прагматично се осланя на физиката.
Все пак отрасъл е и живее в долината на тракийските царе!
ivanovbg - майстор
Според неговата обосновка той и всички ние трябва да сме една безмозъчна купчина от атоми но не сме нали? Няма физично обяснение на интелекта и способността да мислим.
hidrazin - майстор
Иванов, в тая тема не си показал че купчината атоми при теб е мозъчна.
Водата има диамагнитни свойства. Демек твоите магнити и влияят толкова, колкото влияят на пластмаса, дърво, мед, злато, живак, нефт, бензин, нафта, ракия...
Така че в онова пластмасово фенерче на никого и нищо не си доказал а само си тотално объркан.
И разбира се търсиш си оправдание за ... покупката. :-D
Ей ти още магнити за да си играеш - Лаборатория течности и магнитни създания
:partyman:
ivanovbg - майстор
чет фев 01, 2024 10:47 amhidrazin написа:
Иванов, в тая тема не си показал че купчината атоми при теб е мозъчна.
Водата има диамагнитни свойства. Демек твоите магнити и влияят толкова, колкото влияят на пластмаса, дърво, мед, злато, живак, нефт, бензин, нафта, ракия...
Така че в онова пластмасово фенерче на никого и нищо не си доказал а само си тотално объркан.
И разбира се търсиш си оправдание за ... покупката. :-D
Ей ти още магнити за да си играеш - Лаборатория течности и магнитни създания
:partyman:
Изгледай втория клип и тогава говори. https://dox.abv.bg/download?id=5ece470d06
Когато фактите говорят и Хидразин мълчи :-D

А ето какво значи думичката която потребяваш: https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%94% ... 1%8A%D0%BC . Както виждаш всяко вещество има тези свойства и затова магнита винаги го привлича. Затова като обръщам магнита винаги привлича магнитно обработената вода. Ако не е магнитно обработена или ако е минало повече време водата губи диамагнитните свойства. Вероятно поради тази причина няма голям ефект при обикновените бойлери. Доста се застоява водата там.
Последна промяна от ivanovbg на чет фев 01, 2024 11:25 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

Тема "Пералня и съдомиялна - много твърда вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: