• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
съб мар 16, 2024 7:08 pmLisko написа:
съб мар 16, 2024 8:24 amivanovbg написа:
съб мар 16, 2024 2:55 amLisko написа:
Иванов, добре, но какъв е смисълът на упражнението?
За кое упражнение питаш по точно?
За точно това което е над въпроса - разтваряне на повече карбонат благодарение на магнити. Имали сте някакъв стар спор може би, ти се опитваш да му доказваш че магнитите вършат някаква работа. Като се абстрахираме какво вършат магнитите, какъв е смисълът да разтваряш повече карбонат?

И да, магнитите вършат работа да намалят отлаганията по нагревателите. Освен това и намагнитват водата,а той казва, че не е вярно. Направи съм му и клипчета, като последното беше с брадва- дет си е обикновено желязо! Вижда се как струята се криви по посока на брадвата, На другото се вижда, че като приближаваш магнита на дръжката на фенерчето водата се привлича от него, а като завъртя фенерчето водата не се привлича от пластмасата. Тоест не е наелектризирано.

Та опита е да се увери, че магнитно обработената вода е с увеличена разтворимост на соли в нея. Точно и това е ефекта. При загряване концентрацията на варовика във водата трябва да намалява и затова варовика почва да се отлага по стените на съдове и нагреватели. Намагнитената вода при нагряване не влошава свойствата си на разтворител, даже ги увеличава. По този начин разтворения варовик си остава разтворен и не полепва никъде и твърдата вода се държи като мека.

Това е моя теория и обяснява защо магнитите действат.
hidrazin - майстор
нед мар 17, 2024 12:21 amivanovbg написа:
И да, магнитите вършат работа да намалят отлаганията по нагревателите. Освен това и намагнитват водата,...

Това е моя теория и обяснява защо магнитите действат.
Дрън, дрън, дрън ... и един мармот завива шоколада.
Не вярвайте на бабини деветини, мошеници предлагащи измамни продукти и НЕ ИМ ДАВАЙТЕ ПАРИ.
Е ако дадете, те стават с една идея по-богати, вие с една идея по-бедни и с няколко идеи по-глупави.
Това ви кара да рекламирате боклука - за да не сте само вие прецакани. :-D
:partyman:
pipilica - майстор
Добре Иванов, дай скица как се слагат тия магнити, ако може да са от магнетрон щото такива имам, да туря на бойлера че през година сменявам нагреватела и вадя по една кофа люспи варовик. И ако системата работи след година ще пиша какво съм извадил и снимки ще пусна.
ivanovbg - майстор
Най евтино излиза да си купиш готово, щот него тествах. Някъде бях пуснал линк. Иначе на една медна тънкостенна тръба ф16 и два магнита така че да се привличат.
Ей такова, но тук е по скъпо. 29лв го купих за сина https://thermoeconomic.com/produkt/%D0% ... %B8%D0%BD/

И снимка бях пуснал в темата как е монтирано при мен. Филтър преди него от капково за 15лв.

Бързо ще разбереш, че има ефект. Първо ще видиш, че перилните препарати се пенят повече и дрехите ще станат по меки. Няма да слагаш омекотител. В каната за топла вода няма да се трупа варовик по дъното. По чешмите няма да се трупа толкова варовик, а това което се трупа ще пада само с влажна кърпа. Моя бойлер не е чистен от 8г- откакто е купен. Моите слънчеви панели топлят директно чешмяната вода и ако не действаше отдавна да са запушени с варовик но си работят безупречно. Абе полза ще има.

И защо си мисля, че обработената вода е по силен разтворител. Всеки който е варил компоти знае, че като свари бурканите и ги извади захарта си стои на дъното въпреки че докато се варят водата в буркана се е джуркала от варенето. Изстива и се разтваря без да ги джуркаш. Тоест топлата вода е по слаб разтворител и разтвора по бързо се насища.
hidrazin - майстор
нед мар 17, 2024 8:16 amivanovbg написа:
И защо си мисля, че обработената вода е по силен разтворител. Всеки който е варил компоти знае, че като свари бурканите и ги извади захарта си стои на дъното въпреки че докато се варят водата в буркана се е джуркала от варенето. Изстива и се разтваря без да ги джуркаш. Тоест топлата вода е по слаб разтворител и разтвора по бързо се насища.
:prayer: :axe:
Ще взема една права лопата и шЪ тЪ гоня с нея от Брезник до ... Дуранкулак! :weedman:
:partyman:
gogo7777 - майстор
hidrazin написа:
Ще взема една права лопата и шЪ тЪ гоня с нея от Брезник до ... Дуранкулак! :weedman:
:partyman:
Нищо няма да постигнеш с правата лопата, около него са само магнити. :-D
:drinkers:
ivanovbg - майстор
Гога, да питам, на студен или топъл електролит тока е по голям?
gogo7777 - майстор
Почти няма разлика, но при топъл може да го вдигнеш до по-висока плътност.
:axe:
ivanovbg - майстор
Точно в това "почти" е ключа.
gogo7777 - майстор
При топъл електролит проводимостта му е по-висока. Саморегулиращите се вани са с по-висока концентрация на солите така, че на дъното кристализират частично. В процес на работа електролита сам си доразтваря или кристализира, колкото му е необходимо. Ако загрея електролита ще се разтвори цялата сол, ще имам повече йони, но анодната разтворимост няма да се повиши пропорционално на концентрацията на електролита. При сернокисела медна вана от анода се разтваря едновалентна мед, а на катода се отлага двувалентна.

Има студени, хладки, горещи и комбинирани електролити......всеки със свой характер (нрав :wink: )

Размишлявай над това ако искаш да си защитиш бисера, че топлата вода е по-лош разтворител от студената. Безсмислено е, но да видим какво ще измислиш... :-D
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Пералня и съдомиялна - много твърда вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: